Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на крайно стъпало вермона регент 1060

Препоръчан отговор

Здравейте ,имам усилватела от доста веме и доста пъти съм сменял крайните кд 503 и всичко си беше наред .

Тоя път му издумка половината платка и кд-тата а не беше даже и усилен .,.,..,просто изпуши.

Имам слаби познания и не мисля ,че ще мога да възстановя платката .

Та въпроса ми е може ли да изхвърля крайното стъпало и да сложа некой готов кит.

Правил съм 10-тина усилватела с тда 7294 ама тука захранването е +–40волта дали ще устиска и ако не дайте съвети 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да.можеш. Има прилични клас D готови усилватели, които ще "надсвирят" изпушилия.
Изясни модела или поне какво е захранващото напрежение.

Редактирано от Profruit (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Profruit написа:

Да.можеш. Има прилични клас D готови усилватели, които ще "надсвирят" изпушилия.
Изясни модела или поне какво е захранващото напрежение.

е написал съм -вермона регент 1060 дай линк ако може ,ще съм ти благодарен ,.,,.,.,. иначе миксера и предусилватела работят

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, цър-вул написа:

смених кайните и четири транзистора на платката и кд-тата издумкаха без товар .,.,.,.,. затова питам за китове оти не мисла ,че ше се справа с ремонта на платката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, цър-вул написа:

Явно питащият иска линкове за готови крайни стъпала, доколкото аз разбрах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Напиши в Google   "Китове крайни стъпала със TDA 7290"

Ето пример:   Хоби кит - сглобен усилвател и крайно стъпало по схема на 100W, 200W - Онлайн Магазин Кънчев (kynchev.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправете си вермоната както е оригинално. Носи на майстор в сервиз. Сам няма да го оправиш, ще го осакатиш напълно. Нито си първия, нито последния.

преди 4 часа, alexnell написа:

не мисля ,че ще мога да възстановя платката .

Това е достатъчно да се насочиш към специалист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Kolev71 написа:

Мерси за насоките,ама гледам тея усилватели ги дават май на по-ниски напрежения.Иначе засега сложих 1 кит tda7294 -на 8 ома,засега се дьржи добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, alexnell написа:

Мерси за насоките,ама гледам тея усилватели ги дават май на по-ниски напрежения.Иначе засега сложих 1 кит tda7294 -на 8 ома,засега се дьржи добре

Тези леки конструкции на усилватели от такъв тип са разработени спрямо някакви норми, изхождайки от това за какви цели ще използвате даден тип и от неговите елементи. Тук играе изключително DataSeet на елементите и всичко е съобразено с тези характеристики. Това че ви трябва стъпало със захранващо напрежение +- 40 волта е съвсем друг въпрос. При такова захранване и тези малки радиатори на транзисторите или интегралните схеми е неприемливо използването им. Или ако последните (крайните стъпала работят на максимална мощност) то ще е за кратък период от време и ще последва обикновено дефект. Много добро и правилно решение ви е предложил Филипов - за въстановяването на собствените крайни стъпала. Ако не е по силите ви, както сте написал, то е желателно да потърсите сервиз или техник, който ще се справи с проблема. Това е в най общи черти. От мен успех и лека вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Kolev71 написа:

Тези леки конструкции на усилватели от такъв тип са разработени спрямо някакви норми, изхождайки от това за какви цели ще използвате даден тип и от неговите елементи. Тук играе изключително DataSeet на елементите и всичко е съобразено с тези характеристики. Това че ви трябва стъпало със захранващо напрежение +- 40 волта е съвсем друг въпрос. При такова захранване и тези малки радиатори на транзисторите или интегралните схеми е неприемливо използването им. Или ако последните (крайните стъпала работят на максимална мощност) то ще е за кратък период от време и ще последва обикновено дефект. Много добро и правилно решение ви е предложил Филипов - за въстановяването на собствените крайни стъпала. Ако не е по силите ви, както сте написал, то е желателно да потърсите сервиз или техник, който ще се справи с проблема. Това е в най общи черти. От мен успех и лека вечер!

Много рядко се ползва на макс ,а и понеже имаше място не сьм изхфьрлил нищо ,само разкачих кд-тата та по-натам живот и здраве ще го поправя 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, alexnell написа:

Много рядко се ползва на макс ,а и понеже имаше място не сьм изхфьрлил нищо ,само разкачих кд-тата та по-натам живот и здраве ще го поправя 

Стъпала от този тип(kit), на такова захранване, въобще не е препоръчително са работят на MAXX. Трябваше да погледнете техническите характеристики на интегралната схема. Там е написано всичко за мин. средно и максимално захранване

Ето   https://datasheetspdf.com/pdf/325039/STMicroelectronics/TDA7490/1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Kolev71 написа:

Стъпала от този тип(kit), на такова захранване, въобще не е препоръчително са работят на MAXX. Трябваше да погледнете техническите характеристики на интегралната схема. Там е написано всичко за мин. средно и максимално захранване

Ето   https://datasheetspdf.com/pdf/325039/STMicroelectronics/TDA7490/1

Моята не е 7490 е верно на макс е ,даже и аз не вервах ама при нормално слушане не грее 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, alexnell написа:

Моята не е 7490 е верно на макс е ,даже и аз не вервах ама при нормално слушане не грее 

Изтегли на тази Data Seet. По невнимание съм сбъркал цифтите. Извинявам се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 7294 дори и с 8 ома товар захравването е много високо. Рискуваш си колоните при пробив.

Намери си нещо на транзистори със съответното захранвове в клас В и АВ. Задължитно и защита на колоните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, alexnell написа:

Иначе засега сложих 1 кит tda7294

Трябваше да заложиш на TDA7493! Намери подходящ малошумящ вентилатор, примерно от Декада и го монтирай насочено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, JKirilov написа:

Трябваше да заложиш на TDA7493! Намери подходящ малошумящ вентилатор, примерно от Декада и го монтирай насочено.

знам ,тая седмица ще си взема един кит от неомонтана -някакви съвети ,нещо да променя ли от техната схема искаш да кажеш тда 7293 нали

преди 6 часа, AGD написа:

За 7294 дори и с 8 ома товар захравването е много високо. Рискуваш си колоните при пробив.

Намери си нещо на транзистори със съответното захранвове в клас В и АВ. Задължитно и защита на колоните.

знам ,а колоните са ми много скъпи .,,.,..,. не на цена имам 2 Български 12-ски от 74 на 4 ома 40 вата 

никога не са  ремонтирани .Някой може ли да ми каже коя фирма е правела вг тогава ,защото мен още не ме имало а отзад на една лепенка с избледнел надпис пише вг 1974 40в 8 ома

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, alexnell написа:

знам ,тая седмица ще си взема един кит от неомонтана -някакви съвети ,нещо да променя ли от техната схема искаш да кажеш тда 7293 нали

знам ,а колоните са ми много скъпи .,,.,..,. не на цена имам 2 Български 12-ски от 74 на 4 ома 40 вата 

никога не са  ремонтирани .Някой може ли да ми каже коя фирма е правела вг тогава ,защото мен още не ме имало а отзад на една лепенка с избледнел надпис пише вг 1974 40в 8 ома

"Някой може ли да ми каже коя фирма е правела вг тогава ,защото мен още не ме имало а отзад на една лепенка с избледнел надпис пише вг 1974 40в 8 ома"

Тук ме разсмя!

Явно е че тук сме във технически форум и не е "офиса"  баба Ванга. Такива изявени наклонности имат момчетата в "Религии и мистика"

Трябва да направиш една ,две снимки на колоните в добро качество, за да ги видят хората и да се постараят да си спомнят къде и какво са правели хората едно време като тонколони. Я опитай. Колони и високоговорители по това време се правеха в завод "Гроздан Николов" и на много други места, по дърводелските работилници из цяла България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

"Някой може ли да ми каже коя фирма е правела вг тогава ,защото мен още не ме имало а отзад на една лепенка с избледнел надпис пише вг 1974 40в 8 ома"

Тук ме разсмя!

Явно е че тук сме във технически форум и не е "офиса"  баба Ванга. Такива изявени наклонности имат момчетата в "Религии и мистика"

Трябва да направиш една ,две снимки на колоните в добро качество, за да ги видят хората и да се постараят да си спомнят къде и какво са правели хората едно време като тонколони. Я опитай. Колони и високоговорители по това време се правеха в завод "Гроздан Николов" и на много други места, по дърводелските работилници из цяла България.

колоните са правени още от Дядо ми Бог да го прости,а говорителите са бг винаги са пазени утре ше ги снимам .,.,.,.,. никога не са ползвани за купони- ама не са от ламарина или са алуминиево или нек,во друго шаси доста масивни ,а магнита е по - малък не отговаря на 12ки ама звука нема равен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, alexnell написа:

колоните са правени още от Дядо ми Бог да го прости,а говорителите са бг винаги са пазени утре ше ги снимам .,.,.,.,. никога не са ползвани за купони- ама не са от ламарина или са алуминиево или нек,во друго шаси доста масивни ,а магнита е по - малък не отговаря на 12ки ама звука нема равен

Без "филмов"материал, няма да успеем да отговорим на гатанката ВИ! Приятен ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

набори -така ми вика Тате наредил съм масата музиката е на 6 от час мерим,го с термодвойка над 104 градуса не е минавал ,честно ако оцелее днеска ше станем рекламно лице на неомонтана поздрави .

Не мислех ,че некой ше ми обърне внимание в тоя форум

Прекланям се пред всички майстори 

Поздрави от вашия малък набор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, alexnell написа:

алуминиево или нек,во друго шаси доста масивни

Говорителите са най-вероятно Респром ВКН 1221 40W, Fr-25Hz, алуминиево шаси с AiNiKo магнити.

преди 1 час, alexnell написа:

музиката е на 6 от час мерим,го с термодвойка над 104 градуса не е минавал

Тази температура не е здравословна за чиповете. Писах, че +-40 волта е прекалено много за тда7294/3 и изкривяванията стигат до 10%. Ако искаш дълговременно да ползваш този чип то захранването не трябва да превишава +- 35 волта при 8 ома колони. Ако ще се ползва с 4 ома колони напрежението трябва да е още по ниско към +- 27 волта.

Насочи се към нещо такова AIYIMA 1Pair Power Amplifier Board 100Wx2 Amplificador IRF240 FET Class A Power Amplifier Audio Board Amp For Home Sound Theater|Amplifier| - AliExpress , мос транзистори, захранване: + -35V to + -45V, Power: 100W (+ -45V 4ohm)/ 1 channel, distortion: THD is 0.012% into 1 kilohertz and full power,, THD is 0.015% into 10 kilohertz and full power.

Има и много други подобни, като звукът няма да е като от ТДА-то. Ако избереш нещо пиши ще го коментираме.

Ето още един - елементарен, няма нужда от настройка, тъкмо ще си потренираш поялника🙂 и с много добри характеристики AIYIMA 2PCS MX50 SE 100WX2 Dual Channels Audio Power Amplifier Board HiFi Stereo Amplifiers Diy Kit|mx50 se|power amplifier boardamplifier board diy - AliExpress

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване