Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Rudy M. написа:

Изключи си компютъра, и го изхвърли през прозореца. Гарантирано решава всякакви проблеми с хакери.

Пък ще спреш и на нас да досаждаш с глупости :mad:

Защо да са глупости бе льольо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valseat написа:

Ето за какво става въпрос . Това е от 5 год. всеки ден.

2021-10-15_001743.jpg

Всички го имат това. Защо си мислиш, че е персонално към теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, valseat написа:

Защото преди години  ми изпрати някакъв мейл и аз се вързах и започнах да пиша данни за сметката в банката и спрях де..

Кой ти изпрати писмото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз получавах до преди време почти всеки ден  най - различни оферти и неща.  Като почнеш от всички банки които ги има в Бг.  От сорта - Моля за едикакво си съгласно европейският съюз  потвърдете вашата регистрация...... , Проверката за вашатс регистрация не е завърщила/ и каквото се сетиш от тоя сорт/. Аз направо съм се смял- как може да им идвад такива идеи. Имате да получавате колет.. ако не  дойдете ще ви удържим такса. Мога да напиша една страница с такива неща. И аз гледам отъкъде е изпрзтен мейла... примерно да  от прокуратурата или от адвокат или от някой който действително го има. Смех...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, valseat написа:

Aз получавах до преди време почти всеки ден  най - различни оферти и неща.  Като почнеш от всички банки които ги има в Бг.  От сорта - Моля за едикакво си съгласно европейският съюз  потвърдете вашата регистрация...... , Проверката за вашатс регистрация не е завърщила/ и каквото се сетиш от тоя сорт/. Аз направо съм се смял- как може да им идвад такива идеи. Имате да получавате колет.. ако не  дойдете ще ви удържим такса. Мога да напиша една страница с такива неща. И аз гледам отъкъде е изпрзтен мейла... примерно да  от прокуратурата или от адвокат или от някой който действително го има. Смех...

Някой богат принц не ти ли е завещал нещо, да си спечелил от лотарията, имаш банков превод с валидност 72 часа и определено да те виждали гол през камерата която нямаш ...

Както казах всички сме ги виждали тези неща! Не откриваш топлата вода!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aбе нямам нищо ! Аз съм беден пенсионер . Даже ако не бъркам преди 3 год. ти ми помогна с напътствия и си купих втора употреба комп., който още работи екстра.

преди 4 минути, valseat написа:

Aбе нямам нищо ! Аз съм беден пенсионер . Даже ако не бъркам преди 3 год. ти ми помогна с напътствия и си купих втора употреба комп., който още работи екстра.

Нямаш си напредстава какво измислят! .. Вкарват момичета да ти пишат  и всекакви неща .. само и само да кликнеш и да ти влезнат в компа. Аз пък нямам антивирусна програма и се кефа,,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорих за другия вид подвеждащи писма, уж получаваш пари ама не те знаят кои си и трябва да си изпееш всичко, а другото си е чисто изнудване ... няма страшно, някой ден и до теб ще достигнат.

Причината не е твой съсед или дори ти, просто трябва да смениш тази поща първо и второ адреса ти винаги може да попадне в списъците на спемерите - необходимо е само да ползваш тази поща за регистрация някъде или дори да си пишеш с твой познат който си е хванал вирусче - след това си изцяло техен.

Може, не помня. Със здраве да си го ползваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се подготвил отдавна  за влизане.  Интересно ще е !  А сега да видиме кой съм?  Сега забелязах активиране, защото хакера ме е хванал по имейла във фейсбук.   Само,че не знае че и там лъжа.   Това за парите го знам. През ден идват такива съобщения. Значи ако ме хване тоя хакер или друг ..аз ще си направя сепуко. Сто процента не може да ме хване.,  защото нямам такива сметки:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, valseat написа:

Защото преди години  ми изпрати някакъв мейл и аз се вързах и започнах да пиша данни за сметката в банката и спрях де..

Сигурен ли си че някой който има достатъчно познания във IT технологиите, ще се занимава със теб много години?

преди 20 минути, valseat написа:

Aбе нямам нищо ! Аз съм беден пенсионер . Нямаш си напредстава какво измислят! .. Вкарват момичета да ти пишат  и всекакви неща .. само и само да кликнеш и да ти влезнат в компа. Аз пък нямам антивирусна програма и се кефа,,

Такива като теб най-лесно се ловят на въдицата и си хвърлят пенсията през балкона.

преди 2 минути, valseat написа:

Аз съм се подготвил отдавна  за влизане.  Интересно ще е !  А сега да видиме кой съм?  Сега забелязах активиране, защото хакера ме е хванал по имейла във фейсбук.   Само,че не знае че и там лъжа.   Това за парите го знам. През ден идват такива съобщения. Значи ако ме хване тоя хакер или друг ..аз ще си направя сепуко. Сто процента не може да ме хване.,  защото нямам такива сметки:)

😂 Смени жанра на филмите които гледаш, никой няма да те хваща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, valseat написа:

Както казах, ТИ конкретно никога не си бил цел, това са масови спам атаки - ако клъвне някой добре, ако не ще повтори, потрети ... и така до безкрай. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв жанр бе шмайзер!

Както казах, ТИ конкретно никога не си бил цел, това са масови спам атаки - ако клъвне някой добре, ако не ще повтори, потрети ... и така до безкрай. Това е.

Не съм съгласен. Това вече е 5 год. И виждам ,че от един и същ човек./ и ти казах защо/.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, valseat написа:

Не съм съгласен. Това вече е 5 год. И виждам ,че от един и същ човек./ и ти казах защо/.

Ти как разбра че е един и същи човек? Подписва ли се или ти изписва името си?

Сложи си някой антивирусен софтуер най-добре.

И си направи своя собствена тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Действително аз не мога да разбера,че един и същи човек... но по начина на писане на съобщенията ... по  файловете които ми изпраща да свалям   не вярвам да бъркам.

Според мен хакерите правят така нареченото ; огледало;  Влизаш в сайта на на едикояси банка примерно / който сайт е виртуален/... и там си пишеш данните/.... това важи за всички други неща. Оригинални виртуални сайтове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, valseat написа:

Действително аз не мога да разбера,че един и същи човек... но по начина на писане на съобщенията ... по  файловете които ми изпраща да свалям   не вярвам да бъркам.

Бъркаш, както казах повечето потребители в abv-то имат същите писма и файлове - сега трябва да си ги мерим ли?

Дори понякога ги показват по телевизията, това как ще го обясниш?

Опитвал ли си да отговаряш на писмата? Виждаш ли наистина кой е подателя? Получавал ли си писма от себе си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм отговарял на писмата. Винаги гледам кой е подателя.  А ми е било най- интересно, че съм получавал писма от себе си. 

Даже ги изпратих в банката където имам пари./ писмата от себе си/.. И те казаха ...е сега ще се заемат нашите специалисти.:)

Лека Нощ!   Някой път ще продължиме ако искаш. Темата ще бъде компютри !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, valseat написа:

Не съм отговарял на писмата. Винаги гледам кой е подателя.  А ми е било най- интересно, че съм получавал писма от себе си. 

Даже ги изпратих в банката където имам пари./ писмата от себе си/.. И те казаха ...е сега ще се заемат нашите специалисти.:)

Явно не гледаш където трябва, иначе щеше да знаеш, че реално не си ти подателя - там в писмото се вижда твоя адрес, но в детейлите на писмото се вижда истинския подател.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, valseat написа:

А ми е било най- интересно, че съм получавал писма от себе си. 

По времето на ХП имах един софтуер от който се пращаха писма с каквото си избера име и също и-мейл адрес.
И се избъзиках яко с един смотаняк, мой набор като му пратих и-мейл от жена му.
А и-мейла на жена му той ми го каза как е. Та женка му го обвиняваше в изневяра, ха ха ха ...
Е, не знам какво е станало между тях тогава, щото ако питах щеше да се издам. 

Гледа се в хедърите на писмото и се вижда откъде е тръгнал и-мейла и през кои сървъри е минал. Обаче, който не знае къде да гледа, може да клъвне на въдицата.
Аз просто не ги отварям и-мейлите като не е ясно от кого са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@valseat Всичките ти проблеми идват основно от имейл клиента който ползваш - abv.bg. Направи си нова поща в Gmail и ще елиминираш външния фактор, но не и фактора ЗКУ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване