Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся си инверторен икономичен климатик около 1000-1200лв.  Ще го ползвам за  хола, който е около 25-30квадрата. Лятото за охлаждане, зимата имам конвектор, но ще го прибера и ще използвам климатика и за отопление.Не разбирам много и знам, че няма да мога да взема кой знае какво за тези пари, но с такъв бюджет разполагам. Четох, че Дайкин и Митсубиши са едни от най добрите.

Спрях се на този модел Дайкин FTXC35B/RXC35B. Влиза в бюджета ми, 12ка е. Единствено Wifi  ми липсва, но бих го преживял. Навсякъде е около 1200лв, ще ми направят остъпка и ще го взема за 1000 с монтажа.

Дали си заслужава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетът е предостатъчен, освен ако не робуваш на надписи (марки).

Първо кажи населено място за да се съобрази с климата. И имаш ли съседи отгоре / отдолу / отстрани или стените са външни (неотопляеми). Има ли топлоизолация и каква е дограмата. Какви са ви предпочитанията за комфортна температура. Всичко дотук е да се преценят топлинните загуби и необходимата мощност.

Относно монтажа - тази година го вдигнаха от 150 на 180 лв. при до 3 метра тръби. Румънците дори го калкулират 199. Обръщате внимание и на гаранциите. Някои се изхитряват да искат задължителна годишна платена профилактика. 

На "черен петък" взех за една приятелка  Star-Light ACM-12FOWF, Инверторен, 12000 BTU, Клас A++, Дисплей, WiFi с доставката за 417 лв. Като гледам не отстъпва по характеристики и е с 5 години гаранция и то без профилактики.  На твоя избор единственото повече е 4 степени на вентилатора, което може и да е важно ако спите в стаята или сте с малки деца или възрастни хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В София сме. Комфортна температура около 20-22 градуса. Лятото вътре става около 30 градуса, много задушно и вентилатор почти не ни върши работа.Дограмата е алуминиева само на балкона, вътре си е дървена. На предпоследен етаж съм и имам съседи и от двете страни:) В хола ще стои, там спиме. Иначе за тези пари има и Финлукс, който е А++ и на охлаждане и на отопление. Не робувам на марки, този ми го дават изгодно с гаранция и монтаж, навсякъде върви 200лв отгоре. Имам позната работи в техно магазин и ползвам нвйната отстъпка. Не е нов модел, 2019 е, но марката била лидер в тази сфера. :)  Консумацията ме притеснява, дават го икономичен клас.щ, но все пак:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В голямото село нямаш проблеми.  Всички климатици работят на охлаждане, разликата е в отоплението. И основно минималната температура -15 стига. Консумацията да не те притеснява, всеки климатик консумира около 1/3  спрямо реотан, ако ще и конвектор да е кръстен. Примерно ще ти консумира 1KW, а ще прави топло 3KW.  Считам че 12000BTU ще ти е достатъчно. Преценявай си - ще го вземеш реално на 800 + 200 монтаж.

Тези конкретно са малко икономични откъм материал - дефакто са около 11000BTU. Примерно 25-26 кг външно тяло вместо около 31. Когато взех оня китаец имаше и Finlux за 600лв. Разговарях с колеги, които са монтирали стотици и се съобразих с тяхната препоръка. Тази година нямаше големи студове за да кажа как работи при тях. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай  Дайкина   икономични са . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш климатик, който да се справя с отопление при ниска външна температура, няма да имаш грижи с този -> Gree Fairy GWH12ACC / K6DNA1D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си ровнах предишни писания и видях че последният ми GREE Cozy станал на 5 години. Безотказно.  Основата е същата, следващите модели са по-скъпи заради ненужни за мен Wi-Fi и други финтифлюшки. Но оттогава им вдигнаха цените с няколкостотин лв. защото хората разбраха че са прилични. За външното му тяло съм писал че е 31 кг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване