Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за слънчеви очила

Препоръчан отговор

Здравейте тези очила дамски или мъжки са http://www.happystoree.com/product/slanchevi-ochila-ch-limited-edition-2021

Харесах си ги като цена е идеално а и като цвят  исках да е нещо различно от черно .В сайта нямаше никакви контакти затова питам тук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Марчо Пирчов написа:

На мен определено мъжки изглеждат. Даже малко джеймс-бондовски :)

Осъмних се в пола им заради рамките преди тях си харесах подобни ама те били женски .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, adersa написа:

В сайта нямаше никакви контакти

Обади се на 0988706108

Въпреки, че аз не бих си поръчал от сайт без фирмени реквизити. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, adersa написа:

Осъмних се в пола им заради рамките преди тях си харесах подобни ама те били женски .

Ъ, некоя феминизка те е излъгала... :D

Беки и те маже сакат да са. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има дрехи и аксесоари, които се водят Unisex тоест стават и за мъже и за жени.Особенно сред очилата. На мен са ми доста кичозни тея цайси, но ако на теб ти харесват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Valentin46 (Rossi) написа:

На мен са ми доста кичозни тея цайси, но ако на теб ти харесват

Искам да инвестирам в очила , които имат UV защита понеже всяко лято след май месец като дойдат жегите ми се възпаляват очите от силната светлина .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, adersa написа:

Искам да инвестирам в очила , които имат UV защита понеже всяко лято след май месец като дойдат жегите ми се възпаляват очите от силната светлина .

Най-сигурни са, че спират/намаляват УВ-светлината, поляризационните. Те, обаче, се продават на безумни цени, макар и да не би трябвало да са толкоз скъпи. Но може да има някъде и на нормална цена.

Може да се проверят, дали са поляризиращи, като сложиш две стъкла от тези очила едно пред друго на оста на окото, гледащо през тях, и да ги въртиш едно относително друго на тази ос. Ако и двете поляризират, това, което виждаш през тях, трябва да потъмнява (на 90 градуса едно относително друго) и просветлява на 180 относителни градуса въртене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очилата са нов модел и ще бързам да ги поръчам другата седмица . Обадих се на телефона им и ми затвориха . Та както и да е обаче сред екстрите са UV 400 защита !
• Знак за качество CE !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, adersa написа:

Щом са ти толкова важни, защо не ги закупиш от оптика? Там ще ти бъдат настроени да ти седят точно, нито без да те стягат, нито да бъдат хлабави, нито да ти се плъзгат на долу. Аз преди години така закупих едни с UV защита от магазин, който не беше оптика. И лятото като си бях на Дунава с компания, хахо-хихо и нещо погледнах на долу към водата и паднаха във водата. Не ми се скачаше с дрехите да ги вадя.Вчера си взех тези, по-мой собствен дизайн изработени в известна европейска оптика.Уникално са ми ги настроили.

E0363B52-FBC7-49DB-A8AF-E444EE86C2BD.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Valentin46 (Rossi) написа:

Щом са ти толкова важни, защо не ги закупиш от оптика? Там ще ти бъдат настроени да ти седят точно, нито без да те стягат, нито да бъдат хлаб

Ще са по скъпи , а и тези от сайта са с намаление .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, adersa написа:

От този сайт много ме съмнява да са такива. Евентуално може да ги тестваш при получаване, стига наистина да има такава опция. Ако няма и ти затварят телефона - бягай далеч от подобни сайтове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От някакъв си измислен сайт без никаква репутация и затварящ и не вдигащ на телефони дори и отрова за мишки не бих си поръчал.

Бягай далече от подобни измамнически сайтове и няма да съжаляваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Марчо Пирчов написа:

Най-сигурни са, че спират/намаляват УВ-светлината, поляризационните. Те, обаче, се продават на безумни цени, макар и да не би трябвало да са толкоз скъпи. Но може да има някъде и на нормална цена.

Поляризацонните са ми тези на Полароид.Имам ги от около 10 години.Тогава ги закупих за 60 евро. Сега тази марка с поляризирани стъкла пак по толкова вървят.Аз съм манияк на цайси, и най-любимите от цялата ми колекция са Burnwoods , които са с дървена бамбукова рамка.Много са яки и оригинално измислени.

8ABC1D63-7DBB-4531-A54D-4E342CC040E8.jpeg

B0C9CCDA-3713-4072-8035-066F22802025.jpeg

B09B9D9D-A1DE-44A9-9415-552C16CB666B.jpeg

2B3C0657-123F-4BD6-AB80-AA43CC47B166.jpeg

D074C866-92E2-4531-865F-3BC54BFA7052.jpeg

F7ECA8D9-2F07-4571-8F5A-10673DF065A0.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очила само от оптика ,все пак става въпрос за зрението ти .Колкото до тез доста са кичозни и женствени .Но е въпрос на вкус де .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

Тези очила по форма са от така наречените "пилотски "очила.Пилотите са по принцип мъже в повечето случай. Най-простият начин да определиш дали едни очила имат защита от ултра лъчите е като ги оставиш на слънце примерно един ден ,а под тях сложиш бял лист. Ако се очертаят върху листа  т.е. не позволят листът да пожълтее значи имат защита. ПОЖЪЛТЯВАНЕТО НА ХАРТИЯТА С ДЪЛЖИ НА УЛТРАВИОЛЕТОВИТЕ ЛЪЧИ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поляризацията на стъклата премахва отблясъците при силна осветеност и е полезна, но няма нищо общо със защитата от UV!

A защитата от UV e най-важна, защото пази очичките ни!!! Съответно при закупуване на подобни пръчки има вече 2 проблема - не само не пазят от UV, но и в следствие на потъмняването зениците се разширяват повече и всичкото UV влиза вътре! Т.е. в никакъв случай!

Има и още една подробност, ако се носят непрекъснато на слънце, когато се свалят изглеждаш малко в бухал-стайл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си поръчам от оптика да ми направят слънчеви очила но не черни и с UV защита колко излиза горе долу ?

преди 31 минути, JKirilov написа:

A защитата от UV e най-важна, защото пази очичките ни!!!

Точно това лято се каня да си взимам очила с такава защита от слъцето зимата , есента , пролетта нямам проблеми с очите ходя си без очила обаче сега като дойде юни месец тряя взема мерки миналата година взех едни уж с такава защита топки никакъв ефект . За сега юни не го дават горещ но към края мисля да ги поръчам само да останат като гледам са в ограничен брой .Миналата година носих широки не ми харесваха много и лесно се чупят .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, JKirilov написа:

Поляризацията на стъклата премахва отблясъците при силна осветеност и е полезна, но няма нищо общо със защитата от UV!

Има, защото поларизационният филтър намалява равномерно общия интензитет на лъчите, независимо дали са видимите, ултравиолетовите или инфрачервените. А това е идеята на тъмните очила, нали?

Защо поларизационният филтър намалява интензитета на лъчите? Просто защото пропуска само част от тях – тези, които са поларизирани само в неговата плоскост.

Но виждам, че трябва да се върнем към "А и Б" за тези, които не са внимавали в час по физика в училището...

Ето картинката на слънчевото излъчване в енергетична стойност Ват/кв. метър:

1024px-Solar_spectrum_en.svg.png

В жълт цвят е излъчването на Слънцето преди да влезе в земната атмосфера, а в червен – на морско ниво на повърхността Земята. Отляво е зоната на ултравиолета (UV), отдясно – на инфрачервените лъчи (Infrared), а по средата е видимият от очите ни спектър (Visible).

Можем да премерим въздействието на лъчите върху предметите на Земята (вкл. и нашите очи), като сравним площта, заемана от тях на графиката.

Ретината на окото чувства видимата част, ултравиолетовата и малко от инфрачервената, близка до видимата, но вижда само видимата, тази в средната област.

По моя преценка площта, заемана на графиката от УВ-излъчването, е около една десета от останалата площ, която чувства ретината.

Основното енергетично въздийствие върху ретината идва, както може да видите, от видимата част на спектъра. И тя е тази, която основно дразни хората с по-чувствителни очи.

Така че опасността от ултравиолета е силно преувеличена и рекламирана от производителите на очила. За да плашат вас, все по-неукото население, и да ви ги продават за 600, че и за 1000 лева; да, има и такива.

Опасността е силно преувеличена, но все пак я има, защото не виждаме ултравиолета, а той все пак въздейства енергетично на ретината.

Тъй. Стъклото , деца, обикновеното стъкло силно поглъща ултравиолета. Това е една от няколкото причини да предпочитам стъклени лещи за диоптрични очила, а не поликарбонатни. Нооо... слънчевите очила се правят от поликарбонат, който сам по себе си е напълно прозрачен, а и не поглъща ултравиолета. За да намалява излъчването, влизащо в очите, му добавят багрила, които поглъщат и затова слънчевите очила са тъмни.

Но!.. някои от тези багрила поглъщат повече във видимия спектър или, казано по другому, пропускат процентно повече ултравиолет, отколкото той е в слънчевия спектър. Така се получава, че зеницата автоматично се разширява, щото видимата светлина е по-малко, и това позволява повече ултравиолет да влезе. Но да повторя – опасността е силно преувеличена от производителите на очила и от очните лекари, за да ви вземат повече пари, хе-хе :D

Поляризацията намалява равномерно всички и всякакви дължини на спектъра: кеф ти видимия, кеф ти инфрачервения, кеф ти УВ-то – сичкото под ножа! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Марчо Пирчов написа:

По моя преценка площта, заемана на графиката от УВ-излъчването, е около една десета от останалата площ, която чувства ретината.

Видях, че по невнимание не съм делил на две – частта трябва да е е 1/20 или 5%. Енергетично.

Spoiler

Как я направих? Около частта на УВ-излъчването (в долния ляв край на спектъра, изглежда като изкривен триъгълник) на око обрисувах правоъгълник така, че в него червената площ да е половината. После нанесох няколко пъти този правоъгълник на частта на видимия спектър, тези няколко пъти са около 8, прецених и площта на близкото инфрачервено, до около 750 нм, и на око се получи десет пъти нанасяне. Но забравих да деля на две, щото правоъгълникът построих така, че половината площ в него заема спектъра на УВ-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване