Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за големи снимки

Препоръчан отговор

Трябва ми да направя снимка на един жилищен квартал. Когато отворя Гугъл Мапс и мащабирам, за да мога да видя имената на всички улици, то мога да направя снимка примерно на 5-6 улици. Ако искам да заснема целия квартал, ще трябва да направя поне 50 снимки като всеки път места ръчно картата и това, което искам да заснема. Това отнема много време, не става точно, а и после трябва да сглобя картината.

Има ли програма, приложение, начин и т.н. да направя една голяма снимка и когато я увелича след това да мога да видя всички детайли на квартала. Примерно ако една снимка ми е 500 на 500 пиксела, то за да обхвана целия квартал снимката може да е 10000 на 10000 пиксела. След това на тази снимка ще очертавам обекти и улици.

По принцип ми трябва да направя снимка от Гугъл Мапс, кадастралната карта, Гугъл Земя и евентуално още някое място.

Давам пример: в интернет бях попаднал на карта на България, която е 20 МБ снимката. Гледаш една снимка на България, но когато мащабираш /зуумнеш, приближиш/ се виждат кварталите като очертания и на тази снимка успях да си оцветя кварталите в различни цветове. На мен ми трябва същото, но за по-малка площ. Ако ще и снимката да стане 50 МБ, но ми е важно, когато мащабирам да видя имената на улиците и номерата на обектите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се как да го обясня по-добре.

В момента мога да направя екранна снимка, която да обхване част от това, което искам да заснема и се получава една снимка на десктопа. Искам да направя снимка /или снимки, които след това да се съединят автоматично/, която да е с площ примерно 5 десктопа широка и 3 десктопа висока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Google реално ползва различни нива на увеличение и различни снимки, които са навързани в общи. Това е правено от много хора и отнема време, не мисля, че може да стане автоматично. Варианта е 1 по 1 да снимаш нещата и да си ги напасваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същият въпрос за Гугъл Мапс е задаван много преди теб, преди ти да се родиш, още преди 20 години! Нямам спомен кой загинал форум беше, на DIR.BG, на DATA.BG, на HIT.BG, по-малко вероятно да е било Download.bg, но тогава стана ясно, че няма програма, която да улавя и да запазва изображенията, които се появяват от картата! Най-малкото имаше идея да се запазват без снимане. Някой беше отговорил, че те са рояк от изображения, образно казано от моя милост и че не се съхранявало в кеша! Идеята беше същата. Да се направи подробна карта на града. В момента след 20 години ти завалията питаш същото! Ама кога?! След 20 години се сещаш! Аз съм ти баща! :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ozic написа:

Трябва ми ...

За всеки случай да ти цитирам  решението на "цър-вул". Работещо решение!
Щото логорейците ще го засипят с разширени варианти на  "няма", "не може", "колко си ... неостър" и прочее, и може да не му обърнеш достатъчно внимание.

преди 9 часа, цър-вул написа:

едит: с едно допълнение, също работещо - с  Universal Maps Downloader , също на  allmapsoft   https://www.allmapsoft.com/umd/index.html ) можеш да ползваш изображения и от други доставчици на картографски услуги...

"Universal Maps Downloader is also a tool like Offline Map Maker, that helps you to get offline tile images from many online maps providers, including 630+ maps types."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое е "допълнителното"? UMD ли? Всъщност, което и да е, бих се учудил, ако се получи. Тук...

spacer.png

са изброени възможностите. 
Примерно, освен Google Maps или Google Satellite Maps, за които питаше в първия си пост, можеш да свалиш Google Hybrid Maps for China ... или Orthophoto (Estonia). Последните две - само ако ти трябват.

Кадастрална карта на България - тук: https://kais.cadastre.bg

Регистрираш се, намираш съответната услуга, ако имаш права за нея я заявяваш, плащаш (ако е платена) и получаваш това, за което си платил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лебел, не си ме разбрал. Качвам една снимка и обяснявам от ккво имам нужда.

Това е примерна извадка от кадстралната карта, която искам да заснема след като съм приближил /мащабирал/ до размер, който ми върши работа. Защрихованата част е моят екран, тоест когато направя екранна снимка се получава с тези размери. За да заснема всчики други правоъгълници трябва да правя отделни екранни снимки и след това да ги напасвам. Това става бавно и не е прецизно, а и като цяло е голяма играчка, защото ще трябва да правя към 100 снимки.

Търся програма или адекватен начин да заснема цялата площ наведнъж, или всички правоъгълници поотделно и след това автоматично да се напаснат като пъзел и да се получи цялостна картина, или друг начин, но ми трябва цялата площ, която съм показал, да е на една снимка и то в този мащаб /това приближаване, това зумиране/, за да мога да видя номерата на парцелите, границите и другите означения.

33333333333.png.bb1ea890a370897f7550b2b2c3d9eaf3.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, ozic написа:

Лебел, не си ме разбрал.

...

Да видим...

преди 20 часа, ozic написа:

...

По принцип ми трябва да направя снимка от Гугъл Мапс, кадастралната карта, Гугъл Земя и евентуално още някое място.

...

GMD и UMD изпълняват съответно GMD - 1/2 (Гугъл Мапс и Гугъл Земя), a UMD - 3/4 (Гугъл Мапс, Гугъл Земя и още някое място) от болднатите ти желания.

Що касае последната 1/4 от желанията ти - Извадка от кадастралната карта на България - бързо, прецизно, автоматично, в един и същ мащаб, малка играчка и безплатно ... АГКК сега цяла тебе гледа. И трепери.

Желая ти успех. Искрено!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване