Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте ми автомобил

Препоръчан отговор

Здравейте, Търся си кола до 3500 лв, която ще използвам за градско и извънградско каране. Хубаво е колата да има евтина поддръжка. Насочила съм се към бензин, ръчни скорости, седан. Начинаещ шофьор съм и не разбирам почти нищо от коли. Чудя се коя марка и модел кола да избера и Ви моля за съвет 😊

*Също така имам намерение да слагам газова уредба (ако няма сложена такава).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, littlesecret написа:

Благодаря за помощта! Вече имам такава 😉

Хубаво че имате чувство за хумор всъщност исках да ви кажа, че за тези пари не бихте могли да вземете кой знае какво, лично според мен по-добрия вариант е да съберете още средства и тогава да се насочите към личен автомобил.
Не е лесно да събират, факт, а сигурно и имате нужда, но дали си струва да дадете - 3-4 хиляди лева за кола която е на сума години и вероятно ще стои повече по сервизи, не мисля. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нещо от ВАГ групата , което е на платформата на Голф 4.. Вече там в зависимост от размерите , които искаш има разни Шкода Октавия седан , Фолксваген Бора и т.н. Гледай двигателя да не е по -малък от 1.8 . Стават на газ . Лесно се намират части в авто моргите и майстори има много. Остава само да има кой да ти помогне при огледите ...,за да не се нашиеш на тотален брак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или Нисан. Микра, Алмера - бюджетен клас. Евтини, здрави, малки, возят като каруца, вършат чудна работа да те закарат от точка А до точка Б, харчат малко. Частите са евтини, намират се сравнително лесно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кола втора ръка е на късмет!И марка и модел няма как да се препоръчат.Най-добре е да Ви помогне в избора някой ваш познат който е сменил няколко автомобила и/или се занимава с ремонт на автомобили.Почерпете го с някоя бира и заедно разглеждайте автомобили които се продават!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, JKirilov написа:

Малъксекретарю, кажи си населеното място, та да огледаме около вас какво има?

Много е нисък бюджета, трябва майсторлък.

Населеното място е София 😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За ръчка бюджета е достатъчен. Предполагам, че има заделени отделно пари за регистрация/прехвърляне и после ремонти/смяна на консумативи?

Гледайте обявите всеки ден и може да се появи нещо хубаво. Нисан-а е добър вариант, но и Хюндаи имат сравнително хубави модели за тези пари. Форд също не са скъпи.

Бих препоръчал автоматик, но щом се търси ръчка.... поне избора ще е по-голям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ice_lion__01 написа:

За ръчка бюджета е достатъчен. Предполагам, че има заделени отделно пари за регистрация/прехвърляне и после ремонти/смяна на консумативи?

Гледайте обявите всеки ден и може да се появи нещо хубаво. Нисан-а е добър вариант, но и Хюндаи имат сравнително хубави модели за тези пари. Форд също не са скъпи.

Бих препоръчал автоматик, но щом се търси ръчка.... поне избора ще е по-голям.

Да, имам заделени пари за ремонти/консумативи/регистрация. Ще прегледам посочените модели 😊

преди 6 часа, JKirilov написа:

Ford в никакъв случай, освен Фокус-дизел, но данъците и таксите...

Японска лоша кола няма, но много гният.

Поло/Голф 3 или 4?

Оглеждам се за седан, иначе голф 4 е добър вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, JKirilov написа:

Каква е разликата? Че ще има повече ламаринки за гниене? ;)

Седана е по-стабилен и сигурен вариант, особено за извънградко. Разбира се побира и повече багаж и не е толкова шумно в купето. Не я разбирам тази мода с хечбеците...удобни са най-вече за градско каране...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще намериш бюджетен хечбек, отколкото бюджетен седан. Точно заради по-голямото търсене на седаните са по-скъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.05.2021 г. в 1:26, JKirilov написа:

Японска лоша кола няма, но много гният.

,,Японска  лоша кола няма, но много гният,,  

Кирилов тя колата да не е само двигател ве ? Щом гние значи е лоша.Японките имат единствено здрави двигатели, другото им е леж….. опощени от към екстри возия бетер волска каруца.Света е признал два видя коли немски и италиянски, другото е пълнеж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пежо 406

Ауди 80 б4

Голф 4

Шкода Октавия

Нисан Примера

Бора

Е46 316/318 М43Б19 мотора

Тия разгледай, най-запазената взимаш и това е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, plmen88 написа:

Ауди 80 Б4 за 3500 лв. Стига глупости.

Яснооо. Освен от компютри и от коли не разбираш...:angry:

https://www.auto.bg/obiavi/avtomobili-dzhipove/audi/80

https://bazar.bg/obiavi/avtomobili/audi/80-12042

и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво искаш да покажеш с тия линкове? Това е кола над 25 годишна възраст - последният модел е 95-та година. През 2021 година е абсурдно да се търси кола на такава възраст (освен, ако не си маниак на ретрото). За 3500 лева без проблем може да си вземе нещо след 2000-та година. Карал съм Ауди 80 Б4 шест години и знам, че вече е морално остаряла кола. Няма климатик/климатроник, няма дисплей. Единственият плюс е, че е здрава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, plmen88 написа:

И какво искаш да покажеш с тия линкове? Това е кола над 25 годишна възраст - последният модел е 95-та година. През 2021 година е абсурдно да се търси кола на такава възраст (освен, ако не си маниак на ретрото). За 3500 лева без проблем може да си вземе нещо след 2000-та година. Карал съм Ауди 80 Б4 шест години и знам, че вече е морално остаряла кола. Няма климатик/климатроник, няма дисплей. Единственият плюс е, че е здрава.

Твойта може да е нямала, иначе има с климатроник даже.

За какъв чеп ти е дисплей?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не че е нужен. Но това са глезотии, които по-новите коли имат и ти доставя удоволствие, когато го имаш в колата (радва окото). И за тези пари щом може да си позволи подобно нещо, то по-хубаво ще е с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване