Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на lubuntu-18.04-alternate-i386

Виж решението Разрешен от Евгени Богданов,

Препоръчан отговор

Здравейте,налага ми се да инсталирам линукс лубунту върху едно доста старо компютърче,проблема идва от тва,че изобщо не иска да зачете флашката с линукс на нея(записано с руфъс) Мога да сваля хардиска и да го сложа чрез четец на Windows 10 и го чете,въпроса ми е обаче как да инсталирам линукса директно върху въпросното HDD и след като го сложа отново в стария компютър да си тръгне,за стария комп знам само че е с 1гб рам и едноядрено амд но не помня честотата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Евгени Богданов написа:

Здравейте,налага ми се да инсталирам линукс лубунту върху едно доста старо компютърче,проблема идва от тва,че изобщо не иска да зачете флашката с линукс на нея(записано с руфъс) Мога да сваля хардиска и да го сложа чрез четец на Windows 10 и го чете,въпроса ми е обаче как да инсталирам линукса директно върху въпросното HDD и след като го сложа отново в стария компютър да си тръгне,за стария комп знам само че е с 1гб рам и едноядрено амд но не помня честотата.

Пробвай, като запишеш ISOто в DD mode !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Евгени Богданов написа:

Ти не гледай честотата, а кажи - са какъв процесор е? 32 или 64 битов?

Ако опитваш инсталация на 64-битова ОС на 32-битова машина ... нищо няма да стане!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Евгени Богданов написа:

32 битов е най-вероятно,и се опитвам да инсталирам 32 битов линукс най-вероятно

Най-вероятно още нищо не означава.

Флашката „тръгва ли“ на друга машина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тръгва,не ми е за първи път да инсталирам линукс или Windows,въпроса е че въпросната щайга не иска да зачете флашката,няма и CD (то не че има от къде да изкопая и и диск,че и да го запиша) за тва  и съм питал най горе въпроса ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Евгени Богданов написа:

не ми е за първи път да инсталирам линукс или Windows,въпроса е че въпросната щайга не иска да зачете флашката

Виж тогава в BIOS някакви настройки за USB порта и флашката. Да не би въобще да не е свързан? Някога чели ли са се флашки на тоя компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Евгени Богданов написа:

Тръгва,не ми е за първи път да инсталирам линукс или Windows,въпроса е че въпросната щайга не иска да зачете флашката,няма и CD (то не че има от къде да изкопая и и диск,че и да го запиша) за тва  и съм питал най горе въпроса ми.

И аз ще попитам същото

преди 4 минути, vpvelev написа:

Някога чели ли са се флашки на тоя компютър?

А въпросната флашка - в момента, тръгва ли на друга машина?

Изобщо - BIOS вижда ли я?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Koмпа си я вижда,накрая успях да го накарам да я зачете като сложих отметка в руфъс на добавяне поправки за стари биоси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ahh, Baaaka!
      Закупих си хард диск (Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3) и когато го включа ми изписва една грешка.
      Грешката е: Reboot and select proper boot device
      Опитах много неща: влезнах си в bios-a select-нах се boot device, но не става. Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка. Дори замених диска с нов, защото мислех, че този който съм купил не работи.
      Въпреки това когато си включа стария хард диск всичко си работи (Вмомента го ползвам така.)
      Ако някой попита старият диск (Който ползвам в момента) е форматиран и няма абсулютно нищо на него. В смисъл важни файлове свързани с Windows-a.
      Та въпросът ми е как да го оправя и дали SATA III изобщо работи с SATA II вход на дъното (ASRock не съм сигурен за модела)?
      Моля ви се да ми помогнете защото стария ми хард е много бавен и изобщо нищо не мога да правя с него освен да гледам снимки.
    • от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам един огромен проблем и то е , че наскоро имах един външен хард диск с доста информация вътре около 2 ТВ основно видеоклипове (сватби). Та реших да монтирам клиповете и т.н., но изведнъж тока спря и всичко угасна, след което внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи. Мисля, че получи токов удар (изгоря,повреди....) има ли някой, който може да ми помогне да реша проблема и да възстановя файловете? Проблема е много сериозен, както се досещате и вие вътре в диска имам 15 сватби и мнооооого снимки. Клиентите за сега нищо не знаят, а аз трябва по някакъв начин да разреша този проблем. 
      Ще платя колкото е нужно даже и повече стига само някой да може да оправи проблема благодаря ви предварително
    • от Elzza
      Здравейте! Накратко нищо не разбирам от компютри и за това ще попитам. Носих лаптопа си на ремонт, защото имам проблем със дънната платка и дано се оправи! Но ако не се оправи информацията т.е. снимки и документи са на хард диска ми, ако си взема нов лаптоп не съм на ясно как ще прехвърля информацията??? Отново ли трябва да го нося на ремонт или как да го направя сама? 
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване