Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на lubuntu-18.04-alternate-i386

Евгени Богданов
 Сподели

Виж решението Разрешен от Евгени Богданов,

Препоръчан отговор

Здравейте,налага ми се да инсталирам линукс лубунту върху едно доста старо компютърче,проблема идва от тва,че изобщо не иска да зачете флашката с линукс на нея(записано с руфъс) Мога да сваля хардиска и да го сложа чрез четец на Windows 10 и го чете,въпроса ми е обаче как да инсталирам линукса директно върху въпросното HDD и след като го сложа отново в стария компютър да си тръгне,за стария комп знам само че е с 1гб рам и едноядрено амд но не помня честотата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Евгени Богданов написа:

Здравейте,налага ми се да инсталирам линукс лубунту върху едно доста старо компютърче,проблема идва от тва,че изобщо не иска да зачете флашката с линукс на нея(записано с руфъс) Мога да сваля хардиска и да го сложа чрез четец на Windows 10 и го чете,въпроса ми е обаче как да инсталирам линукса директно върху въпросното HDD и след като го сложа отново в стария компютър да си тръгне,за стария комп знам само че е с 1гб рам и едноядрено амд но не помня честотата.

Пробвай, като запишеш ISOто в DD mode !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Евгени Богданов написа:

Ти не гледай честотата, а кажи - са какъв процесор е? 32 или 64 битов?

Ако опитваш инсталация на 64-битова ОС на 32-битова машина ... нищо няма да стане!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

32 битов е най вероятно,и се опитвам да инсталирам 32 битов линукс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Евгени Богданов написа:

32 битов е най-вероятно,и се опитвам да инсталирам 32 битов линукс най-вероятно

Най-вероятно още нищо не означава.

Флашката „тръгва ли“ на друга машина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тръгва,не ми е за първи път да инсталирам линукс или Windows,въпроса е че въпросната щайга не иска да зачете флашката,няма и CD (то не че има от къде да изкопая и и диск,че и да го запиша) за тва  и съм питал най горе въпроса ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Евгени Богданов написа:

не ми е за първи път да инсталирам линукс или Windows,въпроса е че въпросната щайга не иска да зачете флашката

Виж тогава в BIOS някакви настройки за USB порта и флашката. Да не би въобще да не е свързан? Някога чели ли са се флашки на тоя компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Евгени Богданов написа:

Тръгва,не ми е за първи път да инсталирам линукс или Windows,въпроса е че въпросната щайга не иска да зачете флашката,няма и CD (то не че има от къде да изкопая и и диск,че и да го запиша) за тва  и съм питал най горе въпроса ми.

И аз ще попитам същото

преди 4 минути, vpvelev написа:

Някога чели ли са се флашки на тоя компютър?

А въпросната флашка - в момента, тръгва ли на друга машина?

Изобщо - BIOS вижда ли я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Koмпа си я вижда,накрая успях да го накарам да я зачете като сложих отметка в руфъс на добавяне поправки за стари биоси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване