Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ще ми тръгне ли рам DDR4 на dell optiplex 990 business tower

Виж решението Разрешен от Kolev71,

Препоръчан отговор

Компютъра ми го ползвам главно за игри и съм много доволен но ще мога ли да му направя ъпгрейд ? (GTA V,Red dead redemption 2 вървят на ultra high графики без проблем)

В момента е:

64 битова система

16 GB Ram DDR3 (поддържа до 32Gb ram)

4 ядрен процесор

Nvidia Gtx 1050ti 4GB DDR5 GPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паметта няма как. Предполагам си с core i5. Можеш да надграждаш с по-добро видео и core i7. Трябва да се поинтересуваш чипсета на дъното кои процесори поддържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 26 минути, ivaylo71 написа:

Паметта няма как. Предполагам си с core i5. Можеш да надграждаш с по-добро видео и core i7. Трябва да се поинтересуваш чипсета на дъното кои процесори поддържа.

Страница 12

В момента е:

64 битова система

16 GB Ram DDR3 (поддържа до 32Gb ram) - Поддържа максимум до 16 гигабайта RAM   страница 13

4 ядрен процесор

ScreenShot004.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Pr0GreSiVe1997 написа:

GTA V,Red dead redemption 2 вървят на ultra high графики без проблем

Да бе, сигурно.... Red Dead 2 особено, забрави с тази карта ultra, дори и GTA 5! То може и да ги подкараш на ultra, но повече от 2-3 кадъра едва ли ще имаш, което не става за игра, особено ако играеш на 1080p. Реално можеш да сложиш по-добра видеокарта, но първо трябва да я намериш, понеже цените им са двойни и тройни и второ ще трябва да смениш захранването.

Също така този сокет не поддържа DDR4, единствено можеш да сложиш памет като тази, която имаш в момента, но реално нищо няма да се промени, особено за игри 16 GB са си предостатъчни, още повече с тези сравнително слаби компоненти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev71 написа:

Страница 12

В момента е:

64 битова система

16 GB Ram DDR3 (поддържа до 32Gb ram) - Поддържа максимум до 16 гигабайта RAM   страница 13

4 ядрен процесор

ScreenShot004.jpg

Мога като се прибера от работа да ти покажа че поддържа 32 ГБ РАМ но ще е след 14:00, модела ми не е мини tower а business

преди 16 минути, Raze написа:

Да бе, сигурно.... Red Dead 2 особено, забрави с тази карта ultra, дори и GTA 5! То може и да ги подкараш на ultra, но повече от 2-3 кадъра едва ли ще имаш, което не става за игра, особено ако играеш на 1080p. Реално можеш да сложиш по-добра видеокарта, но първо трябва да я намериш, понеже цените им са двойни и тройни и второ ще трябва да смениш захранването.

Също така този сокет не поддържа DDR4, единствено можеш да сложиш памет като тази, която имаш в момента, но реално нищо няма да се промени, особено за игри 16 GB са си предостатъчни, още повече с тези сравнително слаби компоненти.

Ще ти покажа снимки като се прибера от работа че двете игри вървят добре и графиките 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще чакам да покажеш как върви Red dead 2 на максимални настройки и с колко кадъра, както и на каква резолюция. Някой клип може да снимаш с активиран MSI Afterburner. Ето на high как върви с карта като твоята - едвам се играе с 20 кадъра, а на ultra, още повече има едни допълнителни настройки, ако и тях увеличиш, съвсем няма да можеш да играеш:

GTX 1050 Ti | Red Dead Redemption 2 - Low, Medium, High - 1080p, 900p, 720p - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Raze написа:

Аз ще чакам да покажеш как върви Red dead 2 на максимални настройки и с колко кадъра, както и на каква резолюция. Някой клип може да снимаш с активиран MSI Afterburner. Ето на high как върви с карта като твоята - едвам се играе с 20 кадъра, а на ultra, още повече има едни допълнителни настройки, ако и тях увеличиш, съвсем няма да можеш да играеш:

GTX 1050 Ti | Red Dead Redemption 2 - Low, Medium, High - 1080p, 900p, 720p - YouTube

Малко преувеличих за графиките но нищо играе се много добре и гладко въпреки това
Average 40 fps стига до 50 макс , заснех това със OBS на fullscreen ама незнам защо излиза така :Д
https://www.youtube.com/watch?v=gNxju7Ol1Ck
GTA V FiveM , като не записвам е 50 стига до 60 FPS и си върви супер дори като рекордвам

https://www.youtube.com/watch?v=VmB9dgdYl-s

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста даже си преувеличил.  В RD2 играеш на ниска резолюция и едвам имаш до 40 кадъра, като при по-натоварени сцени ще спаднат още, може и под 30. Освен това си на ниски и някои неща на средни настройки едвам. Преди имах GTX 970, която бях клокнал доста и пак на средни настройки и по-висока 2560х1080 резолюция едвам хващах към 40 кадъра. Сега съм с RTX 3070 и пак не мога да включа всичко на максимум с AA и допълнителните настройки и да хвана 50-60+ стабилни кадъра, а ти искаш с тази слаба 1050 TI да играеш на максимум...няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поддържа 32GB Ram
В момента имам плочки 2x4GB 1x8GB Ram и мисля да ги направя 4 по 8GB Ram да стигна 32GB 1333mhz говорим
[img]https://i.postimg.cc/3wncM1RN/Untitled.png[/img]

преди 2 минути, Raze написа:

Доста даже си преувеличил.  В RD2 играеш на ниска резолюция и едвам имаш до 40 кадъра, като при по-натоварени сцени ще спаднат още, може и под 30. Освен това си на ниски и някои неща на средни настройки едвам. Преди имах GTX 970, която бях клокнал доста и пак на средни настройки и по-висока 2560х1080 резолюция едвам хващах към 40 кадъра. Сега съм с RTX 3070 и пак не мога да включа всичко на максимум с AA и допълнителните настройки и да хвана 50-60+ стабилни кадъра, а ти искаш с тази слаба 1050 TI да играеш на максимум...няма как да стане.

Става разбира се
Мен за стори мод на RDR2 ми стига добре си върви играта
GTA V си върви със 50 макс 60 FPS на High графики във FiveM без проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За игри ако щеш и 100 ГБ памет сложи, с повече от 16 няма да има никаква разлика, писах ти и по-горе. Общо-взето пари на вятъра, ти и в момента едва ли ползваш повече от 10-12 ГБ.

преди 4 минути, Pr0GreSiVe1997 написа:

Става разбира се
Мен за стори мод на RDR2 ми стига добре си върви играта
GTA V си върви със 50 макс 60 FPS на High графики във FiveM без проблем

Не става въпрос дали може да се играе или не - видимо може, на PS4 се играе горе-долу с 30 кадъра и на подобни настройки. А и GTA V е доста по-лека и стара игра, там е нормално да имаш повече кадри със същия хардуер, дори и на по-висока резолюция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От любопитство (човек без работа), пуснах GTA V, да проверя какво се случва ( фпс-а   на 1050ti) при   повечето настройки на  Ultra/Very High   res: 2560x1440 при изкл AF. MSAA, FXAA.

Цък

По принцип играта е пускам на Normal и се играе доста комфортно на (100+ fps)

За разлика от други по нови игри (Star Wars BF2, Tomb Raider) които се ограничават хардуера, съответно там само на 1080p,  normal,  средни настройки.

П.П. Докато пиша поста има лагване от процесора (играта е минимизирана на пауза).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

За тези който казваха че не става
Dell Optiplex 990 business tower изглежда така https://www.google.com/search?q=dell+optiplex+990+business+tower&sxsrf=ALeKk01wlYAyLr76P3cSNsPblSA1QPem-g:1627112761565&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiZ36Wxm_vxAhUC_7sIHRZ-DuoQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=955#imgrc=Ct0R1z55PkgaOM

Ето ви
proof че 32 GB Ram се поддържа на Dell Optiplex 990 business tower (DDR3 e) windows 10
Днеска купих 3x8GB 1600 MHZ DDR3 и ги инсталирах на слотовете до мойта единствена 8ца и си махнах 4ките
mypcrammm.jpg

sdsdsd.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване