Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам 1Тб външен диск юесби 3.0. Опитах се да прехвърля малко повече информацийка на него около 200-300Гб и нещо се прецака системата. Самият диск е WD в някаква кутийка LogiLink UA0106.

В момента компютъра не "вижда" диска, като съм се опитал на 3 лаптопа да го отворя.

Когато отворя дисковия мениджър го показва като неинициализиран диск, но не ми разрешава да го инициализира, а единствено мога да отворя "свойства".

Пробвах да направя нещо и с дискпарт, но там резултата е същия.

Стигам до избор на активна част и ме изхвърля отново.

Информацията в диска не ми е приоритет, защото е бекъп и мога да я запиша отново, молбата ми е да дадете идея как да го форматиран, примерно за да мога да го използвам отново.

пс. Не съм пробвал да го форматирам под линукс.

Поздрави!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, rostislaf написа:

Пробвай да го извадиш от кутийката и да го включиш директно в компютъра, може кутийката да е проблема

Имам едно външно захранване с сата кабел към юесби - въобще не тръгва. В кутийката се чува, че работи.

Продължавам да се боря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложението на @rostislafбеше за директно връзване към SATA порт.
Вариант е да закачиш този диск в лаптоп и да направиш анализ с инструменти от стартираша флашка или стартиращ външен диск с инструменти. Например Strelec или Ratiborus Windows PE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, chasovnik написа:

В момента пуснах testdisk и когато свърши сканирането ще пиша за резултата. Както писах в момент има около 300гига+ инфо на диска.

Моето мнение.

Използвайте метода, който ви е препоръчал Ростислав. Изваждането на диска от кутийката е много лесно. На диска е написано работно напрежение. Примерно:  5 Волта  1 Ампер.

Препоръчвам Ви да тествате диска на настолен компютър, а не на лаптоп.

1. Куплирането към настолен компютър е много по лесно от това, закачен към лаптоп.

2. Тук кабела на захранването  към HDD ще ви осигури нужния ток за продължителна работа на HDD без проблем. Вие казвате че искате да запишете около 300 гигабайта на диска. Това ще ви отнеме много време, защото явно и дискът ви е по бавен ( на него е написано 5400 оборота или в добрия случай 7200) Едно е да прехвърляш 10 гигабайта на веднаж, а съвсем друго 300 гигабайта. 

3. Погледнете в диск менажера на компютъра дали този диск, който тествате(пробвате) се вижда. Това значи, че захранването му е добре, данните по другия кабел се четат също добре. Чак тогава можете да направите какъвто и да било тест на диска. Мине ли успешно теста, това значи че  интерфейса в кутийката не работи и последната трябва да се смени с нова. Същия модел кутии се продават по българския пазар на цена около 15 лева. 

https://kutija-za-tvyrd-disk.pazaruvaj.com/logilink/ua0106-2-5-p105451069/

""В кутийката се чува, че работи."

В кутийката не може да се чува, че диска работи. Явно се чува, че шпинделът му се върти. Вие няма как да знаете че след като се развърта диска, последният "работи"

Ако имате въпроси, към мен, питайте. Лек ден  и успех Ви пожелавам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми показва с диск мениджмънта. Нямам настолен компютър на който да закача диска. Отворих го - диска не е WD, a Seagate, ако това е от значение? Не ми се разглобява лаптопа, но май ще се наложи за да го закача на слота на другия диск.

disk.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махни хард диска от кутията и го закачи към една десктоп машина посредством SATA кабел и захранване, преди да правиш каквито и да било други упражнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

А дали има?

Къде е ?

Ще намери щом иска да си спаси 350 гигабайта. Ако иска да си изгори диска или да го повреди то си е негово желание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Ще намери щом иска да си спаси 350 гигабайта. Ако иска да си изгори диска или да го повреди то си е негово желание.

преди 10 часа, chasovnik написа:

Информацията в диска не ми е приоритет, защото е бекъп и мога да я запиша отново

@chasovnik най-добре дай диска в някой сервиз да го тестват, защото може и да е заминал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, rostislaf написа:

...да го извадиш от кутийката и да го включиш директно в компютъра, може кутийката да е проблема

Това е начинът за всички подобни случаи. Писал съм го стотици пъти. Тук обикновено следва хейт/спам, сега учудващо спокойно? ;)

Освен кутийката USB портът набеждавам аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, JKirilov написа:

Това е начинът за всички подобни случаи. Писал съм го стотици пъти. Тук обикновено следва хейт/спам, сега учудващо спокойно? ;)

Чакай неделя е! Ще видиш утре какво те чака :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, JKirilov написа:

Това, което е казал Станислав, аз съм му обяснил същото с много повече думи. Човека каза, че след теста ще пише веднага. И цървул ясно го попита къде е обяснението, а сега аз. Дали ще отговори е друг въпрос. А ти какво си писал някога ни е през оная работа. Емо същото казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, JKirilov написа:

Щеше да е. ако не го беше пробвал на 3 различни лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Щеше да е. ако не го беше пробвал на 3 различни лаптопа.

Избягвай да обясняваш нещо на тоя тулуп. Той винаги знае най добре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JKirilov написа:

Говоря за общия случай, къде се пъхаш във висшата лига? ;)

На тази лига, сигурно ти си и Председателя - Баш Лигльо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Ти само забележи към кого е обръщението. Ако и да е на шега!

Много добре го забелязах аз, но не исках да цитирам името на един от уважаваните от мен хора тук. И то , точно  от антивирусния раздел. Този Кирилов  за мен е абсолютен идиот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, chasovnik написа:

Здравейте, за момента нищо не става с НДД - намира го, но показва 144551Тб размер на диска.

Закачи ли го за десктоп машина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване