Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно АМ категория?

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си купих мотор 50сс. Искам да изкарам книжка за АМ категорията (все още нямам за кола), но навсякъде чувам и чета различни неща - на едно място имало само листовки, на друго те изкарвали и на улицата да караш?!

Решил съм си за АМ, знам че мога просто да изкарам категория В или А1, но всичко е свързано с време и пари.
Също така в автошколите 50сс моторите им са от сорта на тия "миксерчета" а моя си е със скорости и съединител, така че малко не виждам логиката, но все пак...

Та въпроса ми е, какво е АМ като цена, дали наистина ще ми се наложи да излизам на улицата и да карам там, или е само листовки? Другото е, че в почти никоя автошкола във Варна не видях да имат АМ категория.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Благодаря за отговора, но това е в гр.Русе аз съм от Варна. 😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли значение? Правилата са едни и същи навсякъде. Без уроци и изпит по практика ме съмнява да минеш. По същия начин можеш да си намериш и за твоя град:

https://www.google.com/search?q=ам+категория+варна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Spaidermen Sparow написа:

Също така в автошколите 50сс моторите им са от сорта на тия "миксерчета" а моя си е със скорости и съединител, така че малко не виждам логиката, но все пак...

Само да няма ядове с кат. АМ, защото тя е за мпс с макс. конструктивна скорост до 45 км/ч....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Само да няма ядове с кат. АМ, защото тя е за мпс с макс. конструктивна скорост до 45 км/ч....

Прав си, но имам познати, които са ги спирали и не са им правили проблеми, пък и то мотор, който е 50сс дето да не вдига повече от 45, какъв ще да е ?? 😂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, NewRedDragon написа:

Мойка има 5км/ч толеранс.

преди 23 минути, Spaidermen Sparow написа:

Прав си, но имам познати, които са ги спирали и не са им правили проблеми, пък и то мотор, който е 50сс дето да не вдига повече от 45, какъв ще да е ?? 😂

Скутер! Те също се водят за мотори и са 50cc мойка.Фабрично са застопорени на 45км/ч. Основната разлика между мотор и скутер е , че при скутера си държи краката от пред сгънати и е с центробежен съединител, тоест няма скорости.При мотора, краката се държат от страни и имаш скорости.Курсовете за АМ в Нидерландия включват и практика, каране в реална пътна обстановка, в България не мога да твърдя със сигурност.Иначе има и скутери по 125cc и ще го отвее твойто моторче, като буря, кофичка от айрян.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Чингис Хан написа:

Мойка има 5км/ч толеранс.

Скутер! Те също се водят за мотори и са 50cc мойка.Фабрично са застопорени на 45км/ч. Основната разлика между мотор и скутер е , че при скутера си държи краката от пред сгънати и е с центробежен съединител, тоест няма скорости.При мотора, краката се държат от страни и имаш скорости.Курсовете за АМ в Нидерландия включват и практика, каране в реална пътна обстановка, в България не мога да твърдя със сигурност.Иначе има и скутери по 125cc и ще го отвее твойто моторче, като буря, кофичка от айрян.

Малко не успях да вдяна тук, но както и да е, да сравняваме 125сс със 50сс е нелепо, пък и моята "кофичка" върви доста над 45 км/h затова питах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Spaidermen Sparow написа:

Малко не успях да вдяна тук, но както и да е, да сравняваме 125сс със 50сс е нелепо, пък и моята "кофичка" върви доста над 45 км/h затова питах.

Твойта кофичка, ако върви доста над 45км/ч. плаче за конфискация от куките, защото е незаконно 50cc. да върви над 50км/ч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Чингис Хан написа:

Твойта кофичка, ако върви доста над 45км/ч. плаче за конфискация от куките, защото е незаконно 50cc. да върви над 50км/ч.

то няма мотор, който да не върви с над 45 ако е 50сс камо ли със 6 скорости, и то им е ясно и на тях

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Spaidermen Sparow написа:

то няма мотор, който да не върви с над 45 ако е 50сс камо ли със 6 скорости, и то им е ясно и на тях

Мойка ти май не стопляш…..Какво им е ясно на тях е едно, а какво казва закона друго? Компренте? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Чингис Хан написа:

Мойка ти май не стопляш…..Какво им е ясно на тях е едно, а какво казва закона друго? Компренте? 

За да го пишат "мотопед" и да може да се кара с тази категория, значи може явно, в данните на мотора си пише максимална скорост 100км/ч. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Чингис Хан написа:

Важното е какво пише в документите от производителя. От 50сс двитактов двг, мога да ти изцедя над 15 коня....дали няма да прави 120 с подходящ мод на кутията, генерацята и т.н

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Spaidermen Sparow написа:

За да го пишат "мотопед" и да може да се кара с тази категория, значи може явно, в данните на мотора си пише максимална скорост 100км/ч. 

С АМ може да караш МПС, което развива по закон максимум 45км/ч.  сега вече как  е променянана конструкцията на твоят мотор и какви гимнастики е правено с него при регистрацията му в кат нямам идея.

преди 10 минути, NewRedDragon написа:

Важното е какво пише в документите от производителя. От 50сс двитактов двг, мога да ти изцедя над 15 коня....дали няма да прави 120 с подходящ мод на кутията, генерацята и т.н

Аз не съм виждал заводско 50cc , което да върви с над 65км/ч.  И по талон пак се води 45км/ч  20км/ч. повече е фабричен тунинг, за който се доплаща, но не фигурира официално в документите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Чингис Хан написа:

С АМ може да караш МПС, което развива по закон максимум 45км/ч.  сега вече как  е променянана конструкцията на твоят мотор и какви гимнастики е правено с него при регистрацията му в кат нямам идея.

Аз не съм виждал заводско 50cc , което да върви с над 65км/ч.  И по талон пак се води 45км/ч  20км/ч. повече е фабричен тунинг, за който се доплаща, но не фигурира официално в документите.

Всяко 50сс със скорости (Minarelli AM6) двигателя са поне 90-100км/ч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Spaidermen Sparow написа:

Всяко 50сс със скорости (Minarelli AM6) двигателя са поне 90-100км/ч.

Ако ми дадеш линк за да го видя, бих се съгласил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Spaidermen Sparow написа:

2:20

Мойка иде реч за линк от магазин, в който се продава.Само това бих го приел за меродавно доказателство.З@еби тия клипове в тубата.Там можеш да видиш и как мравка еве кон.Последно гледах едно китайче в един магазин 50cc с ръчни и по каталог вървеше с 45км/ч. иначе беше много красиво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Чингис Хан написа:

Мойка иде реч за линк от магазин, в който се продава.Само това бих го приел за меродавно доказателство.З@еби тия клипове в тубата.Там можеш да видиш и как мравка еве кон.Последно гледах едно китайче в един магазин 50cc с ръчни и по каталог вървеше с 45км/ч. иначе беше много красиво.

https://autosvit.com.ua/CPI_Supermoto_50_techmm_6_1592.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване