Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, колебая се между два монитора dell3220dgf и Dell2721dgf

ще се ползва за игри и фотошоп.На големия ме блазни, че е голям и контраста на ВА панела, но ме притеснява извивката, "блак смиринг" на ВА панела и респонс тайма.

На малкия ми харесва че нейтив е Г-синк(с 1660 супер ще се ползва) има по-добри цветове.Просто не мога да преценя, искаше ми се да ги видя на живно, но няма къде.

Ако някой има отзиви за тези мониторчета много ще се радвам да споделите мнениие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фотошоп си търси монитор с максимално реални цветове. IPS матрицата е за препоръчване. Ето сравнение на двата монитора:

Comparison between: 27" Dell S2721DGF, 32" Dell S3220DGF (displayspecifications.com)

IPS модела е с по-висока яркост и по-точно цвето предаване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах Dell S2721DGF.

Много ме блазнеше по-големия, но ме притесняваха недостатъците на ВА панела.

Няма да се ползва в тъмня стая и за това реших, че слабия контраст на IPS не би ртябвало да е проблем.

И въпреки, че от rtings  са тествали големия за g-sync compatibility, той не присъства в листа на nvidia за съвместимост с g-sync.

Сега имам друга чуденка, в сайта на rting на края на ревюто на всеки монитор оставят файл с цветови профил.Чудя се да го ползвам ли, или да потърся къде калибрират монитори и да го закарам да го калибрират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Контраста не го гледай, яркостта е по-важна, а при IPS е по-висока. Като вземеш монитора, ще тестваш за цветовия профил дали има разлика и как ти изглежда най-добре. И моя монитор не е g-sync compatible, но си работи g-sync - в подписа LG 34WK650.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване