Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

SSD показатели

Препоръчан отговор

Гости Тамболианеца

Проблемът ще ти е от друго естество, след 8-10 години ще търсиш SATA по компютърните платки да си забучиш в тях по някакъв начин това SSD. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сметка на това пък, по-новия ми ADATA SX8200 Pro 512 GB е на 404 дни, има записани 11.33 TB и вече е на 92%. Я изкара 10 години, я не, но да видим.

току-що, Тамболианеца написа:

Проблемът ще ти е от друго естество, след 8-10 години ще търсиш SATA по компютърните платки да си забучиш в тях по някакъв начин това SSD. :D

Ще ползвам преходник към USB :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото да не е най-евтиното, гледаш да има поне 5 години гаранция и висок TBW. Самсунг сериите са добри. Зависи и дали имаш m.2 слот или само SATA. Не си казал бюджет и предпочитан капацитет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е PC-то - https://www.manualslib.com/manual/607769/Dell-Optiplex-7010.html?page=2#manual

Не мога да се ориентирам какво ssd освен SATA може да се закачи. 

Абсолютно домашно ползване - сърфиране и мултимедия - гледане и слушане, а не обработка.

Clipboard01.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Тамболианеца написа:

7.2 години 24/7 на сървер... 
Как така? Нали SSD-тата умират бързо и веднага? 
Че още 93 години ли ще го ползвате с тия смешни темпове на умирачка? ;)

И програмата се е побъркала в прогнозните изчисления с него, остават му 'само' 93% живот, а не дни.  :D

То това за колко дни му остават не се гледа. Никога не са верни. За другото познава обаче без грешка. Не е сървър. Монтажна система е и се ползват RAID-овете. Дори pagefile е там. Не се качват и не се махат програми (само кръпките за Win-a) и чат-пат драйверите. Та няма откъде да дойде толкова писане там. Най-много от кеша на браузъра, някой dmp файл или System Restrore-a. Кеша на програмата за монтаж и той е пренасочен на достатъчно бързия RAID.

И кой и къде е казал, че SSD-тата умират бързо? Никога не съм го твърдял това. Дори напротив. Винаги съм казвал, че ще ни надживеят конфигурациите и ще сме ги сменили доста преди да сменим системите. Това, което бях постнал, е че имаше твърдение за изключването им от мрежата за дълъг период от време. Може и да е мит, но няма как да знам (защото като изключим флашките) не съм оставял система спряна за по-дълго от седмица с SSD на нея. (имам предвид изключена и от тока изцяло, не само Shut Down-ната).

преди 4 часа, Raze написа:

За сметка на това пък, по-новия ми ADATA SX8200 Pro 512 GB е на 404 дни, има записани 11.33 TB и вече е на 92%. Я изкара 10 години, я не, но да видим.

Демек да не очаквам 970 Evo Plus да изкара толкова, колкото 850 Pro-то? :D Иначе и моя след клонирането няма да го ползвам за системен. Ще го ползвам като външен с преходник за USB и ще зяпам филми от него на телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кирилов!

Дай и тук една изцепка да не си капо и те пускаме да спиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Kolev71 написа:

Кирилов!

Дай и тук една изцепка да не си капо и те пускаме да спиш!

Някаква закачка ли си имате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Intel-Ските, предполагам може да са по-добри (а вероятно и по-скъпи) от Samsung-ските,  но аз съм с това 970 EVO Plus 250 GB с 2.8 ТБ записани дето бях пуснал тема за него тука че грееше като печка и ето скромния ми опит с него:

2021-05-05-204935.png

Да, и сега е малко "горещ", ама без да се хваля - карам го вече близо 7 месеца и нямам никакви проблеми. (Да чукна на... дънна платка :D )

По принцип му дават 150 TBW гаранция.

Задал съм му с ЕасеUS Todo Backup да прави архив всяка Неделя от SSD-то (което е системно) на хард диска, но не съм сигурен този архив доколко е използваем, дали е точно като дисков образ... ?

Впрочем завчера изненадващо ми се беше появило BOOT менюто при включване на компютъра - все едно съм натиснал F11 или там който е бутона, ама просто му дадох Esc и то си продължи по подразбиране да зарежда Windows 10 от SSD-то.

Предполагам че се е бил натиснал клавиша, тъй като като прибера дъската с клавиатурата, тя малко или много опира в разните му кабели които съм прекарал под бюрото, въпреки че уж гледах и не видях такова нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Тамболианеца
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

И кой и къде е казал, че SSD-тата умират бързо? Никога не съм го твърдял това.

Майтап беее, закачката беше към едни други, дето ме оплюха с бризги от попържни в една друга моя тема 'Залезът на харддисковете' отпреди 2 години, за това че съм твърдял че ССД са по-надеждни от ХДД :D

преди 2 часа, parmobil написа:

Съвети за следващото ssd?

TLC технология, минимум 512 GB обем (~= 300 TBW) , 5 години гаранция

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Тамболианеца написа:

Майтап беее, закачката беше към едни други, дето ме оплюха с бризги от попържни в една друга моя тема 'Залезът на харддисковете' отпреди 2 години, за това че съм твърдял че ССД са по-надеждни от ХДД :D

Но не си твърдял това, а друго! Че до 2025 нямало да има HDD. А аз ти отпуснах още 3 годинни - до 2028.  Обяснявай правилно на хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Тамболианеца
преди 4 минути, Kolev71 написа:

Но не си твърдял това, а друго! Че до 2025 нямало да има HDD. А аз ти отпуснах още 3 годинни - до 2028.  Обяснявай правилно на хората.

Не се отмятам от думите си - consumer disks HDD-SATA за шир-потреба ще изчезнат, единствено SAS Ентерпрайз дискове може да има все още

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Тамболианеца написа:

Не се отмятам от думите си - consumer disks за шир-потреба ще изчезнат, единствено SAS Ентерпрайз дискове може да има все още

Наближи 2025. За SAS ще има още дълго време. Хубаво, че не се отмяташ. който загуби, черпи. Съгласен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Тамболианеца
преди 1 минута, Kolev71 написа:

Наближи 2025. За SAS ще има още дълго време. Хубаво, че не се отмяташ. който загуби, черпи. Съгласен?

Дадено, има още 3.5 години дотогава. А понеже темата е за А400, следователно Кингстон, виж какво е положението в момента със SATA интерфейса: ;)

Data Center DC500 SSDs for Enterprise Servers – 480 GB - 7.68 TB - Kingston Technology 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадено, има още 3.5 години дотогава. А понеже темата е за А400, следователно Кингстон, виж какво е положението в момента със SATA интерфейса: ;)

Data Center DC500 SSDs for Enterprise Servers – 480 GB - 7.68 TB - Kingston Technology 

Благодаря за линка. Ще го погледна , разбира се. Човек се учи цял живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, [email protected] написа:

Не знам за Intel-Ските, предполагам може да са по-добри (а вероятно и по-скъпи) от Samsung-ските,  но аз съм с това 970 EVO Plus 250 GB с 2.8 ТБ записани дето бях пуснал тема за него тука че грееше като печка и ето скромния ми опит с него:

Те нямаха ли някакви Heatsink лепенки за него. Ще видим моя как ще се държи (същия модел).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е може и да има какво ли не, но аз го направих с една медна пластина и малко термостата. Друг път може и да пробвам пък с термолепенка.

https://www.kaldata.com/forums/topic/297865-твърде-висока-температура-на-ssd-samsung/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Тамболианеца
преди 4 минути, [email protected] написа:

Е може и да има какво ли не, но аз го направих с една медна пластина и малко термостата. Друг път може и да пробвам пък с термолепенка.

https://www.kaldata.com/forums/topic/297865-твърде-висока-температура-на-ssd-samsung/

Важното на heatsinka-a е да бъде оребрен за по-голяма въздушна площ на охлаждане.

Преди година почти нямаше,  сега в Ибей e заринато с всякакви модели на достъпни цени.  Предлагат даже охладители с вентилаторче на него:

nvme heat sink | eBay 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, [email protected] написа:

Нещо ти ги няма снимките в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното на heatsinka-a е да бъде оребрен за по-голяма въздушна площ на охлаждане.

Преди година почти нямаше,  сега в Ибей e заринато с всякакви модели на достъпни цени.  Предлагат даже охладители с вентилаторче на него:

nvme heat sink | eBay 

Ако говорим за радиаторче, да - добри са предполагам. Но в моя случай е невъзможно, тъй като съм с All-In-One (всичко- в едно) система.

току-що, Raze написа:

Нещо ти ги няма снимките в темата.

Да, забелязах, и при мен поне с Mozilla не се отвярят, но като отвориш с десен бутон линковете - там са, не са изтрити.

Всъщност даже като се изчака малко пак се показват сами, но ето и линкове все пак, ако говориш за тези снимки:

https://i.ibb.co/fqzWsXW/2020-10-16-17-09-03.jpg

https://i.ibb.co/D7GfSD3/2020-10-16-17-51-56.jpg

https://i.ibb.co/5rqTVxY/2020-10-16-17-44-26.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Заради това пуснах темата. Че падаше със "весели" темпове. А за изминалата година само 2%.

Иначе споменах на предишната страница, че само зяпам филми вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...