Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвсем лек ъпгрейд. на старата конфигурация

Препоръчан отговор

Това са долу горе средните стойности, които показва task manager-a. Рам паметта се вдига до 95% но много рядко пада под 93. Диска някой път влиза в критиката на 100%. Централния процесор държи около 70%.

image.thumb.png.a4dea34a3f9b31200973b0016f818e8f.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 73
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Със сигурност не ти достига памет и в комбинация с бавния диск, когато се ползва виртуалната памет, получаваш насичания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.05.2021 г. в 22:25, Jorge написа:

.1 Форумът на kaldata.com има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят; да се срещнат хора с общи интереси; да има ползотворни материали и дискусии и да се отсее в тях истината.

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения.

Чудя се да се смея ли , да плача ли !? Всичко това изречено от теб ме навежда на мисълта , че или имаш раздвоение на личността, или вместо стария Jorge , пише друг човек през неговия профил.  Тук те познаваме всички много добре .  В 90% от постовете не пишеш изобщо по темата, половината потребители са заплашвани или  обиждани от теб през определен период от престоя си във форума.  Други директно те блокираха или напуснаха форума.  За съжаление това бяха хора с много повече знания и опит от теб.  Когато някой предостави друга гледна точка различна от твоята, ти директно го нападаш и завираш на кучето в г*за. Най-нелепото е , че опита, за който говориш че имаш, е само плод на болната ти фантазия. 

Подобно лицемерно поведение като твоето е смехотворно и меко казано трагикомично . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, pepy86 написа:

или вместо стария Jorge , пише друг човек през неговия профил. 

:offtopic_s:Пепи, жал ми е за теб, защото от нахъсаността да си излееш злобата не си видял, че си написал нещо много вярно. А то е, че един такъв комплексар като теб ми е редактирал поста. Халал да ви е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква злоба бе човек ? 😁 Аз искрено се забавлявам с теб и глупостите , на които вярваш .   Възпитание , интелект , познания , всичко е на топ ниво при теб . Продължавай все така . :emoji_smiley-23::smash:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, pepy86 написа:

Когато някой предостави друга гледна точка различна от твоята, ти директно го нападаш

Ама то само да е той да напада :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само така . Излей чувствата си Хосе . Не ги задържай в себе си. Поплачи като омърсено девойче .  Току виж ме накараш да се разчувствам заради ''бавен'' екземпляр като теб . Дядка, няма по-голям комплексар от теб в този форум /трябва да ти го напомням по-често/  . Много ти се радвам на хейта и  простотията . Сигурен съм , че пяна ти тече от устата докато щракаш по клавиатурата . Толкова некомпетентен , толкова злобен и толкова самовлюбен иди*т , никъде по света не съм виждал! Jorge , ти спокойно взимаш титлата ''олиго*рена на  форума'' . Едно съм сигурен , ще я носиш с гордост , чест и достойнство.  😁   Сега се включи бързо и в ''БГ Мама'' . Излей си мъката и там , сподели политическите си възгледи , оплачи се после и на жена си , удари две бързи ракии , една яка ''злобарка'' (ако ти става все още саламчето на тия години )и си лягай дядка . Внимавай само да не се заиграеш твърде много , дърт палавнико! 

- "Свободно" !   :emoji_smiley-23:    

преди 29 минути, adersa написа:

Ама то само да е той да напада :D

е тоя конкретно е ''мутрата на форума'' .  А аз много обичам подобни ''задклавиатурни здравеняци'' 😄 Хосето ми е любимец . Аз съм му казал , че ще съм във форума до последно , само заради него .  Обичам го тоя човек , кво да направя?! Не мога да се сдържам , особено в моменти когато чувствата ми са толкова силни .  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малее, да ви имам проблемите. Някой не може ли евентуално да каже как да накарам yolov5 да засича от лайфстрийм подаван от къстъм скрипт без да се запаметява никъде и да ми връща точните координати...

Хайде забавлявайте се.

А малко по темата - спора с ССД-тата е безидеен. Всяко едно що годе съвременно ще надживее компютъра. Аз играех години Уоу от моето на деска и още не е паднало под 80% живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!
Току що сглобих ССД-то и РАМ ПАМЕТТА. 
Рам паметта на компютъра вече показва че е 8ГБ, но не знам как да проверя дали работи в двуканален режим. Някакви идеи?
Сега ми предстои да пробвам да кача уиндолса на ССД-то, да видим дали ще се справя :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Хитър Петър написа:

Здравейте отново!
Току що сглобих ССД-то и РАМ ПАМЕТТА. 
Рам паметта на компютъра вече показва че е 8ГБ, но не знам как да проверя дали работи в двуканален режим. Някакви идеи?
Сега ми предстои да пробвам да кача уиндолса на ССД-то, да видим дали ще се справя :D

По-рано се виждаше и в диспечера на задачи,сега с учудване установих,че в последната версия на 10 ката не показва дали е двуканален режим,но с HWinfo примерно се вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Слави Маринов написа:

По-рано се виждаше и в диспечера на задачи,сега с учудване установих,че в последната версия на 10 ката не показва дали е двуканален режим,но с HWinfo примерно се вижда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CPU-Z показва, принципно ако имаш поне 2 модула, размера на паметта, която е до размера на най-малкия модул, трябва да работи в двуканален режим.

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.05.2021 г. в 0:11, pepy86 написа:

Само така . Излей чувствата си Хосе . Не ги задържай в себе си. Поплачи като омърсено девойче .  Току виж ме накараш да се разчувствам заради ''бавен'' екземпляр като теб . Дядка, няма по-голям комплексар от теб в този форум /трябва да ти го напомням по-често/  . Много ти се радвам на хейта и  простотията . Сигурен съм , че пяна ти тече от устата докато щракаш по клавиатурата . Толкова некомпетентен , толкова злобен и толкова самовлюбен иди*т , никъде по света не съм виждал! Jorge , ти спокойно взимаш титлата ''олиго*рена на  форума'' . Едно съм сигурен , ще я носиш с гордост , чест и достойнство.  😁   Сега се включи бързо и в ''БГ Мама'' . Излей си мъката и там , сподели политическите си възгледи , оплачи се после и на жена си , удари две бързи ракии , една яка ''злобарка'' (ако ти става все още саламчето на тия години )и си лягай дядка . Внимавай само да не се заиграеш твърде много , дърт палавнико! 

- "Свободно" !   :emoji_smiley-23:    

е тоя конкретно е ''мутрата на форума'' .  А аз много обичам подобни ''задклавиатурни здравеняци'' 😄 Хосето ми е любимец . Аз съм му казал , че ще съм във форума до последно , само заради него .  Обичам го тоя човек , кво да направя?! Не мога да се сдържам , особено в моменти когато чувствата ми са толкова силни .  

Извинявам се за отклонението по темата, но искам уверено да кажа че лицето  Jeorge  и лицето Jkirilov  са един и същи човек. Доказателства: Разгледайте профилите на двамата. Панорамната снимка най горе е една и съща, но при JKirilow е орязана много от долната си страна.  Ето ги и двете:

1.jpg

2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и  не се разбра автора взел си е компонентите за ъпгрейт ?Празнодумия са 70% от постовете в темата ,ясно и конкретно е написано лек ъпгрейт с мисъл за последващ такъв .Едно SSD  240 ГБ и плочка рам памет тва е положението :) .Тия SSD  скоро ще ги пускат в пакетче зрънчо или чипс като награда :) Аз си взех за лаптопа Филипс 120 гб за 43 кинта

Автора да каже какъв бъдещ ъпгрет смята да прави .Ще сменя ли дъно с DDR 4  или ще си ползва това ?Системата му поддържа  i7 4790k ,който се намира втора ръка за 200-250 лева .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не играя Fortnite. Но, прочетох, че играта вече изисква повече от 8 GB RAM за да се играе комфортно. Защото, текстурите се зареждат в оперативната памет..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Ивайло Димов написа:

Автора да каже какъв бъдещ ъпгрет смята да прави .Ще сменя ли дъно с DDR 4  или ще си ползва това ?Системата му поддържа  i7 4790k ,който се намира втора ръка за 200-250 лева .

И защо трябва да дава толкова пари за стар 4-ядрен процесор втора употреба без гаранция и изобщо да инвестира в мъртва платформа, като за тези пари ще вземе поне 6 ядрен и с 12 нишки, нов или ползван с гаранция. Дъно около 100-120 лева и памет 8 GB DDR4 струва 70-80 лева нова (препоръчително е поне 2 плочки х8). За около 500 лева минава на нова платформа, която според зависи ще може и да ъпгрейдне с по-мощен процесор някой ден.

Количка: AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4, ASROCK B450M PRO4-F AM4, Patriot Viper 4 Blackout 16GB 2x8 3600Mhz PVB416G360C8K, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мъртва е за теб вероятно ,за него може да не е за мен също не е .Процесора е последното нещо в една конфигурация за което трябва да се притесняваш .Аз до сега за изгорял процесор не съм чувал :) .И дай дефиниция на остаряло нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знаеш за какво ти говоря. Повече от 4-ядрен процесор на тази платформа не може да се сложи, а производителността и вече е достатъчно ниска за игри, за да се ползва със съвременни видеокарти. Да се влага половината от цената на нещо много по-производително и ново в това е абсолютно безсмислено. Ако можеше да намери процесор до 100-120 лева, за да закърпи положението или пък нова и много по-производителна платформа ако му струваше около/над 1000 лева разбирам, да дава 250 лева за стар процесор, но в случая изобщо не е оправдано. Взема нови компоненти, продава неговите за 250 лева и пак ще е изхарчил 250 лева, колкото му предлагаш да даде за стар процесор.

Разликата е, че ще има 6 ядра и 12 нишки с по-производителен процесор, което писах по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В поста си на предишната страница, не случайно намекнах на автора, че няма смисъл да инвестира повече в старата платформа.

Като изключим RAM-a и SSD-то

Напълно подкрепям, че минимума вече е 6-ядрен процесор е необходимост, ако ще се използва за игри.

П.П. Още повече е DDR5 ще навлезе през следващата година. Та сега който ще сменя платформа, не се знае дали няма да се мине (и аз съм от тях).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази DDR5 я забрави първите 2-3 години след като излезе. В началото най-вероятно честотите ще са по-ниски, а цените ще са много по-високи. Да не говорим и колко време ще мине, докато изчистят бъгове и проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А да ...........АМД сектата :)  ......признавам се за разгромен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.05.2021 г. в 20:01, Kolev71 написа:

Извинявам се за отклонението по темата, но искам уверено да кажа че лицето  Jeorge  и лицето Jkirilov  са един и същи човек. Доказателства: Разгледайте профилите на двамата. Панорамната снимка най горе е една и съща, но при JKirilow е орязана много от долната си страна.  Ето ги и двете:

:offtopic_s:Смях в залата: giphy.gif.231bc9e67b3f472c76dcfe6e303488e7.gif

Ето това е "панорамната снимка", която използвам. Успех и на теб с глупостите, които твориш. Цинаризин ли беше...;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Jorge написа:

:offtopic_s:Смях в залата: giphy.gif.231bc9e67b3f472c76dcfe6e303488e7.gif

Ето това е "панорамната снимка", която използвам. Успех и на теб с глупостите, които твориш. Цинаризин ли беше...;)

Да ти кажа честно. Много си приличате с този на снимката. В Карлуково съм виждал подобни идиоти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.06.2021 г. в 22:21, Kolev71 написа:

Да ти кажа честно. Много си приличате с този на снимката. В Карлуково съм виждал подобни идиоти!

кратко , точно и ясно :emoji_smiley-23: :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване