Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какъв модел , марка. летни гуми да си купя за 18ц

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми препоръчали модел, марка летни гуми за 18ц за е200?  Такива ли трябва да са параметрите на самата гума? 225/45/18🧐 предпочитам среден клас гуми или е по ОК е да си купя по скъпи? Идея си нямам какви ми трябват...  Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Hana Vn написа:

Такива ли трябва да са параметрите на самата гума? 225/45/18

Някъде по колата трябва да имаш лепенка, с посочени размери на гумите и препоръчителни стойности, на колко атмосфери да са напомпани.

Като марка Мишелин са хубави, но са скъпи.

Аз в момента използвам Дебика произведени в Полша и съм доволен.

Сега гумите имат и други параметри, хубаво е да се запознаеш и с тях. Има много инфо за това в нета.

Линк 1

Линк 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дебица са идеален вариант като съотнощение цена-качество ,не съм убеден че колата ти е стоково с 18 инчови джанти :) .Вероетно тай сте я купили .Инак Мишлен ,Дънлоп и Гудиър но там цените за 18-ки е ужасна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Hana Vn написа:

Здравейте, бихте ли ми препоръчали модел, марка летни гуми за 18ц за е200?  Такива ли трябва да са параметрите на самата гума? 225/45/18🧐 предпочитам среден клас гуми или е по ОК е да си купя по скъпи? Идея си нямам какви ми трябват...  Благодаря ви предварително!

Коя година е и кой точно модел на Е200?

Тук можеш да видиш какви размери можеш да монтираш, като избереш търсене по автомобил -> https://www.gumi7.com/bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Ивайло Димов написа:

Дебица са идеален вариант като съотнощение цена-качество ,не съм убеден че колата ти е стоково с 18 инчови джанти :) .Вероетно тай сте я купили .Инак Мишлен ,Дънлоп и Гудиър но там цените за 18-ки е ужасна

Ето му няколко сайта с характеристиката на колата. Нека си избере точния модел и ще види размера:

Линк 1

Линк 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дебица са добър вариант с оглед размера ,маркови 4 гуми ще излязат солено

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Дебица ....

Особенно Пасио ... срташни боклуци ! Зимните са една идея по-добре. За мен Hankook прдлагат сериозно качество на атрактивна цена !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе обиновенни са ,ма на служебните сме с такива ,на личната също досега не е е имало проблеми .Ханкука също е добра гума ,Барум ,Унироял ............марки в средни клас да искаш .Аз лично са ми важни изцяло зимните ,към летните не съм придирчив

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Joss Bomon написа:

Коя година е и кой точно модел на Е200?

Тук можеш да видиш какви размери можеш да монтираш, като избереш търсене по автомобил -> https://www.gumi7.com/bg/

Благодаря ви, ще погледна линка m, колата е е200 CGI 2011г сега е с 16ц 205/60/ но си купих 18ц и незная какви гуми ми трябва за тях, затова досаждам тук. Имам по-малки братя но на тях не вярвам! 😅

преди 4 часа, hjhj написа:

Някъде по колата трябва да имаш лепенка, с посочени размери на гумите и препоръчителни стойности, на колко атмосфери да са напомпани.

Като марка Мишелин са хубави, но са скъпи.

Аз в момента използвам Дебика произведени в Полша и съм доволен.

Сега гумите имат и други параметри, хубаво е да се запознаеш и с тях. Има много инфо за това в нета.

Линк 1

Линк 2

Здравейте, една приятелка мотористка потърси ИЗ колата ми тази лепенка, но такава нямаше на нито една от вратите... каза че може да е пребоядисвана някоя от вратите и затова сега я няма😅😅😅.. колата в купих съвсем наскоро и в момента е с гуми Мишлен 205/60/16...  обаче аз си купих по големи джанти 18ц  незнаейки дали Мишлен да сложа или трябва друга марка... благодаря ви за помощта🤗

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Hana Vn написа:

Благодаря ви, ще погледна линка m, колата е е200 CGI 2011г сега е с 16ц 205/60/ но си купих 18ц и незная какви гуми ми трябва за тях, затова досаждам тук. Имам по-малки братя но на тях не вярвам! 😅

Ами като диаметър този размер отговаря на 245/40/18, но знае ли човек !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DEBICA или NOKIAN ... От тези съм доволен аз.

На NOKIAN има маркер за грайфера и лесно се ориентираш до кога "държи" на мокро.

Успех!

п.п. Не знам дали DEBICA има този размер.

И друго .... ако не си "състезател", то потърси комбинирания вариант (всесезонни) на DEBICA. В рамките на две години зимно и лятно време караш. След това сменяш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези 18 инчови джанти първо возията ще е много твърда ,второ по нашенските разбити пътища ще си прецакаш окачването много по-бързо от колкото с 16-ките .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ивайло Димов написа:

колкото с 16-ките

Ако спирачните механизми позволяват. По логика може и с 17-ки ... Но, трябва да сменя и джанти .... пари отново ...

Не съм имал мерцедес и не знам параметрите с които автомобила излиза от завода. Някъде по купето трябва да са отбелязани какви джанти и гуми може да бъдат ползвани. При промяна на гумите се променя "скоростния фактор". (Отчета на километража грубо казано....)

п.п. На моя автомобил имам два комплекта гуми с джанти. Летните са спрямо заводските 225/50/17, а зимните 225/55/16 ... въпреки, че ми препоръчаха 205/60/16 .... 

преди 16 часа, Hana Vn написа:

да си купя по скъпи?

Това само ако се кара "спортно"!!!

Принципно за е200 дават "заводски" 205/55/16 ... Така, че има резон мнението на Димов.

При калкулиране от заводските показатели за гуми към посочения размер се оцветява в "червено", т.е. недопустимо е. Разликата е 27 мм. При показване на 100 км/ч реално автомобила се движи с 96 ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.png

Марката зависи от бюджета, който си готов да отделиш.

Ето ти варианти за среден клас гуми с борд и най-висок скоростен индекс -> https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni-gumi/?tire_season=all|summer&width=245&height=40&diameter=18&brand_class=2&tire_fringe_protector=1&speed_index=Y

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм голям фен на Ханкук и препоръчвам: hankook.jpg?v=0.84 VENTUS серията, но цената е около 220 лв/броя. Моите и и зимни и летни са на тази фирма. Размера им е малко по-различен от твоя, но летните държат добре на мокро и с по-висока скорост.

Позната с Е320 се чудеше заради бюджета и накрая го обу със Сава за 500 лв. комплекта, само че вкара размер 245 на 18

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

С тези 18 инчови джанти първо возията ще е много твърда ,второ по нашенските разбити пътища ще си прецакаш окачването много по-бързо от колкото с 16-ките .

Да, досетих се, ще си оставя 16ц със зимните гуми за шофиране през зимата а тези 18само през лятото и предимно градско карам .. до работа и обратно😅... ще пробвам с така и ако е мн зле возията ще ги продам😅 благодаря ви за коментарите☺️🤗

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Ивайло Димов написа:

Дебица са добър вариант с оглед размера ,маркови 4 гуми ще излязат солено

Ивца тия Дебица са голям жмел. В Плевен всички бакшиши са с такива и ги хвалят. Пробвал съм ги, много твърд каучук, което предполага и по-трудно сцепление и по-дървена возия.А пък да ги хакнеш на джанта осемнайска на дядо ми каруцата ще вози по-добре.За бакшиш или служебна са идеалки, понеже по-трудно ще се протъркат, но за личен автомобил, бих препоръчал Фредещайн, мек каучук и се правят в Нидерландия, и като цена са малко по-скъпи от Дебица,  но много по-ефтини от Мишелин, а с качеството на Мишелин.С такива в Германия при обилен валеж съм перял с 230км/ч и съм си пушил пурата най-спокойно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.05.2021 г. в 23:34, Hana Vn написа:

Здравейте, една приятелка мотористка потърси ИЗ колата ми тази лепенка, но такава нямаше на нито една от вратите... каза че може да е пребоядисвана някоя от вратите и затова сега я няма😅😅😅.. колата в купих съвсем наскоро и в момента е с гуми Мишлен 205/60/16...  обаче аз си купих по големи джанти 18ц  незнаейки дали Мишлен да сложа или трябва друга марка... благодаря ви за помощта🤗

На Мерцедес лепенката не е на вратите а на капачката на резервоара, обаче едва ли ще пише препоръчителен 18 цолов размер. За да спазиш диаметъра, можеш да ползваш калкулатор за гуми, но ако размерът на 16цола наистина го дават 205/60 R 16,  на 18цола би трябвало да отидеш на 215/45 R 18. На този размер най-евтините марки, които стават са VIKING и NEXEN. 

ПП: Щом ще минаваш на 18 цола, поради ниската височина на гумата трябва да се приготвиш (психически и финансово) за често изкривяване и съответно нужда от изправяне на джантите. При мен в София, самото изправяне на 18 цолова алуминиева джанта е 40лв., и с монтаж и баланс отива в диапазона 55-60лв. на гума. 

преди 12 часа, Valentin46 (Rossi) написа:

но за личен автомобил, бих препоръчал Фредещайн, мек каучук и се правят в Нидерландия

VREDESTEIN отдавна не се правят само в Холандия. Вече има и руски, и полски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря🤗 ще погледна в капачката на резервоара... незная какво препоръчват но сега карам с 205/60/16 но като бях в един магазин за джанти консултантът там  каза,че не са ми сложени точният размер гумит тЕ трябва да са 205/55/16 😅😅.. така или иначе вече си купих джанти 18  но сега съвсем се обърках с размера за гимиъе. В гумаджийницата където ходя, човека ми каза че ми трябват 225/45/18 или 225/40/18 непомня вече,,,, 215 означава по-тесни/ ширина / гуми? ...  май ще съжалявам за спонтаната си покупка на тия 18ки😅😅 и аз живея и карам в Сф лудницара но уж си пазя колата) заобикалям /прекрачвам кратерите😅😅😅 . Благодаря ви много за помощта🤗

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е колата: 

MERCEDES-BENZ модел E-CLASS (W212) година 01.08.2009 - настоящ момент двигател E 200 CGI (212.048, 212.148)

Ето какви са размерите на допустимите цолажи, като въпреки че го няма в табличката, вариантът с 215/45 R 18 все пак остава възможен.

https://primex-bg.com/tarsene-po-prevozno-sredstvo.html?vehicle=32162

Вижте все пак какво пише на капачката на резервоара

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да вмъкна за джантите, има вариант изобщо да не станат. Проблемът със спирачните апарати идва от още един размер ЕТ! Намери колко трябва да е и виж колко е на тези 18-ки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване