Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

EVGA 1080Ti SC2 "Артефакти" Спед смяна на Термо Паста и Падове

Виж решението Разрешен от Brutallize,

Препоръчан отговор

Здравейте. Заглавието е доста описателно, но нека започнем от начало. Въпросната карта започна да вдига 75-76С което не е много, но преди над 70 не вдигаше. Термо пастата съм я сменял и предишни пъти без абсолютно никакъв проблем. Този път реших и падовете да сменя защото оригиналните бяха доста изпечени. Та смених пастата, падовете и сглобих картата като всеки друг път. Пуснах я и всичко беше точно до момента в който не заби цялата машина, вентилаторите на картата се включиха на 100% и до там. Ударих един рестарт и от тогава го чакам по около минута да ми мине bios check. Преди отнемаше около 5 сек. След като мине POST тръгна да зарежда Windows обаче вече с артефакти. Зарежда така около 10 сек и след това си прави сам 2 рестарта и дава "No  Signal" и до там. Отварях я пак, сменях падовете с по - тънки, по дебели, оригиналните. Пак сменях пастата. Няма оправяне. Все така прави.

IMG_20210515_120820.jpg

IMG_20210515_131615.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 108
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може да почистиш много добре кристала и да видиш дали има някакви наранявания по него.

На кое викаш кристал? На главния чип ли? Ако да, вече го направих. 2 пъти още слагах термо-паста и я почиствах за да видя да не е нещо от там, но не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи ресет на bios, после влез в safe mode на Windows и задай ниски (70% от номинала) честоти на видео процесор и видео памет.
Тествай.
Тази карта или е тръгнала да дефектира или е дефектирала

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, на графичното ядро викам кристал. Много лесно се обрушват ъглите.

Падовете на паметта сменяни ли са?

Ако разглобиш цялата карта - някакви визуални проблеми наблюдават ли се? Има ли неприятна миризма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еднозначно е за сервиз, само ще я до убие с постоянно сглобяване/разглобяване, да се надява да не  е повредил кристала, а само е прегряла току виж изкара късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, цър-вул написа:

Направи ресет на bios, после влез в safe mode на Windows и задай ниски (70% от номинала) честоти на видео процесор и видео памет.
Тествай.
Тази карта или е тръгнала да дефектира или е дефектирала

Току що го направих, същата работа. Гледах с лупа, душа като полицейско куче и не виждам нито надушвам да има някъде горяло по картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно е някой RAM чип да не прави хубав контакт и всичко приключва. Може при смяната на термо падовете да му е трябвало малко да се бутне/натисне и си готов. Без сервиз няма да се разминеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами пуснах тема в доста форуми относно това, следвах всички съвети. (Linustechtips, Tom's & Reddit) Ще пробвам още един последен път и ако не стане я оставям така и ще видим къде ще търся сервиз. В Търновска област изобщо не се сещам за някой сервиз който може да се справи с нещо подобно. Иначе кристала си е напълно наред. Няма счупени в краищата или нещо подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещо разпоено под чиповете памет или кристала, няма как да го разбереш. Трябва да се измери с инструмент от човек, който знае какво прави и така ще се разбере какъв е проблема. Може да се прати и с куриер до друг град. Тука намирам

Смяна на видеокарта или чипсет на лаптоп | Serviz.bg

Свържи се с тях и ги питай дали могат да кажат какъв е проблема и евентуално да го оправят. Ще им я изпратиш с куриер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На снимката се вижда един силно наклепан графичен чип с термо паста, включаемо наклепани и някакви елементи покрай него.  Ако пастата е и електро проводима в някаква степен т.е. с примеси на някакви метали то нещата са почти ясни !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, bulljo написа:

Е, чак па свършено, има шанс в добър сервиз  да я ремонтират.

Няма как да се ремонтира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Brutallize написа:

IMG_20210515_131615.jpg

Тези термопадове не са единствените които трябва да се сменят. Под тази черна планка има още доста за смяна. Каква паста си мазал на процесора?

5qUcYnP.jpg

r6IMyhU.jpg

https://forums.evga.com/Thermal-Grizzly-Minus-Pad-8-in-GTX-1080-Ti-SC2-Gaming-Experience-m2936747.aspx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Brutallize написа:

Мисля,че в този момент няма нужда от това.

Щом казваш.... 

В линка има точните размери които трябва да се използват, както и подробно описание на процедурата по обслужването на картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Brutallize написа:

Та разрових се за да видя каква е тази паста и се оказва,че е кондуктивна.  Ако почистя добре около чипа дали ще се оправи?

А можеш ли да я почистиш внимателно без да изкъртиш нещо от там?

Ако - Да! - пробвай, нищо не губиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Brutallize написа:

Та разрових се за да видя каква е тази паста и се оказва,че е кондуктивна.  Ако почистя добре около чипа дали ще се оправи?

Каква е пастата? Пробвай внимателно с клечка за уши и четка за зъби, но ако наистина е проводима паста, картата най-вероятно вече е заминала.

Не се слага толкова паста, това да не е филия да я мажеш така? Слагаш малка точка в средата колкото зърно ориз/леща и толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Слагаш малка точка в средата колкото зърно ориз/леща и толкова.

Има разлика, дали слагаш върху капачка или директно върху кристала...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Няма как да се ремонтира. 

Eмо нищо лично ама от хардуер не разбираш за нет мрежи съм те признал в час си ама хардуер хич те няма . Как позна по снимка , че картата  не става за ремонт много ми е интересно недей убива надеждите на човека .

В сервиз с добра репутация и важното да не е квартален ще се постараят да я оправят . Ти преди ми каза , че моят лаптоп не ставал за ъпгрейд заради слабият процесор май  беше поразпирах из разни сервизи из Добрич повече от 140 150 лв няма да ми вземат ссд и 1гб рам отгоре + почистване от прах и смяна термопаста и преинсталация .Ето , че може ама ти като не ти се занимава да ми вземеш парите няма да дойда даже и да питам колко ще струва ремонта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, adersa написа:

Eмо нищо лично ама от хардуер не разбираш за нет мрежи съм те признал в час си ама хардуер хич те няма . Как позна по снимка , че картата  не става за ремонт много ми е интересно недей убива надеждите на човека .

В сервиз с добра репутация и важното да не е квартален ще се постараят да я оправят . Ти преди ми каза , че моят лаптоп не ставал за ъпгрейд заради слабият процесор май  беше поразпирах из разни сервизи из Добрич повече от 140 150 лв няма да ми вземат ссд и 1гб рам отгоре + почистване от прах и смяна термопаста и преинсталация .Ето , че може ама ти като не ти се занимава да ми вземеш парите няма да дойда даже и да питам колко ще струва ремонта .

Хайде де! Я да видим какво ще направят в дадения сервиз и коя ЧАСТ от картата ще ремонтират след като аз нищо не рабирам?! И хайде сега ми кажи за 150 лева update каква машина имаш в момента и какво правиш с нея?!

Не бе ти хубаво ми се смееш. То това си е твое право. Хайде сега да видим как в прекрасния сервиз ще направят ремонт на тази видеокарта. Онтово ще те питам коя част ще ремонтират, каква гаранция ще дадат и какви пари ще вземат. Познавам над 20 сервиза в Плевен и околията, така че очаквам от теб да кажеш къде се прави такъв ремонт. И то мааани ме мене, за постващия е важно, къде ще му вземат парите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване