Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на телефон до 700лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Решила съм да се сдобия с ново устройство, но съм като изгубена в превода в огромното предлагане на различни марки и модели телефони. В момента ползвам Huawei P10 и съм много доволна, чак не искам да го сменям. Не разбирам от телефони, за това нямам много конкретни изисквания - да е добър порцесора, да не цикли, да прави прилични снимки, предпочитам размерите му да са като на P10 или малко по-големи, но не огромни, също така да не ми се налага всяка година да го сменям, бюджетът е около 700лв, като може да варира +-100лв.

Ще се радвам на предложения. Благодаря! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, plamena.genadieva написа:

Здравейте, 

В момента ползвам Huawei P10 и съм много доволна, чак не искам да го сменям.

Ами като си доволна, не го сменяй, какво повече очакваш от новия телефон, освен че ще е по- нов?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца съм с *huawei p40 lite e* и съм доволен. Нямам особени изисквания, не ми е забивал, само смених началния браузър с Opera и съм доволен. 

240 лева с цветен синьозелен гръб. 

Ако искаш питай ме по него допълнително. 

ps. Използвам го само за сърфиране из нета и телефония. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, lupis написа:

Ами като си доволна, не го сменяй, какво повече очакваш от новия телефон, освен че ще е по- нов?

Жени кво да ги правиш моя го сменям само ако усетя , че батерията си заминава .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще повторя поста на lupis.

""В момента ползвам Huawei P10 и съм много доволна, чак не искам да го сменям.""

Това е отличен телефон, макар и вече стар на години (5 и по вече) от който вярвам , че си останала с много добри впечатления. С него и на днешно време нямаш никакъв проблем при свързаността или каквото и да предприемеш с него. Единствено, ако се наложи, това ще бъде подмяна на батерията му, което могат да ви го направят във всеки добър сервиз. За 700 лева няма да намерите по добър от него. Аз го имам и е като нов, защото все още ползвам по старият му "брат"  P8. Телефон за жена  с размер на обувката на Слави Трифонов, предполагам не ви трябва. Още по вече, че го познавате като телефон и неговата работа. Пожелавам Ви успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.05.2021 г. в 10:35, adersa написа:

Жени кво да ги правиш моя го сменям само ако усетя , че батерията си заминава .

Това малко ми звучи като смених "компютъра, защото хард диска си замина" или "спуках гума и смених колата". Не се обиждай ама малоумна причина за смяна на телефон си изказал.

За мен лично телефонът се сменя само когато има основателна причина:
1. Развален и ремонта струва повече от самия телефон или за малко повече пари ще вземеш нещо ново и по-добро;
2. Започнал е да забива;
3. Търсиш някоя екстра или функционалност, която старият телефон ти я няма;
4. Смяна на ОС - най-вече ако от iOS искаш да минеш на Android или обратното или от друга да минеш на една от тези двете.

Възможно е да съм пропуснал нещо съществено, но това са главните причини, за които се сещам в момента.

До авторът ако телефона ти върши работа - не го сменяй. Не бъди част от масовката, на която разчитат капиталистите. Те разчитат именно на това завист и комплекси за да може всяка година да си взимаш най-новия iPhone, Samsung или друга марка, защото реално ти трябва ли? - не, а защото твоя приятел/ка го има и ти ако го нямаш значи си втора ръка човек.

на 22.05.2021 г. в 12:39, Kolev71 написа:

Телефон за жена  с размер на обувката на Слави Трифонов, предполагам не ви трябва. Още по вече, че го познавате като телефон и неговата работа. Пожелавам Ви успех!

Аз пък съм на точно обратното мнение, именно на жените не им пречи размерът на телефона, защото имат големи чанти, където да го приберат, даже е + ако е по-голям за да може по-лесно да го намират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, tepmu написа:

Това малко ми звучи като смених "компютъра, защото хард диска си замина" или "спуках гума и смених колата". Не се обиждай ама малоумна причина за смяна на телефон си изказал.

За мен лично телефонът се сменя само когато има основателна причина:
1. Развален и ремонта струва повече от самия телефон или за малко повече пари ще вземеш нещо ново и по-добро;
2. Започнал е да забива;
3. Търсиш някоя екстра или функционалност, която старият телефон ти я няма;
4. Смяна на ОС - най-вече ако от iOS искаш да минеш на Android или обратното или от друга да минеш на една от тези двете.

Възможно е да съм пропуснал нещо съществено, но това са главните причини, за които се сещам в момента.

До авторът ако телефона ти върши работа - не го сменяй. Не бъди част от масовката, на която разчитат капиталистите. Те разчитат именно на това завист и комплекси за да може всяка година да си взимаш най-новия iPhone, Samsung или друга марка, защото реално ти трябва ли? - не, а защото твоя приятел/ка го има и ти ако го нямаш значи си втора ръка човек.

Аз пък съм на точно обратното мнение, именно на жените не им пречи размерът на телефона, защото имат големи чанти, където да го приберат, даже е + ако е по-голям за да може по-лесно да го намират.

Нямам против мнението Ви. Ако щат и с 32 инчов да си купят. Спокойно могат да го носят на гърба си с тиранти и тъкмо няма да им пречи на другите акцесоари в чантата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственият модел, който отговаря на абсолютно всичките изисквания и най-вече на това за размера е:

Google Pixel 4a

Всички останали телефони, които си струват като хардуер,  са поне със сантиметър и половина по-големи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих ви препоръчала да си вземете някой от новите модели с 5G, като серията на Xiaomi Mi 10T Lite и Pro. Серията е много здрава, има хубави характеристики и много функции. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.05.2021 г. в 9:55, lupis написа:

Прочините за смяна са три - пукнат дисплей, счупено стъкло на задната камера и подута батерия. За момента телефонът работи, от към функционалност единствено снимките са доста зле. Не съм проверявала колко би струвал ремонтът, но предполагам, че няма да си заслужава.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ivottoshev написа:

Единственият модел, който отговаря на абсолютно всичките изисквания и най-вече на това за размера е:

Google Pixel 4a

Всички останали телефони, които си струват като хардуер,  са поне със сантиметър и половина по-големи.

С тази слаба батерия, не го виждам изобщо как ще стане....

Сигурно и 5 часа няма да кара този телефон с тези параметри.

преди 19 минути, plamena.genadieva написа:

Прочините за смяна са три - пукнат дисплей, счупено стъкло на задната камера и подута батерия. За момента телефонът работи, от към функционалност единствено снимките са доста зле. Не съм проверявала колко би струвал ремонтът, но предполагам, че няма да си заслужава.  :)

Ако решиш да ги смениш, дали няма да ти излезе по евтино?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

С тази слаба батерия, не го виждам изобщо как ще стане....

Сигурно и 5 часа няма да кара този телефон с тези параметри.

Няма как да искаш от компактен телефон да бъде с огромна батерия. Все пак обаче, това е единствената марка телефони, която се произвежда от самите разработчици на Андроид и софтуера управляващ  батерията е възможно най-добре оптимизиран. Време за разговори 22:45 и браузване в мрежата 11:48 съвсем не са слаби показатели и са по-добри от показателите на сегашният телефон на автора.

Поздрави и лек ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.05.2021 г. в 12:16, plamena.genadieva написа:

Ще се радвам на предложения. Благодаря! 

Който и от присъстващите в линка да си избереш, няма да сгрешиш -> https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/f:samsung,xiaomi,kapacitet-na-akumulatora=3;4;5,8-procesorni-qdra,128-gb,256-gb,6-gb-ram,5g-syvnestim-da,cena=4/

Аз лично съм за Xiaomi Poco F3 5G 128GB 6GB RAM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между друго симпатични поне за мен са и малко следните модели на позабравената марка Моторола:

Motorola Edge 5G => влиза в бюджета
Motorola Moto G100 => флагмана, който обаче остава извън бюджета

Ако авторката на темата иска, нека им хвърли едно око.

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/motorola/edge-5g-128gb-6gb-ram-dual-p564365265/#opisanie

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/motorola/moto-g100-128gb-dual-p652563381/#opisanie

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флагманска серия на марката с топ качество и параметри. Няма да намериш друг телефон с такива параметри на тази цена.

https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-mi-10t-pro-dual-sim-128gb-8gb-ram-5g-lunar-silver-mi-10t-pro-128-8-silver/pd/D0MH42MBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самсунг само заради безупречния съпорт ,а и повечето им модели имат 2 мажорни ъпгрейта ,сиреч ако го вземете с Андроид 10 може да получите Андроид 12 след време :) Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Ивайло Димов написа:

сиреч ако го вземете с Андроид 10 може да получите Андроид 12 след време

Колкото по-нова е версията, токова повече ресурси лапка... До сега не съм попадал на телефон, който да работи по-добре с по-нова версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 1.06.2021 г. в 13:48, Joss Bomon написа:

Колкото по-нова е версията, токова повече ресурси лапка... До сега не съм попадал на телефон, който да работи по-добре с по-нова версия.

Така е, постепенно с всяка нова версия се вдигат изискванията докато твоя телефон стане слаб, бавен или морално остарял. Все пак трябва да си купиш новия телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване