Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ЛАН-драйверът се разваля след кумулативна актуализация

Препоръчан отговор

На лаптоп Тошиба с I3, 8GB RAM SSD Samsung  21H1 windows 10 след всяка кумулативна актуализация се оказва, че ланкартата липсва в диспечера на устройствата. Причина-развален драйвер. Понеже аз предвидливо съм си запазил този драйвер, го пускам ръчно и той ми предлага "Поправка" ,което значи, че нещо от драйвера е останало. След поправката правя рестартиране и ланкартата се появява и заработва. Проверих, в System 32/DRIVERS го има въпросният драйвер, същата версия 10.34.307.2019. Какво става, та при преинсталация, каквато е по същество една кумулативна актуализация, драйверът пак не работи. Голяма досада... Какво да правя?

124.PNG

125.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, цър-вул написа:

А защо

Защото нали знаеш лаптопите (особено десетгодишните) , че не работят с други драйвери. Моят си е ок, въпросът е защо се разваля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

FE

Току-що свалих и инсталирах твоята препоръчана нова версия на драйвера (10.046.1231)-това е резултатът. Наложи се да го деинсталирам и да си сложа моята добра версия 10.34.307.2019. С нея работи .

132.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обнови на моя отговорност (от setup.exe) като избереш Поправи опцията

Аз току-що обнових на дрътия си лаптоп:
PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_1854103C&REV_05
https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=4874&lang=en

Snap11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NEVADA написа:

FE

Току-що свалих и инсталирах твоята препоръчана нова версия на драйвера (10.046.1231)-това е резултатът. Наложи се да го деинсталирам и да си сложа моята добра версия 10.34.307.2019. С нея работи .

132.PNG

Просто проблемен драйвер. След обновяване си слагаш работещия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Просто

ненужен пост...

преди 1 час, NEVADA написа:

10.046.1231

Оказа се, че има по-нов:

преди 1 час, цър-вул написа:

Обнови на моя отговорност (от setup.exe) като избереш Поправи опцията

Аз току-що обнових на дрътия си лаптоп:
PCI\VEN_10EC&DEV_8136&SUBSYS_1854103C&REV_05
https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=fileinfo&id=4874&lang=en

Snap11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

ненужен пост...

Оказа се, че има по-нов:

А ненужен пост! Точен и правилен е даже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали? При положение, че авторът е написал, че е преинсталирал драйвър.
И как го установи? По картъинка или по аРОМАТ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, цър-вул написа:

Дали? При положение, че авторът е написал, че е преинсталирал драйвър.
И как го установи? По картъинка или по аРОМАТ?

Ето последния пост на автора:"Току-що свалих и инсталирах твоята препоръчана нова версия на драйвера (10.046.1231)-това е резултатът. Наложи се да го деинсталирам и да си сложа моята добра версия 10.34.307.2019. С нея работи ". Просто Windows слага свой драйвер или новият просто не сработва. Често срещано явление.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NEVADA написа:

Защото нали знаеш лаптопите (особено десетгодишните) , че не работят с други драйвери. Моят си е ок, въпросът е защо се разваля.

Сам си отговаряш вярно и продължаваш да се чудиш???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Ето последния пост на автора:"Току-що свалих и инсталирах твоята препоръчана нова версия на драйвера (10.046.1231)-това е резултатът. Наложи се да го деинсталирам и да си сложа моята добра версия 10.34.307.2019. С нея работи ". Просто Windows слага свой драйвер или новият просто не сработва. Често срещано явление.

Така! И след като @NEVADA е направил ремонтът как твоят пост върш каквато и да е работа? НИКАК. Просто си пишеш. Ей тъй, колкото да си в джаза! А, сега, ако има безочиетоп пак кажи, че постът ти е неоходим и помагащ по някакв начин!
И направо ще си бия камшика оот техническата част на форума, за да не чета простотиите на тоя и оня!

преди 2 часа, NEVADA написа:

https://www.windowscentral.com/how-regain-internet-access-after-installing-update-windows-10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

Така! И след като @NEVADA е направил ремонтът как твоят пост върш каквато и да е работа? НИКАК. Просто си пишеш. Ей тъй, колкото да си в джаза! А, сега, ако има безочиетоп пак кажи, че постът ти е неоходим и помагащ по някакв начин!
И направо ще си бия камшика оот техническата част на форума, за да не чета простотиите на тоя и оня!

https://www.windowscentral.com/how-regain-internet-access-after-installing-update-windows-10

Казвам мое мнение и заставам зад него. Или ще ми го забраниш? Не карам никой да го следва, да го изпълнява или там каквото още се сетиш. А това дали ще си биеш камшика си е лично твое решение. Малко грубо от моя страна, но е така. След като при всеки update на 10 се скапва лан драйвера за мен е ясно защо е така. А това,че на теб не ти харесва моето мнение си е лично твое решение и право.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Емил Костов написа:

А това дали ще си биеш камшика си е лично твое решение. Малко грубо от моя страна, но е така.

Изобщо не е грубо!
Аз бих му казал - „Не сме те канили - няма и да те изпращаме!“

Това вече е грубо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, NEVADA написа:

Наложи се да го деинсталирам и да си сложа моята добра версия 10.34.307.2019. С нея работи .

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Просто проблемен драйвер. След обновяване си слагаш работещия.

Верно ли? @NEVADA е в тръпнещо очакване на констатацията на този пост!
Направо му реши проблема.

преди 42 минути, Емил Костов написа:

Казвам мое мнение и заставам зад него.

И това е модератор в раздел Хардуер...стой си зад него.

преди 16 минути, jhoro написа:

Аз бих му казал - „Не сме те канили - няма и да те изпращаме!“

Теб сме те виждали и те знаем...
И в качството си на к'ъф се прайш на домакин? На лаладжия под въздействие? Знааем.

'айде, "майстори"! Сполай ви. Аз се наиграх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Верно ли? @NEVADA е в тръпнещо очакване на констатацията на този пост!
Направо му реши проблема.

И това е модератор в раздел Хардуер...стой си зад него.

Теб сме те виждали и те знаем...
И в качството си на к'ъф се прайш на домакин? На лаладжия под въздействие? Знааем.

'айде, "майстори"! Сполай ви. Аз се наиграх.

Ама ти си странен човек. Не се съгласи някой с теб и почвате като малките деца. Чао, довиждане, наиграх се и теб подобни. Това е форум и нищо повече. Кога ще разбереш, че не тряба да си го слагаш на душата. Тук се дават мнения и не винаги може да има решение на даден проблем. Интернет не е реалния живот. Много хора вече го забравиха. Все пак ти сам си решаваш какво ще правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

По картъинка или по аРОМАТ?

:giggle1:

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Ама ти си странен човек. Не се съгласи някой с теб и почвате като малките деца.

Ама Емо не  ти е за първи път да отвръщаш на удара , когато някой ти каже  не си прав .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, adersa написа:

:giggle1:

Ама Емо не  ти е за първи път да отвръщаш на удара , когато някой ти каже  не си прав .

За кое съм отвръщал на удара и срещу какво. Аз давам едно решение на проблем, който продължава и ми е ясен. Ако си мислиш, че не ми се е случвал жестоко се лъжеш. Да не говорим вече, че има и няколко версии на 10. А за старите машини няма какво и да говорим. Да виждаш някъде да твърдя, че това е единственото правилно решение и че някой друг говори глупости?! Или ми намери пост, където съм твърдял, че някой пише просто за да не заспи, така за спорта. И ти не ми харесваш някои постове и коментари и какво от това. Имаш си мнение и аз го уважавам въпреки споровете. Но да съм казвал Adresa  е такъв или онакъв или че нищо не разбира или че просто си пише че си няма друга работа?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Чак пък домакин! :)
Домакин е ... Калин!!!! (има и рима)

Всички сме гости на този свят!

преди 1 час, adersa написа:

:giggle1:  Ама Емо не  ти е за първи път да отвръщаш на удара , когато някой ти каже  не си прав .

Това да не е мач на Световната боксова асоциация? Какви „удари“, какви пет ... поста?

преди 1 час, Емил Костов написа:

Аз давам едно решение на проблем, който продължава и ми е ясен.

Който даже не е проблем!
Какво става - програма (драйвер) не работи след актуализация.
Какво е „актуализация“ - поправка.

Пак стигаме до стария принцип - „Нещо, което работи - не се поправя!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета!

Всичко е точно. Няма смисъл да се сърдим един на друг. Случват се такива пререкания, даже и тук а не само в реалния живот. Пием по едно и...продължаваме напред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Момчета!

Всичко е точно. Няма смисъл да се сърдим един на друг. Случват се такива пререкания, даже и тук а не само в реалния живот. Пием по едно и...продължаваме напред!

giphy-downsized-large.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, цър-вул написа:

като избереш Поправи опцията

Това е много интересно предложение, след обед ще го пробвам и ще пиша какво е станало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 21.05.2021 г. в 16:54, цър-вул написа:

авторът е написал, че е преинсталирал драйвър.

Адаш, опитах всички възможни трикове, развалянето на драйвера за ланкартата продължава след всяка кумулативна актуализация (като днешната). Този линк, дето си го дал, предлага много и интересна информация, но за жалост, все за поправка на видима в диспечера на устройствата ланкарта. При мен тя просто изчезва-все едно, че я няма. При това положение няма как да се приложат каквито и да е поправки. След като ръчно инсталирам драйвер, той се появява в програмните файлове х86, а в систем 32 / папка драйвери го няма. На този лаптоп, както писах по-рано, с помощта на Кади и нов ССД на мястото на оптичното устройство, успешно инсталирах 10 LTSC, за който имах купен лиценз. При инсталацията на новия ссд има само една папка-Уиндоус, няма резервен дял, той се е появил в другия ССД диск (защо ли). Този LTSC , след днешната кумулативна актуализация, загуби по същия начин ландрайвера и за него също се наложи да инсталирам ръчно драйвер, да рестартирам . Как да насоча инсталацията на драйвера да бъде в папка "Драйвери" в Систем 32, може би тогава ще спре да изчезва. Самият той представлява един куп файлове, как да го интегрирам , явно с копиране няма да стане. Ето ка изглежда същото на десктоп-компютъра с LTSC, с който няма никакви проблеми.

42.JPG

45.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...