Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на гигабитов рутер

Препоръчан отговор

Здравейте!

Извинявам се ако поствам темата в неправилния раздел!

Моля да ми препоръчате гигабитов рутер до 100лв.

Много благодаря на всички , които ще ми помоггнат да взема най-доброто за тези пари!

Моля модератоа да ми премести темата в правилнив раздел, ако съм допуснал грешка!

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преместих темата в правилния раздел. Сега кажи за какво ти трябва такъв рутер и какво ще правиш с него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, C.O.M.O.D.O написа:

Здравейте!

Извинявам се ако поствам темата в неправилния раздел!

Моля да ми препоръчате гигабитов рутер до 100лв.

Много благодаря на всички , които ще ми помоггнат да взема най-доброто за тези пари!

Моля модератоа да ми премести темата в правилнив раздел, ако съм допуснал грешка!

Благодаря!

Мога да ти предложа този за 50 лв ,включван е само за проба.Има и USB порт за да може да се ползва за облак 

https://eu.dlink.com/bg/bg/products/dir-850l-wireless-ac1200-dual-band-gigabit-cloud-router

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не бих си купил гигабитов рутер за 100 лева.Само споделям стеб, без да те карам да се съобразяваш с моя коментар. сменил съм три до сега, не че не работят.  Имам и свободен в момента който също е добър Тп-Линк 2600, но е далеч над това което съм си купил като подарък за 2021 годин   AX6000. Ако евентуално си включен на гигабитов нет последният ти решава всички проблеми. Но е и твърде скъп. Постът ми е лично към теб и не касае никой друг за коментар!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Емо!

Ами най-добрият интернет доставчик у нас Куулбокс ми иска гигабитов рутер, защото скоростта 1 Гигабит.Компа ще се ползва за сваляне на филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да имаш за доставчик  Coolbox и да караш с рутер за 100 лева за мен е повече от недопустимо. Явно не си им ползвал услугите до сега. От мен пожелание  да си намериш най добрия за парите, които си заделил за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, C.O.M.O.D.O написа:

Благодаря, Емо!

Ами най-добрият интернет доставчик у нас Куулбокс ми иска гигабитов рутер, защото скоростта 1 Гигабит.Компа ще се ползва за сваляне на филми.

Ето ти животното. Да не каже някой, че съм любител на TP-link, но поне тази машина е тествана до умиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ето ти животното. Да не каже някой, че съм любител на TP-link, но поне тази машина е тествана до умиране.

Той до 100 лева едва ли ще намери по добър от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

В този ценови диапазон се сещам за Xiaomi Mi Router AX1800 .

Да и това е добра машина! Съгласен с теб! 

преди 1 минута, Kolev71 написа:

Той до 100 лева едва ли ще намери по добър от него.

Тази сме тествали и то сериозно! Иначе има още доста марки.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Доста по-сериозно животно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Доста по-сериозно животно !

Не оспорвам, просто не съм го тествал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Тази сме тествали и то сериозно! Иначе има още доста марки.

Емо!

Марки, колкото щеш. И Микротик е чудесна марка. А като каже утре че иска да накачули 5-6 устройства и "рутерчето" ще клекне. За какво ти е тогава интернет 1 мегабит

Абе , що ли се меся ами не си карам пашалъка. Аз с интернета проблеми нямам много отдавна. И аз ползвам Colbox, но много години - от началото на 2012 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Емо!

Марки, колкото щеш. И Микротик е чудесна марка. А като каже утре че иска да накачули 5-6 устройства и "рутерчето" ще клекне. За какво ти е тогава интернет 1 мегабит

Абе , що ли се меся ами не си карам пашалъка. Аз с интернета проблеми нямам много отдавна. И аз ползвам Colbox, но много години - от началото на 2012 .

Микротик е отвратителна марка(шегувам се, но са си сериозни). При тези рутери трябва да знаеш какво правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Микротик е отвратителна марка(шегувам се, но са си сериозни). При тези рутери трябва да знаеш какво правиш.

А при всички останали, не ти трябва нищо да знаеш! Нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Kolev71 написа:

А при всички останали, не ти трябва нищо да знаеш! Нали?

Не, тези са сериозни. Имат си собствена ОС и въобще нямат нищо общо с нормалните рутери. Отива си към среден или направо висок клас машини. Същите са като Сиско и Джунипър. Работим с такива рутери и много трябва да се внимава какво правиш там. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Емил Костов написа:

Koлко Wi-Fi клиента едновременно може да поддържа посочения модел, без да забива, прегрява и в този род. Под тридесет (30) за мен не е интерес. 5G не ме интересува, защото имам заделен рутер за телевизори, телефони и компове, а споменатия искам да замени модел от 2012г, който издиша на 25 умни устройства.

примерен log за период от 1мин и 42сек какво се транслира през рутера. Тези 25 устройства постоянно рапортуват порции от байтове вследствие на изменения и това мъчи едноядрения процесор с мизерната памет. Та колко ще е достоен като замена? 

spacer.png

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Profruit написа:

Koлко Wi-Fi клиента едновременно може да поддържа посочения модел, без да забива, прегрява и в този род. Под тридесет (30) за мен не е интерес. 5G не ме интересува, защото имам заделен рутер за телевизори, телефони и компове, а споменатия искам да замени модел от 2012г, който издиша на 25 умни устройства.

примерен log за период от 1мин и 42сек какво се транслира през рутера. Тези 25 устройства постоянно рапортуват порции от байтове вследствие на изменения и това мъчи едноядрения процесор с мизерната памет. Та колко ще е достоен като замена? 

spacer.png

Благодаря!

Аз затова питах постващият за какво ще го ползва. А и при безжичните мрежи и свързаности няма никаква гаранция за нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца, в търсене на бюджетно решение за гигабитов рутер с 5Ghz, взех на един приятел този  https://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/mercusys/ac12g-p460708317/

Доволен е, няма забележки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

... А и при безжичните мрежи и свързаности няма никаква гаранция за нищо.

След като изплаках какво ме терзае по темата, прави впечатление, че рутери на asus от 100$ и нагоре пише черно на бяло в техническите данни: 32 wi-fi клиенти едновременно гарантирано. Двуядрен процесор, 4MB рам-памет и прочие дрън-дрън ярина, което ми е все тая. Вълнува ме колко маймуни ще държи на клона, а ти ми пишеш  тази машина е тествана до умиране.

Разбрах, за 100лв се продава селската мечта. Хубаво, евтино няма.

поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, baitexpo написа:

Преди няколко месеца, в търсене на бюджетно решение за гигабитов рутер с 5Ghz, взех на един приятел този  https://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/mercusys/ac12g-p460708317/

Доволен е, няма забележки.

Уважавам всички твои мнения и теб.  Ето ми коментара:

Хората в баните си купуват сапунерка за поставяне на сапуна за между 40 до 70 лева. И последната се ползва само за едното поставяне на еди сапун. Но същите хора си купуват рутер който искат да ползват поне 7-8 години на цена 25 до 40 лева.  Нещо, не ги разбирам защо го правят това. Може би само от суета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за скорости над 200мб/с не бих се спрял на all-in-one устройство, ако ще да е от най висок клас. Моето виждане е че за по-високи нужди си е хубаво да има подходящ жичен рутер, управляем по възможност poe L2 суич и достатъчно на брой APта управлявани от контролер било софтуерен или хардуерен!

Дори със сегашен план 100/100 последно съм с отделен рутер с радио на 2.4Ghz и друг с радио на 5Ghz!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека си търси бюджетно решение, което да си ползва в тях най-вероятно. Въпроса е, че не казва как главно ще ги ползва тези "гигабитове" - през WiFi или с кабел. Реално ако си го ползва в тях на няколко устройства и най-бюджетното решение, което поддържа исканата скорост, ще му свърши работа. Къде го мятате колко ядрени процесори имали рутерите и колко памет? Въпроса е на какво разстояние и как ще се свързва, понеже ако е безжично и през няколко стени, трудно ще достигне подобни скорости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Raze написа:

Човека си търси бюджетно решение, което да си ползва в тях най-вероятно. Въпроса е, че не казва как главно ще ги ползва тези "гигабитове" - през WiFi или с кабел. Реално ако си го ползва в тях на няколко устройства и най-бюджетното решение, което поддържа исканата скорост, ще му свърши работа. Къде го мятате колко ядрени процесори имали рутерите и колко памет? Въпроса е на какво разстояние и как ще се свързва, понеже ако е безжично и през няколко стени, трудно ще достигне подобни скорости.

А ти защо не си купи 24 инчов монитор а предпочете да вземеш 32 инчов?  И кой го мята тук за нещо? Споделям само , като съм казал изрично, че коментара ми е само за него.

Тук какво съм написал?

"Но е и твърде скъп. Постът ми е лично към теб и не касае никой друг за коментар!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване