Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с активни тонколони с блутут NUMAN Retrospective

Препоръчан отговор

преди 23 часа, bahamata написа:

Да, прав си, далече сме. Живея в чужбина. Двата сервиза за които писах са в Швейцария. Дори и не пожелаха да им ги занеса, поне да ги видят.😟 

Квалифицираната помощ в по-белите държави струва пари. Как да ти вземат 100 евро за добър ден, като колонките не струват толкова. 

Когато им стига входният сигнал свирят ли достатъчно мощно? Докато не ги пуснеш от истински източник на сигнал примерно CD, предусилвател или добра звукова карта/не вградената в компа/ не може да се предполага какъв е проблема. Много е притеснително, че проблема го прави и при блутут. Може някой да е правил някакви "подобрения" по входната част примерно ако е ползвал източник на сигнал с много високо ниво примерно над 2 волта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би си отварял линковете, които са по надолу, но аз ти ги пускам за всеки случай. Не съм преглеждал обстойно ни един от тях. Успех от мен!

http://www.hifi-forum.de/viewthread-30-35044.html

https://www.areadvd.de/tests/test-numan-retrospective-1978-3-wege-lautsprecher-im-stil-der-70er80er-jahre/

https://www.numanaudio.com/out/assets/bda/65000101.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Kolev71 написа:

Може би си отварял линковете, които са по надолу, но аз ти ги пускам за всеки случай. Не съм преглеждал обстойно ни един от тях. Успех от мен!

https://www.areadvd.de/tests/test-numan-retrospective-1978-3-wege-lautsprecher-im-stil-der-70er80er-jahre/

https://www.numanaudio.com/out/assets/bda/65000101.pdf

Може някой да е правил някакви "подобрения" по входната част примерно ако е ползвал източник на сигнал с много високо ниво примерно над 2 волта. " Не ми стигна времето за да не е като нов пост, но съм напълно съгласен с мнението на AGD, за което ти трябва много обстойно да провериш дали е имало и каква е "интервенцията" по колоната. Модел от 78 година, до сега, няма как да не е пипал някой в тях.  Още по вече, че си ги вземал "втора" а може би и 5-та ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Kolev71 написа:

Модел от 78 година,

Не са от 1978, просто това е номерацията на модела, по-съвремени са и имат и блуту, ама това не значи, че не са имали някаква интервенция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, AGD написа:

Не са от 1978, просто това е номерацията на модела, по-съвремени са и имат и блуту, ама това не значи, че не са имали някаква интервенция.

Несъзнателно съм написал годината , но нямам възможност да я редактирам. Тя , дори не е важна. По важна е същността, която ти си споделил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, AGD написа:

Квалифицираната помощ в по-белите държави струва пари. Как да ти вземат 100 евро за добър ден, като колонките не струват толкова. 

Когато им стига входният сигнал свирят ли достатъчно мощно? Докато не ги пуснеш от истински източник на сигнал примерно CD, предусилвател или добра звукова карта/не вградената в компа/ не може да се предполага какъв е проблема. Много е притеснително, че проблема го прави и при блутут. Може някой да е правил някакви "подобрения" по входната част примерно ако е ползвал източник на сигнал с много високо ниво примерно над 2 волта. 

Когато им стига входният сигнал са си трепач, без майтап. Ще пробвам през по-сериозен източник както предлагаш. До сега съм ги пускал само през блутута на компа и на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен са фира и не си струва нервите. В Нидерландия само 70 евро без ддс струва да ти диагностицират проблема.От нататък взимат голямата брадва и те почват.Иначе знам един мазен курбан взима малко по-ефтино, 50 без ддс и разполага с части, които вече дори и производителите не предлагат.Щях да му карам едно босе, къде му счупих изхода за оптиката, ама то си свири добре и през aux и се отказах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, bahamata написа:

Когато им стига входният сигнал са си трепач, без майтап. Ще пробвам през по-сериозен източник както предлагаш. До сега съм ги пускал само през блутута на компа и на телефона.

Още в началните постове ти е отговорено на този въпрос: " Възможно е да е повреда или нужда от настройки, но поначало принципът е източникът (CD плейър, касетофон и т.н.) да са усилени докрай, а нивото да се регулира от крайните стъоала, в случая има даже дистанционно.' от Кирилов.

Обърни сериозно внимание какъв блутуд ползваш на компютъра и телефона. И това не е правилното решение за мен да ги ползваш през блутуд. Единственото преимущество при него е, че не ползваш никакви свързващи кабели между устройствата. Ако беше посетил сервиз, направо щеше да им подариш едни пари, които както е написал Чингиз хан, нямаше да са ти излишни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.05.2021 г. в 13:58, bahamata написа:

Имам следният проблем с моите колони. Когато ги свържа към компютъра или телефона, било то с кабел или блутут

Виж какво си писал тука....

преди 13 часа, bahamata написа:

До сега съм ги пускал само през блутута на компа и на телефона.

Я виж сега и тука......

Как да ви помага човек като ползвате евтини наркотици. Пълна шитня...... кавалска работа!

Не си само ти- има още един тука дето ги пише както му дойдат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 14.05.2021 г. в 16:32, JKirilov написа:

На тоя телефон нямаш ли аналогов изход? Там 3.5мм примерно?

Да, имам. Ще го пробвам, ама .... по удобно е с безжична връзка. Нали сме 21 век ужким.🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, bahamata написа:

Да, имам. Ще го пробвам, ама .... по удобно е с безжична връзка. Нали сме 21 век ужким.🤔

Е! Някои работи от техниката не се правят само защото сме 21 век и на "ужким"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bahamata написа:

Ти си пуснал тази тема заради проблем или за да е по-удобно?

Първо се намира и отстранява проблема, после вече разните претенции...

Но след като две седмици не можеш един кабел да свържеш, значи проблем няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 10/05/2021 в 12:58, bahamata написа:

Bonjour,

J'ai le problème suivant avec mes colonnes. Lorsque je les connecte à l'ordinateur ou au téléphone, que ce soit par câble ou Bluetooth, je dois amplifier le signal de sortie de l'ordinateur ou du téléphone jusqu'au bout, sinon aucun son n'est émis. Le pire, c'est que lorsqu'une chanson commence ou se termine par une augmentation ou une diminution progressive du son, la colonne ne s'active que lorsqu'elle reçoit le signal fort nécessaire, coupe les chansons du début et de la fin.

Je demande de l'aide. Suggestions et idées.

Essaye les enceintes connectés de la marque UB+ pour voir

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване