Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъното не тръгва с 2 плочки рам.

Препоръчан отговор

Говорих със JAR. Искат да им изпратя компонентите, които съм закупил от тях (дъно, процесор, RAM) за да тестват. Момчето от сервиза каза, че вероятно има проблем със слота на дъното но това е само предположение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Executor Executor написа:

Говорих със JAR. Искат да им изпратя компонентите, които съм закупил от тях (дъно, процесор, RAM) за да тестват. Момчето от сервиза каза, че вероятно има проблем със слота на дъното но това е само предположение.

Е как има проблем със слот, след като си ги тествал отделно и паметите работят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествал е само 1 плочка, но не е ясно дали на всички слотове. А и може да не тръгне само 1 плочка ако е на кой да е слот, има си определен слот, на който се слага паметта, ако е само 1 плочка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Executor Executor написа:

Говорих със JAR. Искат да им изпратя компонентите, които съм закупил от тях (дъно, процесор, RAM) за да тестват

Това е супер, препиши серийните номера, снимай и пращай. Предполагам във вторник?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JKirilov написа:

препиши серийните номера

Би трябвало да са описани във фактурата, така, че едва ли ще е необходимо. Но трябва да се провери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Това е супер, препиши серийните номера, снимай и пращай. Предполагам във вторник?

Пише ги във фактурата, но е добра идея да го направя. От много години поръчвам само от JAR и съм изключително доволен. Не вярвам да има проблем. Ще пиша за развръзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.05.2021 г. в 21:01, Executor Executor написа:

видеокартата започва да фучи като откачена

Това предполага външна карта? А как беше с вграденото видео?

Питах кога ще изпращаш? Докато е при тебе можеш да тестваш яко! Тест памет, стрес тест, аиди разни какво казват за 4-те слота?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Executor Executor написа:

От много години поръчвам само от JAR и съм изключително доволен. Не вярвам да има проблем.

Според мен - проблема не е продавача, а че паметите не са Kit (комплект от плочки памет)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да е проблем.... Аз съм с Ryzen 1600 AF и с 4 плочки памет, които са различни, нито са китове, нито нищо и съм си ги подкарал на 3.2 GHz и с доста добри тайминги. Едва ли интел-а ще е толкова зле, че да не може да подкара 2 еднакви плочки изобщо. Или е стар BIOS-а, или автора нещо не е направил както трябва.

spacer.pngspacer.png

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочете ли преди да сложиш първоначално двете плочки рам това, което е написано на страница  15? Ако не си, поне сега се замисли да ли ще ти приемат обратно чарковете във фирмата или ще те изкарат че виновният си ти! Ето ти картинка:

The DIMM only fits in one correct orientation. It will cause permanent damage to 
the motherboard and the DIMM if you force the DIMM into the slot at incorrect 
orientation

ScreenShot001.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Kolev71

на 18.05.2021 г. в 20:30, цър-вул написа:

Модулите трябва да са на A_2 и B_2 слотовете - стр.15

на 18.05.2021 г. в 21:01, Executor Executor написа:

Пробвах да сложа на A2 и B2 видеокартата започва да фучи като откачена и не тръгва нищо. Пробвах без видеокартата пак същата работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kolev71 написа:

Прочете ли преди да сложиш първоначално двете плочки рам това, което е написано на страница  15? Ако не си, поне сега се замисли да ли ще ти приемат обратно чарковете във фирмата или ще те изкарат че виновният си ти! Ето ти картинка:

Вместо „картинка“ (дето не се чете) - що не копира линк?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

@Kolev71

Колев тези работи ги прочете отдавна. Докато питащият не се знае колко пъти е разменял платките по слотовете. Не го ли виждаш, че само в PCI слота не ги е поставял?

преди 5 минути, jhoro написа:

Вместо „картинка“ (дето не се чете) - що не копира линк?

Над картинката съм цитирал бре Жоро. Ти това не го ли виждаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Нале има - у фторийо пост. И е отговорено!!!
Ай да ограничиш балтавните

Не питам теб, а @Kolev71. И не е  „балтавня“ (каквото и да значи), а уточнение. При зуум - картинката се размазва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Е, отговорил е 

Я прочетете ВИЕ първият ми пост от тази тема, а не учете дядо си как се правят деца!

Това ми е първият пост от тази тема!!!

"Той точно с тези работи трябваше да започне. Той ли го е сглобявал или други, а не да мълчи и хората да се чудят  какво да му отговорят."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Raze написа:

Едва ли интел-а ще е толкова зле, че да не може да подкара 2 еднакви плочки изобщо. Или е стар BIOS-а, или автора нещо не е направил както трябва.

Тези модели дънни платки за последното поколение на Интел се продават от търговците от 2 месеца. Тоест , версията на биос не може да е стара за да има несъвместимост . Дано не се окаже някакъв хардуерен проблем с един от слотовете на платката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване