Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какъв е смисълът от новини, които не ни касаят?

Препоръчан отговор

Цял живот ме е учудвало защо занимават цялата държава с новини от сорта на: съсед преби съседа си, кола катастрофира еди къде си, има еди кви си жертви... ми хубаво, ама мен какво ме касае и въобще хората, че трябва да слушаш кой кого пребил еди кво си измислено село ... не трябва ли по новините да се казват неща, които пряко ни касаят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Klijes написа:

Цял живот ме е учудвало защо занимават цялата държава с новини от сорта на: съсед преби съседа си, кола катастрофира еди къде си, има еди кви си жертви... ми хубаво, ама мен какво ме касае и въобще хората, че трябва да слушаш кой кого пребил еди кво си измислено село ... не трябва ли по новините да се казват неща, които пряко ни касаят?

Да си спомняш да си учил за разни империи от време оно, а да си учил Българската история и после да са ти казали, че то не било точно така. А някога да си учил нещо друго непотребно? И ще те занимават с такива неща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да си спомняш да си учил за разни империи от време оно, а да си учил Българската история и после да са ти казали, че то не било точно така. А някога да си учил нещо друго непотребно? И ще те занимават с такива неща?

90% от ученото в училище е непотребно в живота, ама това е друга тема. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същото е, вместо да учиш нещо полесно ти запълват времето.

Вместо да мислиш да проблеми които те касаят теб, ти слушаш за чужди проблеми.

Как беше по времето на Римската империя - "хляб и забавления" и управляваш тълпата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Klijes написа:

... не трябва ли по новините да се казват неща, които пряко ни касаят?

След като няма хубави новини, то какви да са според теб?!

В днешно време, при положение, че има "безброй" медии, то ти избираш кои новини да възприемаш. Извън това което теб те касае, то има и други.

Добре е да си информиран. О, да, повечето новини са негативи, но има и други информационни канали ...

п,п, Чуя ли думата "трябва" (дори с негатив), то я се замисли на кой си проводник?! = Създай добра новина, а не и ти, да бълваш негативи ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса аз кои гледам, не гледам новини по телевизията. Точно казано - занимават те с чужди проблеми, дето забравяш в мига, в който са минали през ушите ти. Ама запълват ефирното време.

преди 22 минути, plamen_petrov_80 написа:

Същото е, вместо да учиш нещо полесно ти запълват времето.

Трудно 12 години могат да ти измислят все полезни за живота неща да учиш. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Klijes написа:

Не гледаш новини! Това е решението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Klijes написа:

Повярвай ми много по-добре е да те занимават с новини които не те касаят отколкото с такива дето те касаят лично

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Klijes написа:

Ми давай тогава да се учи смятане до 10, азбуката и кой е Бойко Борисов и хоп средно.
Минеш през университета, научиш таблицата за умножение и хоп висше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Bubbles написа:

Ми давай тогава да се учи смятане до 10, азбуката и кой е Бойко Борисов и хоп средно.
Минеш през университета, научиш таблицата за умножение и хоп висше.

Честно изобщо е ти трябва више, ако след 8 клас се хваниш да работиш някъде ще научиш много повече. А до 8 клас може да не се учат толкова излишни неща, а само основните и това да можеш сам да мислиш, а не да зубриш и да се бориш за оценки, защото после нищо не знаеш реално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Честно изобщо е ти трябва више, ако след 8 клас се хваниш да работиш някъде ще научиш много повече. А до 8 клас може да не се учат толкова излишни неща, а само основните и това да можеш сам да мислиш, а не да зубриш и да се бориш за оценки, защото после нищо не знаеш реално.

Зубренето не е учение, когато зубриш просто запаметяваш някакъв текст, цитираш/преразкваш го но НЕ си разбрал нищо.
В този смисъл си прав, обаче в училище се научават много пиолезни неща, основно там се изгражса и общата култура, способностите да си комуникативен и т.н.
Лошото е че в последно време образователната система е тотална щета.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новините освен средство за печалба и пропагандна цел ни осведомяват за страданието протичащо в света когато ние се занимаваме с дейности които са различни от тези на другите хора.Също това ни дават пряката представа за това че този свят е опасно за живот място изпълнено с болка ,мъчение и скръб. До колко това знание може да бъде здравословно е по-скоро друга тема с отрицателен отговор. Медиите са нововъведение в човешкия живот и ефекта им в социален и индивидуален план още се изследват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Bubbles написа:

Зубренето не е учение, когато зубриш просто запаметяваш някакъв текст, цитираш/преразкваш го но НЕ си разбрал нищо.

Зависи, кой предмет….. Математиката е точка наука и там са много формули, които се зубрят. Ами езиците, те пък са хептем зубрене. На времето като дойдох тук и тръгнах да карам за ,,Б,, категория и ми беше зле езика и от правелника нищо не вдявах, два пъти ме късат на теория, накрая назубрих всички възможни въпроси бяха около 1200 и ай честито! Да имаш фотогенична памет е дарба! 

За ненужните новини…. за мен може и да е не от значение , че са утрепали  Цончо от Койнаре, ама за съселяните и роднините му със сигурност е важно. А има хора, маниаци на новини, отворени към света и искат да са информирани със всичко.В нас като почнеше ,,По света и у нас,, в 20:00ч. никой нямаше право даже и да кихне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 25 години нямам талавизер у дома, не гледам талавизея – и не ми липсва, нито ми трябва.

Най-много да преслушам новините от 7 до 7:30  часа по БНР и някои други станции.

Едно и също е с десетки години, освен ако няма някакво извънредно събитие, каквото беше и е медийната кампания за коронавироз и пандемия. В началото тогава слушах по-често новините и то повече за да се "насладя" на пропагандата и манипулацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Klijes написа:

И как предлагаш лекарят да стане такъв без биологията и химията от училище? Или инДжИнерът - без математика и физика.
Непотребна е материята от средния курс за товаро-разтоварния работник или за хигиенистката или ...
Дори да не го осъзнаваш, много от наученото там, го ползваш в живота.

Цитат

Какъв е смисълът от новини, които не ни касаят?

Кои сте тия ние? Един не го интересуват политическите събития, друг - криминалната хроника, трети - КОВИД обстановката/статистиката, но всяка от горепосочените групи се интересуват от това, от което другите не се интерсеуват.
И както е казал народът - за всеки влак си иа пътници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Чингис Хан написа:

Зависи, кой предмет….. Математиката е точка наука и там са много формули, които се зубрят. Ами езиците, те пък са хептем зубрене. На времето като дойдох тук и тръгнах да карам за ,,Б,, категория и ми беше зле езика и от правелника нищо не вдявах, два пъти ме късат на теория, накрая назубрих всички възможни въпроси бяха около 1200 и ай честито! Да имаш фотогенична памет е дарба! 

Не мога да се съглася, математиката или я можеш или не, зубри си формули и теореми колкото искаш, като не можеш не можеш.
Езика е същото, или го владееш или не, като не му знаеш граматиката, зубри си думи пак не би могъл да говориш.
Когато учех френски имаше един такъв екземпляр в класа, който все се хвалеше че всеки ден учел по 100 нови думи, накрая не можа да върже задължителните 51% на финалния тест за да прескочи на следващото ниво.

В твоя случай с научил знаците и си минал... ...ок явно зубренето помага тук-там. :)

преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Цигари, алкохол .... купони ...

Че какво лошо?
Кофти става само ако в играта влязат разни дроги и други прсототии, през осаналото всеки ученик минава, аз също съм пушил като ученик щото беше голямата газария, после училището свърши спрях щото вече не беше интересно.

Иначе ако го няма даскалото какво ша правят чаветата? Цял ден дома на WOW-а?

И като одъртее ша разправя на внуците "Ейййй вие днешните нищо не знаете, дедо ви навремето качваше по 20 левела на ден..."

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Bubbles написа:

Не мога да се съглася, математиката или я можеш или не, зубри си формули и теореми колкото искаш, като не можеш не можеш.
Езика е същото, или го владееш или не, като не му знаеш граматиката, зубри си думи пак не би могъл да говориш.
Когато учех френски имаше един такъв екземпляр в класа, който все се хвалеше че всеки ден учел по 100 нови думи, накрая не можа да върже задължителните 51% на финалния тест за да прескочи на следващото ниво.

В твоя случай с научил знаците и си минал... ...ок явно зубренето помага тук-там. :)

Виж ти говориш за други неща, според мен.За хора, които не възприемат.Тук му викат ,,Десилекция,, незнам терминологията на български.Тук ги водат уствено изостанали, и те са освободени от изпити по език, за задължителната интеграция.В основното най-добрия ми приятел беше зле по всички предмети, освен физическо.Мъчеше се и да зубри и да мисли логически еми не става.Постоянно му помагах най-вече по математика.Той пък беше много здрав физически и доста добре се биеше, и като трябваше да си разчиствам сметките с някой той беше човека.Всеки има някакви таланти и става за нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване