Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на слушалки до 150 лева

Препоръчан отговор

Здравейте! Нуждая се от помощта ви при избора на слушалки до 150 лева. като може да са по-нисък клас нови или по-висок клас втора употреба за тези пари.
Те първа ще започвам да се занимавам (любителски - за кеф, за сега) със звукозапис, миксиране и мастеринг, дори понятията все още не са ми ясни. Стиловете ще са предимно Хип-Хоп.
Имам кондензаторен микрофон с голяма диафрагма, аудио интерфейс и в момента едни геймърски слушалки на Razer - Razer Kraken 7.1 Chroma Gaming Headset Review - Legit Reviews Razer Kraken 7.1 Chroma Gaming Headset . Специално на мен ми харесват как свирят, но няма начин да ги свържа към интерфейса, понеже са USB. Гледах много ревюта, мнения из цялото интернет пространство и за сега съм се спрял на 3 модела:
Audio Technica ATH M30X - които чух в магазин и са най-близо до бюджета като нови.
Audio Technica ATH M40X - не успях, да ги чуя. Казаха ми да ги перскоча, но чувам, че имат доста натурално звучене и балансирано. Но и че баса е по-слаб, а сега с Razera-а съм доста доволен.
Audio Technica ATH M50X - също успях да ги чуя в магазин, сякаш по-добре звучаха от 30-ката. Но от телефон е малко относително да се усетят.
Четох и за отворените и затворени слушалки. Доколкото разбрах, за тракинг ще ми трябват затворени, че да не се чуват на микрофона докато записвам. А за микса и мастеринга отворени за по ясна музикална сцена.
Razer-a май пише, че са затворени, но не знам. Виждам, че имат отвън нещош като мрежичка. Да не би да са полуотворени?
Ще съм ви много благодарен, ако успеете да ме насочите на какво да се спра и как да подходя, като начинаещ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да се занимаваш по сериозно със миксиране и звукозапис, то се насочи към М40X, или M50X. 

M40X имат по неутрална х-ка (flat) сравнени със M50X малко по добър бас(но звука е "по-украсен" ). 

Задължително ги преслушай, щом имаш възможност. 

Разгледай и следните:

https://consordini.com/best-studio-headphones-under-100/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От миксиране и мастеринг нищо не разбирам. Ако е просто да си слушаш музика и да се кефиш, М50Х са най-добри от изброените от тебе. Преди няколко години подарих такива на сина ми и беше много доволен. Той ги слушаше през външна звукова карта на Криейтив. Приятен солиден бас. При отворените слушалки имаш по-голяма звукова сцена. И по-неутрално звучене. Обаче някои го определят като по-сухо и постно. Имам едни такива отворени AKG К612 Pro.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално за слушалките на Сони съм чел отзиви и ревюта, че имат прекалено як бас, който може да ти откърти главата... Но за хип-хопа това може да е предимство, знам ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bubbles написа:

Хипхопа умре 'Танасе, ся всичко мета гюбеци.

Извън шегата, виж тук : https://slushalki.net/studiyni-i-dj-slushalki

А конкретен модел да гледам или просто да гледам според бюджета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Атанас Славов написа:

А конкретен модел да гледам или просто да гледам според бюджета?

В твоя ценови диапазон може би това : https://slushalki.net/studiyni-i-dj-slushalki/stanton-dj-pro-3000

Все пак разгледай ги добре, всеки модел си има подробно описание и какво(ако) си хареаш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Атанас Славов написа:

Нуждая се от помощта ви при избора на слушалки до 150 лева

В бюджета ти,тези също са добри: Sennheiser HD 559

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване