Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

EVGA 1080Ti SC2 "Артефакти" Спед смяна на Термо Паста и Падове

Виж решението Разрешен от Brutallize,

Препоръчан отговор

преди 2 минути, ValentinKamenov37 написа:

Картата е сравнително нова

Колко да е нова, вече има 2 поколения след нея. Излязла е в началото на 2017 година - преди 4 години, а това в света на хардуера е много време.  Скъпа е била - това е нормално, понеже е най-високия клас за времето си, но в момента, ако не беше проблема с наличностите и високите цени на крипто валутите, щеше да струва 500-600 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Колко да е нова, вече има 2 поколения след нея. Излязла е в началото на 2017 година - преди 4 години, а това в света на хардуера е много време.  Скъпа е била - това е нормално, понеже е най-високия клас за времето си, но в момента, ако не беше проблема с наличностите и високите цени на крипто валутите, щеше да струва 500-600 лв.

Не е ли 2ххххх последната генерация на Нвидия? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

От миналата година има 3ххх:

GeForce RTX 30 Series Graphics Card Overview | NVIDIA

Да не си бил някъде без интернет последните няколко месеца?

Не, но от 3 години не се интересувам вече от хардуер, понеже компютърните игри спряха да ми бъдат хоби.Това хоби ми отнемаше много време, а нямам вече такова.Но пак искам да го възстановя, но в много по-лека форма.Конзола.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pepy86 написа:

аз също не мисля , че тази паста е електро-проводима. За мен проблема е друг . Може да си направил белята  при сглобяване/разглобяване  или може да  си презатегнал повечко бoлтовете и така да си повишил натиска върху чипа,  варианти много . Макар , че като гледам снимките и манипулацията , която си извършил , аз лично не виждам никакъв смисъл от нея. По-ефективно и смислено щеше да е да смениш термо падовете под черната планка . Реално те контактуват директно с паметта и играят най-голяма роля за охлаждането им .  Все пак сподели какво са ти казали в сервиза . Като цяло смяната на термо паста и термо падове не е кой знае каква сложна процедура , но при невнимание , всичко може да се случи.  Аз преди няколко дни също смених падовете на моята Evga XC3 Ultra 3080 . Но при мен чиповете на паметта са доста по горещи , а оригиналните падове на Евга в тези модели , определено са лоши.  При теб , силно се съмнявам да е имало нужда да го правиш . Не те упреквам в никакъв случай , но за съжаление крайния резултат , особено в момент на недостиг на карти на пазара , е доста неприятен !

п.п. Тази карта с изтекла гаранция ли е ?

Да, гаранцията е изтекла. Значи единия вентилатор като цяло почна да ми прави проблем.(десния) Не се включва преди карата да достигне 65-70С и върти само на един, а когато се включи е на 80% Fan Speed,а другия който си върви е на 40% и така се получава едно шумене без реално охлаждане. Когато взех картата (2ра ръка) от човек си държеше 68-71 градуса без значение от температурата навън. От както вентилатора почна да прави въртели започна да вдига по 75С при 20С температура на въздуха в стаята. Реших да пробвам да направя нещо по въпроса защото когато стане примерно 40С, не съм сигурен дали картата няма да вдига и 85С. Също така пастата на картата съм я сменял и преди, още като я взех, тогава нямах никакви проблеми с отваряне, затваряне, затягане и прочие. Тоя път обаче не знам какво се случи. Всичко както преди си направих и заради това мисля ,че единственото което може да е, е да е пастата. Дори когато я отворих за първо път, беше ужасно омазана с паста която беше засъхнала. Ами единственото е да се надявам, че като изчистят тая паста отстрани и ще се оправи, макар и малко вероятно. Та дори и 200лв да ми струва ремонта ще си струва защото за 200лв няма какво да взема което да е същото като Performance. Иначе междувременно гледам пазара на картите. Старите не са ЧАК толкова зле. За сега
R9 290, GTX 780, GTX 970, GTX 1060 3GB. Всичките са около 250-300лв като 780 е 170.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Profruit написа:

Просто инфо.
Реших от първо лице да проверя казаното. Омметърът ми отчита горна граница 100GΩ. Притежавам няколко спринцовки MX-4, производство 2019, 2020, 2021. Проби от всяка една показа безкрайно съпротивление или нулева токо-проводимост. Покрай тях пробвах и Noktua NT-H1 и залежала GD900 oт 2018г. Също нулева токо-проводимост.

mx4

Тествай АС5 ... как точно тестваш? цъкаш една капка на лист хартия и забиваш иглите на уреда в нея на 1 милиметър разстояние една от друга ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При проблем с вентилатора , дори да смениш пасти и падове , няма особено голяма файда.  Най-разумното решение е смяна на проблемната перка. Пишеш на съпорта на Евга или купуваш от някоя карта продаваща се на части , или от алиекспрес алтернативен вариант.  Пак е по-добре отколкото дясната половина изобщо да не се охлажда .  Тая перка ако се включва на 80% и не ползваш къстъм фан крива , температурите вероятно са далеч по-високи от това , което споделяш. SC2 имат сензори , следял ли си с hwinfo  или gpu-z  до какви стоиности достигат с  този проблемен вентилатор ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Тествай АС5 ... как точно тестваш? цъкаш една капка на лист хартия и забиваш иглите на уреда в нея на 1 милиметър разстояние една от друга ли ?

Да, по описания начин, под микроскоп. Даже отидох по-далече. Нагрях консистенцията с поялна станция до 250'С и нищо, 0.
Не притежавам АС5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ValentinKamenov37 написа:

Не, но от 3 години не се интересувам вече от хардуер, понеже компютърните игри спряха да ми бъдат хоби.Това хоби ми отнемаше много време, а нямам вече такова.Но пак искам да го възстановя, но в много по-лека форма.Конзола.:)

Конзолата не бих казал, че е по-лека форма, даже там има много повече игри, някои exclusive заглавия ги няма за PC, а общо-взето всичко, което го има за PC, го има за конзоли.

преди 41 минути, Brutallize написа:

R9 290, GTX 780, GTX 970, GTX 1060 3GB. Всичките са около 250-300лв като 780 е 170.

Всички тези са в пъти по-слаби от твоята, но ако няма друга алтернатива... И все пак не вземай нищо без тест, колкото и изгодно да изглежда. Най-малкото пред куриера можеш да тестваш 15 мин. във вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би просто @Brutallize се подготвя психически и за този вариант, но дано да не се стига до там :)

Ще чакаме да каже какво става след като получи отговор от сервиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Може би просто @Brutallize се подготвя психически и за този вариант, но дано да не се стига до там :)

Ще чакаме да каже какво става след като получи отговор от сервиза.

Ако си е дал картата някъде, просто ще я нагреят и закрепят колкото да изглее и след това ще има същия резултат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от сервиза. Повечето дават гаранция няколко месеца (поне 3) на даден ремонт, освен ако не е някой гараж, дето работи без отчетност. Трябва да издадат протокол какво точно са правили и ако са сменили компонент да пишат серийни номера на сменените части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера защо мислите, че някакво нагряване /вид полу риболвне или слепване на пукнатини / би свършило работа, след като проблема се е появил след смяната на пастатата ?

преди 33 минути, Profruit написа:

Да, по описания начин, под микроскоп. Даже отидох по-далече. Нагрях консистенцията с поялна станция до 250'С и нищо, 0.
Не притежавам АС5.

Питам за нея паста понеже с нея е имало проблеми с разливания по SMD елементи .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Profruit написа:

Не притежавам АС5.

А можеше просто да прочетеш спецификациите на изброените от теб термопроводими съединения.:D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, pepy86 написа:

При проблем с вентилатора , дори да смениш пасти и падове , няма особено голяма файда.  Най-разумното решение е смяна на проблемната перка. Пишеш на съпорта на Евга или купуваш от някоя карта продаваща се на части , или от алиекспрес алтернативен вариант.  Пак е по-добре отколкото дясната половина изобщо да не се охлажда .  Тая перка ако се включва на 80% и не ползваш къстъм фан крива , температурите вероятно са далеч по-високи от това , което споделяш. SC2 имат сензори , следял ли си с hwinfo  или gpu-z  до какви стоиности достигат с  този проблемен вентилатор ?

Пепи смяна на вента не решава проблема винаги. Преди години имах проблем не със заграването а шума.Като започнеше да я товариш с игри започваше да издава такъв звук, все едно режеш на Бойко Фалкона за скраб.Намерих доста трудно целия оригинален панел чисто нов барабар с вента и го смених.И парадокс!  Проблема остана. Ядосах са, извадих я и директно у кофата, отидох в специализиран магазин на времето, ударих пачката в тезгяха свалиха ми най-доброто от равта и години наред рахат. Пия си мастичката и си цъкам, а компа жив ли е умрял ли не се чува. Само като прочетох 2-ра употреба  всякакви коментари за мен по нататък са излишни.

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Ако си е дал картата някъде, просто ще я нагреят и закрепят колкото да изглее и след това ще има същия резултат. 

Читавите сервизи би трябвало да дават гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ValentinKamenov37 написа:

Пепи смяна на вента не решава проблема винаги. Преди години имах проблем не със заграването а шума.Като започнеше да я товариш с игри започваше да издава такъв звук, все едно режеш на Бойко Фалкона за скраб.Намерих доста трудно целия оригинален панел чисто нов барабар с вента и го смених.И парадокс!  Проблема остана. Ядосах са, извадих я и директно у кофата, отидох в специализиран магазин на времето, ударих пачката в тезгяха свалиха ми най-доброто от равта и години наред рахат. Пия си мастичката и си цъкам, а компа жив ли е умрял ли не се чува. Само като прочетох 2-ра употреба  всякакви коментари за мен по нататък са излишни.

Читавите сервизи би трябвало да дават гаранция.

Няма такова нещо. Точно читавият сервиз не може да даде гаранция и няма да се занимава с такова нещо, защото е безмислено. Няма как да се ремонтира подобна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Няма такова нещо. Точно читавият сервиз не може да даде гаранция и няма да се занимава с такова нещо, защото е безмислено. Няма как да се ремонтира подобна карта.

Ако не може да се ремонтира, или не може да се гарантира определен период безпроблемно ползване е друг въпрос.Но не мога да си представя да платя за ремонт на каквото и да е, и на другия ден да е пак за ремонт.Че после самия майстор ще бъде за ремонт и то основен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ValentinKamenov37 написа:

Ако не може да се ремонтира, или не може да се гарантира определен период безпроблемно ползване е друг въпрос.Но не мога да си представя да платя за ремонт на каквото и да е, и на другия ден да е пак за ремонт.Че после самия майстор ще бъде за ремонт и то основен.

Не може да се ремонтира. Това е въпросът. Но пък, който иска да го излъжат и да му вземат парите си е негово желание. И повярвай това да са твои свободни съчинения. Нищо няма да направиш на майстора. Това са приказки за пред форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, ValentinKamenov37 написа:

Пепи смяна на вента не решава проблема винаги. Преди години имах проблем не със заграването а шума.Като започнеше да я товариш с игри започваше да издава такъв звук, все едно режеш на Бойко Фалкона за скраб.

Прти него вентилатора не работи до 70 градуса. Как да не решава проблема. Ако ядрото е на 70градуса не ми се мисли vrm_ите и други части от платката на какви температури са работели .  За мен колкото е вероятно автора да е повредил по невнимание след отварянето картата , точно толкова може проблема да е последствие от постоянното им прегряване . Едно е да ти шумят вентилаторите , съвсем друго е да не охлаждат през голяма част от времето под товар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pepy86 написа:

Прти него вентилатора не работи до 70 градуса. Как да не решава проблема. Ако ядрото е на 70градуса не ми се мисли vrm_ите и други части от платката на какви температури са работели .  За мен колкото е вероятно автора да е повредил по невнимание след отварянето картата , точно толкова може проблема да е последствие от постоянното им прегряване . Едно е да ти шумят вентилаторите , съвсем друго е да не охлаждат през голяма част от времето под товар.

Ако всичко е работило на 70 градуса няма да има проблем с тази карта. Това животно е прегрявано до умиране и точно затова има и този дефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не може да се ремонтира. Това е въпросът. Но пък, който иска да го излъжат и да му вземат парите си е негово желание. И повярвай това да са твои свободни съчинения. Нищо няма да направиш на майстора. Това са приказки за пред форума.

Всичко може да се ремонтира, въпроса е колко е рентабилно. Може и ядро да се смени, памети, възстановяват се дори прогорели платки.

преди 2 минути, pepy86 написа:

Прти него вентилатора не работи до 70 градуса. Как да не решава проблема. Ако ядрото е на 70градуса не ми се мисли vrm_ите и други части от платката на какви температури са работели .  За мен колкото е вероятно автора да е повредил по невнимание след отварянето картата , точно толкова може проблема да е последствие от постоянното им прегряване .

Това даже са ниски температури за ядро. VRM може да си работят без проблем и при над 100 до към 110 градуса, над това ще тротълнат най-вероятно. Моята RTX 3070 достига ядро над 76 градуса при игри, а hotspot отива 88 и малко нагоре понякога. А си е с едно от най-добрите охлаждания. Aorus Master. Иначе при майнинга не я оставям над 55 ядро и 70 памет, даже е под това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Всичко може да се ремонтира, въпроса е колко е рентабилно. Може и ядро да се смени, памети, възстановяват се дори прогорели платки.

Това даже са ниски температури за ядро. VRM може да си работят без проблем и при над 100 до към 110 градуса, над това ще тротълнат най-вероятно. Моята RTX 3070 достига ядро над 76 градуса при игри, а hotspot отива 88 и малко нагоре понякога. А си е с едно от най-добрите охлаждания. Aorus Master. Иначе при майнинга не я оставям над 55 ядро и 70 памет, даже е под това.

Приятелю не може да се ремонтира. Няма как да наредиш видеочиповете на платката, просто няма начин. А това, че има ентусиасти, дето искат да се забавляват не означава че могат да решат проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предната ми GTX 970 Asus strix си работеше клокната при игри няколко години при ядро 75+ градуса и памет 90 и малко отгоре понякога. Продадох я работеща и още работи най-вероятно.

току-що, Емил Костов написа:

Приятелю не може да се ремонтира. Няма как да наредиш видеочиповете на платката, просто няма начин. А това, че има ентусиасти, дето искат да се забавляват не означава че могат да решат проблема.

Да ти намеря ли теми и клипове, където сменят видеочипове без проблем, дори увеличават фабричната памет на карти чрез такава смяна? За ядро също. Дори имаше руснаци, където от GTX 1060 правят GTX 1070, като сменят някои елементи по платката, ядрото и vram чиповете. Както казах, няма нещо, което да не може да се ремонтира, въпроса е дали си струва и да намериш човек с нужните умения и техника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Емил Костов написа:

Хахах взимал съм си колата без да му платя и то с полиция и пак мина метър тогава.

И съм си тръгвал от зъболекър без да му платя порцелановата корона на стойност 500 евро.Въпросния ме даде на съдия изпълнител и си смени кабинета.Сумата нарастна до 1200 евро и се насрочи дата на дело.Въпросния тиквеник зъболекър само по име и фамилия му намерих новата место работа и адрес в 20 милионна държава.Само като го изкарах културно от новия му кабинет за десет минути се обади на съдия изпълнителна и му каза, че нищо не дължа и да отегли делото.

От всичко на света най-мразя некоректни и безпринципни лекенца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване