Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От месеци си гледам разни неща в този сайт ,но днес като го отворих KIS ми изкара този прозорец.

2e3a2bdf104b6be6ba2352e841db3c0d.png
https://gyazo.com/2e3a2bdf104b6be6ba2352e841db3c0d

В отчета има това:

59b4c726b8defe0101633f228f1ed438.png
https://gyazo.com/59b4c726b8defe0101633f228f1ed438

До сега никога не ми се е показвало това, или KIS нещо се е ъпгрейднал или сайта вече не е безопасен.Та въпросът ми е дали евентуално нещо се е заразил компа с оглед на това ,че гледам в сайта от месеци допреди днес да се обади Касперски и дали сайта е опасен?

Ползвам уиндоус 10, мозила и КИС 21,310,391(b)

P.S. Virustotal не открива нищо https://www.virustotal.com/gui/url/4a1c952cf5841fa367ab884007fc829cf1349161080174e1dc510b14687c4720/detection

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Netcraft добавката, Comodo и Kaspersky мълчат.

Може да е имало някаква реклама, която пренасочва към този dood.to и която админите да са отстранили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е странно как само моя касперски пищи.Сега пробвах пак да го отворя и е същото и долу вдясно КИС показва съобщение "Изтеглянето е отказано , обект: www.dood.to...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А с кой браузър го посещаваш? Ако искаш дай един лог от FRST да огледаме системата ти. Изтегли и сканирай според това дали си с 32 битов или 64 битов Windows:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, gibson58 написа:

Много е странно как само моя касперски пищи.Сега пробвах пак да го отворя и е същото и долу вдясно КИС показва съобщение "Изтеглянето е отказано , обект: www.dood.to...

Не е само твоя:

kca.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Джосе,можеш ли да провериш на Тотала някой от "скъсените" линкове които ви блокира Каспъра?

В смисъл някой от тези :

0xhNm4D.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Вaсил написа:

Джосе,можеш ли да провериш на Тотала някой от "скъсените" линкове които ви блокира Каспъра?

https://www.virustotal.com/gui/url/b18ab92342d1ff095570bc305d074bbfbf163a331772c155a3b732c02135416d/detection

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама те май всичките видеа от TubeBG.com идват от dood.to или doodstream.com вградени в iframe - явно това е начин да показват реклама и собствениците на TubeBG.com да печелят от това - т.е. не е инцидентно една реклама, ами всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По интересното е, защо на половината с Касапа се обажда, на другата половина с Касапа не се обажда. :D

Според мен това е нещо безобидно и можеш да го сложиш в игнорираните и пак да си гледаш клипчетата. Отделно ти имаш и Shadow Defender и да стане нещо, след рестарт всичко ще е заминало. Даже си попрекалил малко...имаш и ReHIPS, имаш и Sandboxie, имаш Malwarebytes и Kaspersky ти е платената версия с Application Control...

Може да пробвате да го докладвате на Kaspersky и като евентуална фалшива тревога да видим какво ще кажат. Или го посещавай с браузъра в Sandboxie ако имаш съмнения.

преди 1 час, killchain написа:

Ама те май всичките видеа от TubeBG.com идват от dood.to или doodstream.com вградени в iframe - явно това е начин да показват реклама и собствениците на TubeBG.com да печелят от това - т.е. не е инцидентно една реклама, ами всичко.

А рекламите идват от dutorterraom.com. Тях вече и uBlock Origin списъците не ги харесват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, gibson58 написа:

И к'во праим ся?

Пипал ли си настройките на Касперски 

image.png.b89418fc0c96a24cf9c55e82a39183c6.png

При мене Касперски явно не се обажда заради настройките на Adguard приставката в браузъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, nikssi написа:

При мене Касперски явно не се обажда заради настройките на Adguard приставката в браузъра.

А моя е на MAX в секцията на Web Antivirus и мълчи дори при спрян Ublock Origin + спрени всички добавки за защита + спряна защита на самия Firefox Advanced Tracking...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А моя е на MAX в секцията на Web Antivirus и мълчи дори при спрян Ublock Origin + спрени всички добавки за защита + спряна защита на самия Firefox Advanced Tracking...

Мистерии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

По интересното е, защо на половината с Касапа се обажда, на другата половина с Касапа не се обажда. :D

Според мен това е нещо безобидно и можеш да го сложиш в игнорираните и пак да си гледаш клипчетата. Отделно ти имаш и Shadow Defender и да стане нещо, след рестарт всичко ще е заминало. Даже си попрекалил малко...имаш и ReHIPS, имаш и Sandboxie, имаш Malwarebytes и Kaspersky ти е платената версия с Application Control...

Може да пробвате да го докладвате на Kaspersky и като евентуална фалшива тревога да видим какво ще кажат. Или го посещавай с браузъра в Sandboxie ако имаш съмнения.

А рекламите идват от dutorterraom.com. Тях вече и uBlock Origin списъците не ги харесват.

Да, имам ги тези неща , но те стоят изключени.Ползвам ги само при нужда.Постоянно работещ е само КИС.Ако е безопасен сайта какво изтегляне е блокирано тогава?

преди 9 часа, B-boy/StyLe/ написа:

А с кой браузър го посещаваш? Ако искаш дай един лог от FRST да огледаме системата ти. Изтегли и сканирай според това дали си с 32 битов или 64 битов Windows:

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

преди 2 часа, nikssi написа:

Пипал ли си настройките на Касперски 

image.png.b89418fc0c96a24cf9c55e82a39183c6.png

Пробвах и с хром и с едж ,при всички е така.

Така са и моите настройки, нищо там не съм пипал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам. Пробвайте с Joss да изчистите DNS кеша, да не е останал някакъв DNS cache Poisoning с командата в Command Prompt стартиран с десен бутон и Run as admin:

ipconfig /flushdns

Аз ползвам Quad9 DNS като цяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, gibson58 написа:

Ако е безопасен сайта какво изтегляне е блокирано тогава?

Няма изтегляне.

Виж какво пише в лога-"Вероятност ...." 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ами не знам. Пробвайте с Joss да изчистите DNS кеша, да не е останал някакъв DNS cache Poisoning с командата в Command Prompt стартиран с десен бутон и Run as admin:

ipconfig /flushdns

Аз ползвам Quad9 DNS като цяло.

Изчистих го ,но не даде резултат,явно е няква глупост това. Дали е разумно да го добавя някъде в изключенията ама къде в настройките и кое точно да добавя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване