Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конвертиране на файл lay към PDF

Виж решението Разрешен от Kolev71,

Препоръчан отговор

• Решение
преди 17 минути, ivan_pop написа:

С CutePDF резултата е същия като на картинката от предишния ми пост.

22.jpg

преди 1 минута, Kolev71 написа:

22.jpg

Това ти е оригиналната платка с посочените от теб размери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Качи някъде архив с lay файла и дай линк

Това към кого?

преди 39 минути, ivan_pop написа:

PDF24 pdf го деинсталирах.Инсталирах някакъв Bulzip PDF принтер и с него се получи някакъв резултат.Не това което искам но мисля че с някакви настрийки ще стане.

bulzip.jpg

Според спринта, ако точно съм поставил маркера размерите са 55,038X35,038 мм.В кой сервиз да ме водят?

Посочената картина от теб не може да бъде оригиналната печатна платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, цър-вул написа:

Качи някъде архив с lay файла и дай линк

https://dox.abv.bg/download?id=6c4d903c3e# - Линк за сваляне

преди 11 минути, Kolev71 написа:

22.jpg

Това ти е оригиналната платка с посочените от теб размери

Утре ще видя какво ще направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Kolev71 написа:

Това към кого?

Посочената картина от теб не може да бъде оригиналната печатна платка. Напиши дали си я проверил по твоите размери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ivan_pop написа:

Обясни?

Говоря за фолийната ти картина.  Такива тънки дири могат да се правят само на професионална машина, предназначена за тези цели. ( Както са изработени например дъната на компютрите.)

Когато ми дадеш оригинална печатна платка със съответните размери, мога да ти я направя по твоя заявка и със други такива(размери) Но това се използва там дето няма намеса от интегрални схеми и разполагаш със място в кутийката на устройството

преди 8 минути, Kolev71 написа:

Говоря за фолийната ти картина.  Такива тънки дири могат да се правят само на професионална машина, предназначена за тези цели. ( Както са изработени например дъната на компютрите.)

Когато ми дадеш оригинална печатна платка със съответните размери, мога да ти я направя по твоя заявка и със други такива(размери) Но това се използва там дето няма намеса от интегрални схеми и разполагаш със място в кутийката на устройството. Тук какво имам предвид? Удебеляване на някои шини за по силни токове Добавяне на неоригинални куплунзи(когато липсват или са нагорели оригиналните) и т.н.

преди 14 минути, ivan_pop написа:

https://dox.abv.bg/download?id=6c4d903c3e# - Линк за сваляне

Утре ще видя какво ще направя.

Общо взето почти нищо няма да направиш по твоя метод, който си описал! Но опитай. Със какво ще ецваш платката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ivan_pop написа:

Нямам принтер.

А знаеш ли на какъв принтер (точен модел) ще се печата? Инсталирай си точно същия принтер и разпечатай натвореното в .prn файл с указания принтер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ванка!

Забравих да ти кажа.

Фаил със разширение  "lay" може да се отваря само със софтуер, с който е правена фолийната картина на печатната платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Kolev71 написа:

Фаил със разширение  "lay" може да се отваря само със софтуер, с който е правена фолийната картина на печатната платка.

А .prn файл може да се печата навсякъде, където има същия принтер, като този, за който е генериран този файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Kolev71 написа:

Когато ми дадеш оригинална печатна платка със съответните размери, мога да ти я направя по твоя заявка и със други такива(размери) Но това се използва там дето няма намеса от интегрални схеми и разполагаш със място в кутийката на устройството

Общо взето почти нищо няма да направиш по твоя метод, който си описал! Но опитай. Със какво ще ецваш платката?

Ползвам двужелезен/трихлорид.

преди 11 часа, Kolev71 написа:

Ванка!

Забравих да ти кажа.

Това го зная.Затова искам да се конвертира в PDF.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, jhoro написа:

Лесно няма! Искаш - прави си го сам!

Никой ли не забелязва, че Ви взимат за мезе?
Тук „златни рибки“ и „джинове“ няма! Да изпълняват желания!

А за какво е форума за такива като теб да развалят темите на хората ли ? доста си нагъл .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, цър-вул написа:

Отговаряш само на Колев, ама да си кажа - като не искаш да направиш prn файл, готов за печат, експортирай в jpg

А как се прави този prn?Набелязал съм си посока и я следвам.Малко съм глуповат и не мога да вървя в няколко посоки.

Затрих версия 6 на спринта.С помоща на версия 5 и кутеврайтър се получи това.Следва да намеря начин зелното да стане черно.

Предполагам, че причината е че взех 5-та версия от Руснаците и може би е хакната.

PDF-test.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivan_pop написа:

А как се прави този prn

преди 13 часа, цър-вул написа:

А знаеш ли на какъв принтер (точен модел) ще се печата? Инсталирай си точно същия принтер и разпечатай натвореното в .prn файл с указания принтер.

При команда за печат и се укаже принтера, се избира да се печата във файл. Тогава се записва файл със специфичните настройки за указания принтер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Гледам , че проблема май не е решен и още дъвчите темата .

Темата поначало не е озаглавена правилно.

Ако можеш нещо да добавиш по въпроса, спокойно можеш да се включиш. 

Към Ванката. 

Когато отговаряш на някой от нас, отговаряш само на него а не смесвай въпросите, защото после само ти няма да си ги разбрал. Както ти е написал Павкара, също може с  тези негови думи: "А знаеш ли на какъв принтер (точен модел) ще се печата? Инсталирай си точно същия принтер и разпечатай натвореното в .prn файл с указания принтер."

"При команда за печат и се укаже принтера, се избира да се печата във файл. Тогава се записва файл със специфичните настройки за указания принтер."

Със руския софтуер също можеш да сменяш цвета на фолийната картина и на останалата част от платката без значение дали той е кракнат или не. Ако все пак направиш нещо, ще е хубаво да пуснеш 1- 2 снимки на изработената печатна платка. За ецването те разбрах и е правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ivan_pop написа:

Следва да намеря начин зелното да стане черно.

При печат задаваш в драйвъра на принтера Black&white, а не Grayscale и ще си стане черно.

преди 2 часа, adersa написа:

Гледам , че проблема май не е решен и още дъвчите темата .

Гледам, че не казваш нищо, само пълниш темата с постове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

А за какво е форума за такива като теб да развалят темите на хората ли ? доста си нагъл .

А по-полека с оценките - досега съм свършил доста работа на питащите!

За платката - не сте ли чували за Altium Designer? Или друг подобен софтуер.

Пп. Ето един 100% безплатен - CircuitMaker

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ванка!  Ето ти програмката в портативна версия и на руски език. Ще ти върши работа за твоите цели без проблем. 

Правиш празна папка и от Rar  файла от линка, екстрактваш в празната папка. Вадиш иконата на работния плот и си готов за работа.   Версията е портативна - не се инсталира. Можеш да си я направиш и на подвижна флаш памет! От мен успех!

https://dox.abv.bg/download?id=42e29b6119

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, jhoro написа:

За платката - не сте ли чували за

Към туй копче един балтон? И к'во? Да проектира отново платка? Ако няма възможност за внасяне на "чуцди" файлови формати...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И още едно допълнение.

Сега - на компа - погледнах скрийншота на автора. Първо - файла не е „*.LAY“, а „*.LAY6“! Има доста голяма разлика.
И второ - автора си го е отворил със Sprint-Layout. Тази програма - няма ли опция „Print to PDF“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, jhoro написа:

И още едно допълнение.

Сега - на компа - погледнах скрийншота на автора. Първо - файла не е „*.LAY“, а „*.LAY6“! Има доста голяма разлика.
И второ - автора си го е отворил със Sprint-Layout. Тази програма - няма ли опция „Print to PDF“?

LAY6  е Жорка, защото е използван софтуер  версия 6. Добрите програми в този бранш  при разширението си изписват във цифра с коя версия на програмата е правена печатната платка. Въпросът при него е друг. Ванката не е правил посочената печатна платка лично той и показва първата си снимка като готова, изработена от друг човек с това разширение. Затова търси конверт от  един фаил в друг, за да си я направи като шаблон, с който се процедира по нататък за получаване на фолийната картина върху текстолита. При положение че има инсалирана програма на компа си и вързан принтер към него, веднага може да разпечата върху хартия това, което е проектирал директно от файла, който е с разширение " .LAY6" Поначало подходът му не е правилен, но може и както го е описал, без да използва преимуществата на стандартната изработка. Човека не разполага с платно  (1 кв.м е около 70Евро) с помощта на което става прехвърлянето на фолийната картина от платното върху фолирания текстолит. Аз съм седнал да ги пиша тези работи, но когато не сте ги правили е трудно да ги разберете.

Неговото е съвсем любителска работа, която ще му даде поле за действие при най ниски цени на изработката. Това в случая при него, не играе роля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

LAY6  е Жорка, защото е използван софтуер  версия 6. Добрите програми в този бранш  при разширението си изписват във цифра с коя версия на програмата е правена печатната платка. 

Не съм съгласен, защото виж какво се получава при търсене на двата варианта

Цитат
Цитат

.LAY6 File Overview

Associated Developers and Software

7458_sprint-layout.png Sprint-Layout by ABACOM
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Не съм съгласен, защото виж какво се получава при търсене на двата варианта

Няма смисъл да търсиш нищо. Просто не си запознат с процедурата за да коментираш въпроса. Моите уважения, но ти го казвам честно.

И написах. Заглавието на темата му е подвеждащо за всички Вас! Той е трябвало да посочи, че иска да направи това, което по късно е описал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване