Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мога ли да си продам лаптопа на части?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам лаптоп Toshiba Satelite, който вече трудно се включва. (На 10 пъти веднъж.), занесох го на сервиз, където ми казаха, че проблемът е с BIOS чипа, направиха му ресет ама проблъмът не се реши. Те казаха, че в такъв случай ще трьбва да му се смени платката за няколкостотин евро и аз реших просто да си купя нов лаптоп.

Не искам да пазя стария, нито да го изхвърля. Има ли къде да го продам на части? Все пак, когато все пак се включи, той си работи добре.

Пращайте линкове и идеи ако имате. Мерси много :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости - проблемът е с BIOS чипа.

Трудно би успял да го продадеш на части.

Няма никаква информация какъв ти е хардуера - съответно никакви идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bojidaral98 написа:

След като зададох въпроса, открих този сайт:

https://izone.bg/izkupuvane-na-laptopi/

След като си открил сайта, остава да попиташ там, а не тук. Те ще ти предложат цена, ти също. Но ще те попитат както го направи тук Пламен - какво е вградено в кутията на лаптопа. А ти - не казваш.! Можеш да напишеш отделните възли и модули поотделно - всеки със своята цена. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bojidaral98 написа:

След като зададох въпроса, открих този сайт:

https://izone.bg/izkupuvane-na-laptopi/

Обади ми се когато получиш адекватната оценка на лаптопа си. Мисля, че телефония ми номер няма да ти трябва никога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, plamen_petrov_80 написа:

Няма никаква информация какъв ти е хардуера ...

преди 19 минути, Kolev71 написа:

Но ще те попитат както го направи тук Пламен - какво е вградено в кутията на лаптопа. А ти - не казваш.! 

Автора можеше (даже да не знае, какви компоненти има вътре) - да напише какво следва след ...

преди 38 минути, bojidaral98 написа:

лаптоп Toshiba Satelite ...

Щото - моделите на Toshiba Satellite са повече от „сателитите на Мъск“ и всички останали!

преди 16 минути, bojidaral98 написа:

... при положение, че сам си го открих, предполагам, че вече въпросът ми е отговорен...

Ами - праскай си едно „Решена тема“ - като автор, и готово!

Пп. 

преди 32 минути, plamen_petrov_80 написа:

Трудно би успял да го продадеш на части.

По-точно - трудно ще вземе прилична сума!
Преди време ми бяха паднали два клавиша (от клавиатурата). Добре, че в един сервиз имаха същите и ми ги подариха - покрай друга, платена услуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Щото - моделите на Toshiba Satellite са повече от „сателитите на Мъск“ и всички останали!

И аз имам същия лаптоп - напълно работещ - дай ми цена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

И аз имам същия лаптоп - напълно работещ - дай ми цена!

Готово!
Тройка кебапчета (с гарнитура) и 2 бири!
Имаме ли сделка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи сайт който се занимава с това?
Ако си сръчен, отваряш ръководството за разлгабяне(ако не си го разглабял никога), вадиш рамта, процесора(ако не е лепен), харддиска/SSD-то, картата за безжична връзка и видеокартата ако не са вградени, оххлаждащата перка на процесора, матрицата и клавиатурата, почистваш добре и пускаш по сайтовете за обяви. Ако не си наясно с цените реглеждаш в интернет кое как върви според модел и състояние и си правиш сметката какви цени да сложиш за да пласираш чарковете.

Дъното с тоя пробжлем е за кофата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Дъното с тоя пробжлем е за кофата.

С кой проблем?

Захранващия адаптер е също перо, както и корпус може да се търси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Значи той ще вземе амбалажа само - така ли?

Кой „ТОЙ“ - амбалажа ще го прибере сервитьора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Давам и една малка ракия.

На мен ли???

Ако е голяма, отлежала - има сделка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Кой „ТОЙ“ - амбалажа ще го прибере сервитьора.

ТОЙ - питащия с неработещия лаптоп, след като моя работи и взема всичко това, неговия е скраб глобално погледнато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно погледнато - може доста неща да се търсят от някого.

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Захранващия адаптер е също перо, както и корпус може да се търси.

Ето първото!

Дъщеря ми имаше Toshiba Satellite C855-12T.
Не го знам „жив ли е“, но принципно нейните неща са като „след мисии в Афганистан и Ирак“.
Така, че - въпросната машина има стойност, ако ще да е без дъното даже!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един дърт asus pro 55 g с2гб рам добавил съм му още една пръчка от 512мб с интел пентиум процесор на 2.0гхц 160гб хард ама лявата панта му е счупена и си бачка екстра. Ако мога да му взема някой лев за бира и кебапи пак добре ама ме съмнява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@vlado1985, по-малоумно изобразяване на технически неграмотния си пост, не можа ли да измислиш? 
И как той помага за решаването на поставения от автора проблем?
Техническата част на тоя форум я обърнахте на селска кръчма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цървул ли си къв си все ми е тая както виждаш човека сам си е намерил решение на въпроса а аз че съм споменал какъв лаптоп има какво е станало всеки изказва мнение а ти го обърна на реване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно ти харесва очеизваждащият текст...
Пръчки са се ползвали навремето в килийото училище. Пръчки няма в компютърната техника...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване