Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за кола

littlesecret
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, Спряла съм се на следните две коли - Ауди А4 1.8 и Ауди А4 2.0. Чудя се кое е по-добрия избор. Имам намерение да слагам газова уредба на колата.

Това са колите:

https://www.cars.bg/offer/5da417ffabebe273e2786fc6

https://www.cars.bg/offer/604a48b8c9c7214ad336ecf2

Ще се радвам да ми дадете съвет 😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме за по-острия език, но правили ли сте си сметка тия 20 годишни кошници колко им струва поддръжката?
Разбирам че ви трябва кола, но с 2 бона и такива скъпи марки, при първата повреда ще я зарежете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bubbles написа:

Извинете ме за по-острия език, но правили ли сте си сметка тия 20 годишни кошници колко им струва поддръжката?
Разбирам че ви трябва кола, но с 2 бона и такива скъпи марки, при първата повреда ще я зарежете.

Не всеки може да си позволи кола за 10 бона. Не разбирам по какъв начин инвестицията на още няколко хиляди лева ще намали възможността от повреди. Всяка кола се чупи и има нужда от ремонти...Особено когато става въпрос за коли втора ръка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, littlesecret написа:

Не всеки може да си позволи кола за 10 бона. Не разбирам по какъв начин инвестицията на още няколко хиляди лева ще намали възможността от повреди. Всяка кола се чупи и има нужда от ремонти...Особено когато става въпрос за коли втора ръка

Всяка кола се чупи, обаче има значение колко струва поправката.
Щом като не можете да си позволите 10 бона поне за 10 годишна кола, както точно си представяте да поддържате Ауди чийто гуми само струват около 1000лв ако не и повече?
Останалите части и работата в сервизите интересувалили сте се колко струват?
Една смяна на масло вероятно ще ви струва поне 1/4 от сумата която ще платите за тази кола.
Това са висок клас коли, тяхна поддръжка е скъпа. Ако държите да е такъв клас колата ви ако и да е 20 годишна ок, избора си е лично ваш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Bubbles написа:

Това са висок клас коли, тяхна поддръжка е скъпа.

:lol6:

А6 и А8 какъв ли клас ще да са, щом А4 е "висок клас"...

преди 55 минути, Bubbles написа:

както точно си представяте да поддържате Ауди чийто гуми само струват около 1000лв ако не и повече?

Не бери грижа точно за гумите. И за под 100лв. има читави нови гуми за А4.

преди 2 часа, littlesecret написа:

Имам намерение да слагам газова уредба на колата.

Това ще оскъпи колата с още 1000лв. По-добре се огледай за нещо с монтирана и узаконена газова, но задължително прави огледи с човек, който знае какво да проверява. Още по-добре е да се договориш за оглед в сервиз по твое предложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Joss Bomon написа:

А6 и А8 какъв ли клас ще да са, щом А4 е "висок клас"...

Не бери грижа точно за гумите. И за под 100лв. има читави нови гуми за А4..

Да бе сигурно, те за Пежо са 400лв. ти за Ауди ми обясняваш...

...Е ако ги вземеш от некой 7-ма употреба или са някакви супер ниско качество.

И Ауди като цяло е по-висок клас кола от от повечето.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Да бе сигурно, те за Пежо са 400лв. ти за Ауди ми обясняваш...

Стига глупости бре... Няма такъв критерий - гуми за Пежо... гуми за Ауди. Има си препоръчителни размери и товарни и скоростни индекси, които трябва да се спазват. 

https://gumi-net.bg/index.php?route=product/group&group_id=1575

https://gumi-net.bg/index.php?route=product/group&group_id=3308

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Joss Bomon написа:

Стига глупости бре... Няма такъв критерий - гуми за Пежо... гуми за Ауди. Има си препоръчителни размери и товарни и скоростни индекси, които трябва да се спазват. 

https://gumi-net.bg/index.php?route=product/group&group_id=1575

https://gumi-net.bg/index.php?route=product/group&group_id=3308

Казвам го на база опит : Отивам в Пежо, сменям четири гуми, бум 300 евро, двеста и кусур са гумите плюс работата, воаля. Баровеца кара джип Хюндай една гума му е 500 евра.
Сигурно има и такива каквито казваш, но не ми се мисли за качеството им.

преди 4 минути, Георги Близнаков-Близнака написа:

Ай ся ти направи сметка на иляду лева заплата , каква кола да си купи обикновенния българин? Тиквеник!

И аз се извинявам за острия език.

Ъххх бедния българин дето при всеки ден повече почивка търчи в Гърция, Турция, Италия и т.н. да си пече трибуквието.
Като нямаш пари, има рейс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всяка кола има разходи. Колкото и да се пази все нещо ще се наложи да и се смени. И не става въпрос само за консумативи. Масла, течности, ремък, филтри, гуми, дискове и накладки и др. това са само консумативи. Разликата е, че за някои автомобили по-висок клас цените им са значително по-високи от същите за автомобил нисък или среден клас.

Audi по-принцип е производител с реноме, който се нарежда след Mercedes и BMW. Частите и обслужването му са скъпи и имат слава, че прекарват доста време по сервизите. Като ги гледам тези от обявите съм сигурен, че са имали доста ремонти за 20г. и ги очакват още доста. Тези ремонти тепърва ще трябва да ги плаща новият горд собственик.

Лошото е, че парите не са достатъчни нито за закупуването(на запазен), още по-малко пък за поддръжката на подобен автомобил. Ще излезе нещо скъпо и колата ще стои паркирана някъде с месеци и ще ръждясва и ще се разваля още повече.

За гумите ....около 350лв стигат са нови гуми с прехвърлянето и всичко. Като добавим и вторият комплект стават още 300лв. Нов акумулатор 100+лв. Сменя се при първоначалното обслужване задължително. Гражданска и данък още поне 350лв. годишно(дори и само да седи в гараж те си вървят).

Пожелавам успех с покупката и дано да е на късмет, защото знам, че каквото и да се напише тук авторката си е наумила, че и трябва кола и отвътре я яде, че трябва да има и ще купи....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Bubbles написа:

сменям четири гуми, бум 300 евро

ТАМ... ВАС ви доят както си искат. Като не разбираш, и най-евтините китайчета да ти набутат с гръмкото име GOODRIDE, няма да ти направи впечатление, щото си броил 300 евракита и оня ти е рекъл, че това е супер изгодна оферта. Да, има и скъпи гуми, но те са друга тема.

преди 18 минути, Bubbles написа:

Ъххх бедния българин дето при всеки ден повече почивка търчи в Гърция, Турция, Италия и т.н. да си пече трибуквието.
Като нямаш пари, има рейс.

Май не си гледал репортажи от граничните пунктове на Гърция... Там автомобили за до 3000лв. надали ще видиш на опашката за "печене".

Ясно е, че твоят "аршин" не е като на 90% от Българите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, littlesecret написа:

Здравейте, Спряла съм се на следните две коли - Ауди А4 1.8 и Ауди А4 2.0. Чудя се кое е по-добрия избор. Имам намерение да слагам газова уредба на колата.

Това са колите:

https://www.cars.bg/offer/5da417ffabebe273e2786fc6

https://www.cars.bg/offer/604a48b8c9c7214ad336ecf2

Ще се радвам да ми дадете съвет 😊

Виж във форума на Ауди.

https://audibg.com/forum/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Joss Bomon написа:

ТАМ... ВАС ви доят както си искат. Като не разбираш, и най-евтините китайчета да ти набутат с гръмкото име GOODRIDE, няма да ти направи впечатление, щото си броил 300 евракита и оня ти е рекъл, че това е супер изгодна оферта. Да, има и скъпи гуми, но те са друга тема.

Май не си гледал репортажи от граничните пунктове на Гърция... Там автомобили за до 3000лв. надали ще видиш на опашката за "печене".

Ясно е, че твоят "аршин" не е като на 90% от Българите...

Пич на мен може да ми набутат всичко, аз отивам в оторизирания сервиз защото нямам право да отида в друг иначе пада гаранцията и факта е че евтиното винаги излиза скъпо, а ние Българите все далаверата гледаме.

Колкото до границата, след като опашките са с километри и то десетки, ако това което казваш е така, явно Българина е забогатял доста.
Факт е, че в България има доста бедни хора и това са основно пенсьонери, но е факт и че беднотията е много ама много преувеличена.
Ся няма нужда да навлизаме в тоя спор, темата е друга. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Bubbles написа:

Пич на мен може да ми набутат всичко, аз отивам в оторизирания сервиз защото нямам право да отида в друг иначе пада гаранцията.............

На мен ако ми подарят чисто нова кола или я спечеля от тото(не играя тото), веднага ще се откажа от гаранцията!Причината е че ако я поддържам в негаранционен сервиз, ще ми излезе в пъти по-евтино!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, ivan_pop написа:

На мен ако ми подарят чисто нова кола или я спечеля от тото(не играя тото), веднага ще се откажа от гаранцията!Причината е че ако я поддържам в негаранционен сервиз, ще ми излезе в пъти по-евтино!

Хубаво, но ако е на лизинг нямаш този избор. Кихаш и това е. На всичкото отгоре и единия ключ и големия талон ти взимат. Представи си какви процедури трябва да правиш ако стане нещо и ти потрябва втория ключ или талона за абонамент в платена зона или др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, ice_lion__01 написа:

Хубаво, но ако е на лизинг нямаш този избор. Кихаш и това е. На всичкото отгоре и единия ключ и големия талон ти взимат. Представи си какви процедури трябва да правиш ако стане нещо и ти потрябва втория ключ или талона за абонамент в платена зона или др.

Не е чак толкова сложно с втория ключ и талона. На талона се прави копие, а и на ключа можеш да извадиш дубликат. 

Виж, за сервиза е добре да е в оторизиран, защото имаш гаранция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ostavime написа:

....На талона се прави копие....

И на повечето места винаги искат и оригинал за сравнение. Не вярват на хората....Все мислят, че някой ги лъже и те така...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ice_lion__01 написа:

И на повечето места винаги искат и оригинал за сравнение. Не вярват на хората....Все мислят, че някой ги лъже и те така...

Кои са повечето места? На мен никога и никъде не са ми искали? Талон трябва само за преглед реално, когато си на лизинг. Винаги съм минавал с копие. Кои са местата, които искат оригинал на голям талон? 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, ostavime написа:

Кои са повечето места?.... Кои са местата, които искат оригинал на голям талон? 

Наскоро регистрирах за паркиране в зелена зона. Искат голям талон. Не знам дали ще мине номера с копие. Може да е фалшикат и адреса нарочно да е поправен с Photoshop или друга програма с цел измама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, ice_lion__01 написа:

Наскоро регистрирах за паркиране в зелена зона. Искат голям талон. Не знам дали ще мине номера с копие. Може да е фалшикат и адреса нарочно да е поправен с Photoshop или друга програма с цел измама.

Пич, говориш пълни щуротии. Хем си регистрирал, хем не знаеш дали ще мине. 

Аз ще ти кажа, защото очевидно нищо не си регистрирал, а само драскаш. Навсякъде минава "номера" с копие на голям талон, освен ако не продаваш колата. Фотошоп, фалшификат... пълни глупости! Стегнете се и не се излагайте, само за да напишете нещо. 

Никъде, никога и никой не търси оригинал на голям талон, освен ако не продаваш колата! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ostavime написа:

Аз ще ти кажа, защото очевидно нищо не си регистрирал, а само драскаш. Навсякъде минава "номера" с копие на голям талон, освен ако не продаваш колата. Фотошоп, фалшификат... пълни глупости!

Сигурно и чертите и табелите в квартала само аз ги виждам....Опашката за регистрация дето се редих, вероятно е била за друго...

Много е лесна схемата...Живея примерно под наем. Адреса в талона на колата е друг и не мога да я регистрирам в тази зона. Личната карта съм я сменил с адреса дето съм под наем. Сканирам големия талон, променям адреса с актуалния и принтирам.... Дали проверяват във системата на КАТ не знам... Лесно е да се досети човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах А6 2000-та година и поддръжката му беше много скъпа. Всички ремъци, масла и филтри 320 лв. и то с отстъпките на майстора, че е мой човек. Карам в момента Нисан Алмера (пълна каруца спрямо аудито), ама ми е евтино. 100 лева всички ремъци (тя е с верига, та само един основен ремък), масла и филтри. Харчи и по-малко от А6-тицата, че е и на газ. Ако нямах проблеми в момента финансово щях да си карам аудито, ама е... 

@littlesecret Ако имаш възможност консултирай се с майстор, който да ти каже как вървят цените на основните части на тези модели, защото задължително ще ти се наложи да започнеш да сменяш това онова след покупката. И да не останеш с пръст в уста като им чуеш цените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

Сигурно и чертите и табелите в квартала само аз ги виждам....Опашката за регистрация дето се редих, вероятно е била за друго...

Много е лесна схемата...Живея примерно под наем. Адреса в талона на колата е друг и не мога да я регистрирам в тази зона. Личната карта съм я сменил с адреса дето съм под наем. Сканирам големия талон, променям адреса с актуалния и принтирам.... Дали проверяват във системата на КАТ не знам... Лесно е да се досети човек.

Живееш във филм. 😁

Продължавай. Трябва да има кой да ни радва. 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване