Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

EVGA 1080Ti SC2 "Артефакти" Спед смяна на Термо Паста и Падове

Виж решението Разрешен от Brutallize,

Препоръчан отговор

преди 2 минути, JKirilov написа:

Снимки пред знамето на всеки сервиз?

Аз давам само мнение. Картата е на постващия, той решава къде да го излъжат или да си даде парите. И като ти дам информация за всеки сервиз какво от това?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега без да се караме моля. Картата в понеделник ще бъде предадена на сервиз "Байтком" във В. Търново. Твърдя, че хората си разбират от работата и ако е нещо което може да се оправи, те ще го опрвят. А колкото до това колко ще ми вземат, не е от голямо значение. Дори и 200лв да ми вземат, това е карта 1080Ti. В момента на пазара дори 1050(Ti) за под 250лв няма, а да сравняваме двете 1080Ti и 1050Ti е просто смешно. Да се надяваме, че след почистване на КОНДУКТИВНАТА паста ще се оправят нещата. Картата все още си пали и последния път като я тествах ме "закара" дори на Десктоп, макар и с "артефакти". Ще видим какво ще стане и ще публикувам ъпдейт когато разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, bulljo написа:

Аз не видях в описанието на дадената термо паста да е електропроводима, за тази ли става дума?

Не е точно тази. В нормална спринцовка е, но е от същата серия. На тази от линка която ми даде си пише. "High Conductivity to aid heat transfer"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също така значи, че електричеството минава през него, correct me if I'm wrong.

conductive

adjective
adjective: conductive
  1. having the property of conducting something (especially heat or electricity).
    "a conductive material"

Мисля, че с термо пастите е и 2-те и щом пише Conductive значи провежда и електричество.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между топло и електропроводимост това, че пише Conductive не значи че непременно е електропроводима, ако имаш мултицет може да провериш дали е електропроводима.

Гледам чаткаш английския преведи си това  heat or electricity

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да има сериозна топлопроводимост се използват смеси с наличие на някакви метали, а от там вече има и някаква електро проводимост. Други пък направо ползват течен метал ! .... Това , че по нашите ширини се маже пастата с четка за бръснене / в най-добрият вариант четка за рисуване/, от там се разлива по всякакви smd елементи /някои дори предварително са намазани/ си е проблем на ползвателя , а не на производителя !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата си е изпяла песента, и си сложил много паста на чипа. има много клипове как се слага паста на процесор и на видео изгледай няколко клипа. Ако искаш пробвай да я изпечеш на фурната, като предварително загрееш фурната на 200 градуса и пъхаш вътре картата за 10 минути задължително увита в фолио. След като минат 10 те минути вадиш картата от фурната, изчакваш я да се охлади слагаш и много тънък слой паста и се молиш да тръгне. Ако ли не огледай се за най близкия кош

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, JKirilov написа:

Т.е. ти мислиш, че течният метал е метал?:angry:

Почни да мислиш преди да пишеш ! .... Инак , ако е въпрос това то има такъв метал в естествено състояние - ЖИВАК !

преди 2 часа, Brutallize написа:

Айде сега без да се караме моля. Картата в понеделник ще бъде предадена на сервиз "Байтком" във В. Търново. Твърдя, че хората си разбират от работата и ако е нещо което може да се оправи, те ще го опрвят. А колкото до това колко ще ми вземат, не е от голямо значение. Дори и 200лв да ми вземат, това е карта 1080Ti. В момента на пазара дори 1050(Ti) за под 250лв няма, а да сравняваме двете 1080Ti и 1050Ti е просто смешно. Да се надяваме, че след почистване на КОНДУКТИВНАТА паста ще се оправят нещата. Картата все още си пали и последния път като я тествах ме "закара" дори на Десктоп, макар и с "артефакти". Ще видим какво ще стане и ще публикувам ъпдейт когато разбера.

Мисля и аз , че има шанс след като се почисти да се оправи . Но пример на времето с AS5 познат си прецака картата от такова прекомерно омазване . Уж не била електропроводима въпреки наличието в нея на сребро, но то на сайта си пише ма няма кой да чете ; "(While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths.)"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Почни да мислиш преди да пишеш ! .... Инак , ако е въпрос това то има такъв метал в естествено състояние - ЖИВАК !

Мисля и аз , че има шанс след като се почисти да се оправи . Но пример на времето с AS5 познат си прецака картата от такова прекомерно омазване . Уж не била електропроводима въпреки наличието в нея на сребро, но то на сайта си пише ма няма кой да чете ; "(While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths.)"

Значи аз съм ползвал на Артик МХ-4 и съм нямал абсолютно никакви проблеми. И преди съм сменял пастата на картата с въпросната паста, но тоя път нямах от нея, и вместо това взех една която дойде с един кулер на CM 212 и реших да сложа от нея. Потърсих на спринцовката дали пише, че е проводима и нямаше нищо за това, и реших,че не е. Ама явно е. Това ще е като обица на ухото за други пъти. Да чета за пасти които не съм ползвал в нета преди да ги използвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Т.е. ти мислиш, че течният метал е метал?:angry:

Намерих ти и такава със  100% метал  :hit:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, забелязал съм, че инструкциите ги четем чак като омажем ситуацията, инструкциите на български трябва да почват с думите"Счупи ли го вече" последвани от адресите на сервизите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, bulljo написа:

Да, забелязал съм, че инструкциите ги четем чак като омажем ситуацията, инструкциите на български трябва да почват с думите"Счупи ли го вече" последвани от адресите на сервизите.

Ами да, малко така излиза, но ако на самата спринцовка бяха написали, че е кондуктивна тоя проблем нямаше да го има. Сигурен съм, че не съм първия, няма и да съм последния който прави тази грешка. На всички Артик пасти почти пише дали е кондуктивна или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Brutallize написа:

Ами да, малко така излиза, но ако на самата спринцовка бяха написали, че е кондуктивна тоя проблем нямаше да го има. Сигурен съм, че не съм първия, няма и да съм последния който прави тази грешка. На всички Артик пасти почти пише дали е кондуктивна или не.

Защо ли си мисля, че на електро проводимите пасти изрично има такъв надпис ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо ли си мисля, че на електро проводимите пасти изрично има такъв надпис ...

Именно. На тази няма. Точно за това гледах ПРЕДИ да я сложа. И се зачудих дали може да е от това. Погледнах в сайта и там пише Highly conductive

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В английския език много неща се казват в съкратен вид. Примерно battery, като се изпуска rechargeable или non-rechargeable, при което у нас всички акумулатори станаха батерии, а батериите се зареждат (справка цървулкин).

В случая се изпуска думата thermal, или по-точно са я написали по-надолу в дребния шрифт. Почти 99% е сигурно, че пастата не е токопроводима (electrical conductive), т.е. няма опасност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз също не мисля , че тази паста е електро-проводима. За мен проблема е друг . Може да си направил белята  при сглобяване/разглобяване  или може да  си презатегнал повечко бoлтовете и така да си повишил натиска върху чипа,  варианти много . Макар , че като гледам снимките и манипулацията , която си извършил , аз лично не виждам никакъв смисъл от нея. По-ефективно и смислено щеше да е да смениш термо падовете под черната планка . Реално те контактуват директно с паметта и играят най-голяма роля за охлаждането им .  Все пак сподели какво са ти казали в сервиза . Като цяло смяната на термо паста и термо падове не е кой знае каква сложна процедура , но при невнимание , всичко може да се случи.  Аз преди няколко дни също смених падовете на моята Evga XC3 Ultra 3080 . Но при мен чиповете на паметта са доста по горещи , а оригиналните падове на Евга в тези модели , определено са лоши.  При теб , силно се съмнявам да е имало нужда да го правиш . Не те упреквам в никакъв случай , но за съжаление крайния резултат , особено в момент на недостиг на карти на пазара , е доста неприятен !

п.п. Тази карта с изтекла гаранция ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Brutallize написа:

Значи аз съм ползвал на Артик МХ-4 и съм нямал абсолютно никакви проблеми. ..

Просто инфо.
Реших от първо лице да проверя казаното. Омметърът ми отчита горна граница 100GΩ. Притежавам няколко спринцовки MX-4, производство 2019, 2020, 2021. Проби от всяка една показа безкрайно съпротивление или нулева токо-проводимост. Покрай тях пробвах и Noktua NT-H1 и залежала GD900 oт 2018г. Също нулева токо-проводимост.

mx4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата е сравнително нова и не е ефтина.Защо се е налагало да я бърничкаш? Сега тоя кеф ще ти струва пари и според мен не малко.И ремонтирана няма да е същата според мен.

Един път сменях термопастата преди години на един Радеон и то след 4 години ползване..Не, че е греела, ами профилактично.И познай, температурите паднаха с 1-2 градуса. Работеше си перфе после де.Но не беше нужно подмяна на термопастата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване