Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със субтитри на телевизор Philips

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си смарт телевизор PHILIPS 32PHS6605/ 12 и имам следния проблем: опитах се да пусна сериал чрез флашка на ТВ и понеже има вградени английски субтитри, не ми излизат българските такива, дори когато сменя английските с тях. Проблемът е само в такива случаи, пробвах няколко други торента без вградени английски субтитри и българските си тръгват без проблем. Някой може ли да съдейства за решение на проблема? Прочетох за някаква програма mkvtoolnix, с която мога да премахна вградените английски субтитри, но ми излиза, че има вирус в нея, след като я изтегля от замунда. 

Благодаря! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да приемем, че грешката е моя. Ще го изтегля от сайта. На скоро имах проблеми с вируси и затова съм предпазлив. 

Друг начин, освен чрез тази програма дали има? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора би трябвало да чете отделен файл със субтитри. Пробва ли да ги сложиш в същата папка, където е филма и файла да е със същото име?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най доброто е да му вземеш андроид бокс и наистина да го направиш смарт телевизора. Плеарите са пълноценни и не са орязани както в телевизорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Пробва ли да ги сложиш в същата папка

преди 4 часа, fp1952 написа:

опитах се да пусна сериал чрез флашка на ТВ и понеже има вградени английски субтитри, не ми излизат българските такива, дори когато сменя английските с тях.

Явно видео контейнери със субтитри в тях създават проблем с четенето на външните субтитри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обяснете добре, дали става дума за два файла - видео и текстов или само за един файл - видео.

Ако е второто - идете в опциите за надпис - освен размера им трябва да имате опция за промяна на езика, но може да е написано по доста неразбираем език - примерно - нещо си - 1, като има опция 2, 3 и т.н. - нищо не пречи да пробвате на опит грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Coco1 написа:

Най доброто е да му вземеш андроид бокс и наистина да го направиш смарт телевизора. Плеарите са пълноценни и не са орязани както в телевизорите.

Това е решението, а най-доброто и правилно е да се пускат от компютър, а не от флашка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте, имам сходен проблем с новозакупен тв филипс 48PFS6909/12. Не ми се появяват бг субтитрите. Показва английски, испански и опция1. На другите ми телевизори- самсунг и lg нямам никакъв проблем, но Филипса не ми ги открива. Може ли помощ, но на по-простичък език, че не разбирам много от термините? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Намерих ги тези упътвания, но не излизат субтитри на български. И няма опция за това....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате magiconnect на телевизора пробвайте с smart view на телефона да пуснете филм и директно да го предавате на тв и със влц да пуснете филма с субтитрите аз така правя за филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има miracast..
@grgpnv, виж тук каква пише:
https://www.p4c.philips.com/files/4/48pfs6909_12/48pfs6909_12_dfu_eng.pdf
стр.51 долу

Цитат

• Subtitles
If available, you can switch subtitles On, Off or On during mute

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Има miracast..

Има вероятност да му сече филма както при мен преди да открия Magi connect .

Но да тества всеки тв различен хардуер .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Паак бисери! Филипс дали ползват твоя MigiConnect - тцъ!
Пиша, че ползва Miracast, ти пак посягаш да сравняваш неговия банан с твоя...
Кога ще схванеш, че светът не се върти около теб!

А субтитрите в какъв формат са, на другите TV излизат ли от същия източник?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, снимах, но не мога да му намаля размера и не ми позволява да го кача тук. 

Бих желал да гледам филми от флашка, а не по друг начин! Ако някой може да помогне.... Така съжалявам, че си купих тоя Филипс!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, grgpnv написа:

Във формат srt са.

Телевизора с андроид ли е или saphi операционна

преди 16 минути, grgpnv написа:

Съжалявам, снимах, но не мога да му намаля размера и не ми позволява да го кача тук. 

Бих желал да гледам филми от флашка, а не по друг начин! Ако някой може да помогне.... Така съжалявам, че си купих тоя Филипс!!!

Снимки можеш да качваш през postimage

Филипс само с андроид там си теглиш плеари и гледаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, BBN1 написа:

Телевизора с андроид ли е или saphi операционна

Снимки можеш да качваш през postimage

Филипс само с андроид там си теглиш плеари и гледаш.

Не знам с андроид ли е. Написах модела, ако вие можете да разберете....

преди 16 минути, цър-вул написа:

А съдържанието на файла в ansi или utf-8 е?

На другите телевизори излизат и препускат чак...:))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, grgpnv написа:

Не знам с андроид ли е. Написах модела, ако вие можете да разберете....

Ако си го взел онлайн по добре го върни и си вземи телевизор с андроид

Ако ли не си вземи андроид бокс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване