Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Здравейте! Аз съм ученичка в 11 клас и това е задача, която ми беше поставена да направя за изходно ниво по информатика, но нямам представа как трябва да се получи. Срокът е 16 юни.

Виж решението Разрешен от Raze,

Препоръчан отговор

• Решение

Може да пробваш например тук, срещу съответното заплащане, вече ще се договорите за цената:

Курсови работи по информатика и информационни технологии (free.bg)

ИНФОРМАТИКА * (kursoviraboti.eu)

Или пробвай подобни резултати: https://www.google.com/search?q=изработване+курсови+информатика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Теди Димитрова написа:

Има прикачен Word файл със задачата 

Документ (1) (4).docx 13 kB · 5 изтегляния

Има прикачен Word файл със задачата, трябва да е направена със С# 

Не знам, C Sharp, но мога да дам малко указания. Дано помагнат.

https://en.wikipedia.org/wiki/IPO_model

Добре, първо да се направи един модел. Примерно, с горния модел.  Input, това което влиза, после обработка и накрая Output.

/////

////

Input:

1. дата и час на сделката (във формат ГГГГММДДЧЧмм, например 201505011030 означава 01 май 2015 г. в 10 часа и 30 мин.), 

Сигурно, това е обект някакво име и DATETIME.

2.код на вида гъби (цяло число: 1 за „манатарка“, 2 за „печурка“, 3 за „кладница“, 4 за „пачи крак“, 5 за „сърнела“ или 6 за друг вид гъба),

Някакво число, което е до 255, сигурно. byte. Не знам, как е при C Sharp.

3. количество (в грамове – цяло положително число), 

Тук са големи числа, може примерно int. 

4.качество на гъбите (цяло число в интервала [1;3]) 

...

5. име на гъбаря (низ с дължина до 50 знака). 

Това сигурно е char или низове от char.  String.

и N... 5000

Какво ще обработва програма?

Доколкото виждам, само чака въвеждане и подредба от най-голямо до най-малко.

Да се въведе и контролира броя сделките N – цяло неотрицателно число в интервала [0;5000]. За всяка сделка да се въведат необходимите данни, без да се контролира тяхната коректност.

Какво ще се отпечата, какво ще се вижда? Output.

2. Да се отпечата списък на всички въведени сделки във формат: 

Дата, час,

вид гъби (с думи),

количество в кг. с точност 1 гр.,

качество на гъбите („1-во“, „2-ро“ или „3-то“),

име на гъбаря.

Всяка сделка на бъде на отделен ред, като полетата са разделени със запетая последвана от интервал.

3. Сделките да се сортират във възходящ ред на качеството(От най-голямото към най-малкото), като при едно и също качество, се сортират в низходящ ред по теглото на гъбите. Да се изведе така получения сортиран списък във формата от точка 2. 

4. Да се изведе списък на общото количество изкупени гъби по видове, като той трябва да е нареден в низходящ ред по общото количество в килограми с точност до грам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, ice_lion__01 написа:

А защо на 11 клас дават задача за кандидатстване в университет?

Защото съм в паралелка математика, информатика, английски 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, mr mcwolf написа:

Ами съвсем резонно значи, получаваш си двойката и другия път ще се сетиш, че в училище се учи.

Има и „план Б“, но зависи от питащата.

„Забиваш“ някой зубър (те обикновено са залюхани и не се сещат за мадами) и той ти решава задачите! Тази и следващите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

А защо на 11 клас дават задача за кандидатстване в университет?

Изключително просташки изказвания от ваша страна, уча в математическа гимназия и приоритет ми е математиката, и английския език, в които съм перфектна, за съжаление информатиката в случая е неизбежна и съм задължена да я изучавам, въпреки че не искам и за това не се старая да съм отличник там. 

преди 13 минути, jhoro написа:

Има и „план Б“, но зависи от питащата.

„Забиваш“ някой зубър (те обикновено са залюхани и не се сещат за мадами) и той ти решава задачите! Тази и следващите

Аз съм един от тези "залюхани зубъри" и смятам, че казаното е много обидно! Въпроса е там, че съм се концентрирала към друго направление и това е на по-заден план.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Теди Димитрова написа:

Изключително просташки изказвания от ваша страна, уча в математическа гимназия и приоритет ми е математиката, и английския език, в които съм перфектна, за съжаление информатиката в случая е неизбежна и съм задължена да я изучавам, въпреки че не искам и за това не се старая да съм отличник там. 

Аз съм един от тези "залюхани зубъри" и смятам, че казаното е много обидно! Въпроса е там, че съм се концентрирала към друго направление и това е на по-заден план.

Ми виж как правилно си го написал(а) - ЗАДЪЛЖЕН(А) СИ ДА Я ИЗУЧАВАШ, точно както химията, биологията и т.н. И точно както при тях, ще си седнеш на задницата и ще научиш материала поне за 3-ка. Щом не ти е приоритет, то оценката не те бърка.

Не знам защо решихте, че е достатъчно да си постнете домашното в някой форум и тъпаците ще се избият да ви го пишат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Теди Димитрова написа:

Не приемайте нещата толкова сериозно - това беше само шега.

Но по-сериозното е - сядайте да учите! Ако искате джбра диплома - ще трябва да поннаучите и информатиката!

Преди години моят син ходи на „повишаване“ по ... физкултура. Защото му трябваше успех над 5,80.
В крайна сметка - завърши с 6,00 и „Национален плакет за отличен успех“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Теди Димитрова написа:

Изключително просташки изказвания от ваша страна....

Не разбрах кое е "просташкото" във въпроса ми, но няма значение. Грешен е начина по който сте написали заглавието на темата. Повечето текст от него трябваше да е по-долу.

И аз съм имал часове по информатика. Нищо не научих, но не ми и трябваше. А и никой не ни държеше, камоли пък изходно ниво. На вас ви е част от специалността и вържат да научите поне малко от материала.

Задавам някои път такива въпроси, защото се учудвам на какви глупости учат децата днешно време. Тези неща са сложи и са за университет. Затова и заданието ви е от изпит за влизане в същия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се става програмист през 2021г.

1. Дават ти задача 

2. Ти я даваш по форуми за помощ

3. Пишат ти я 

4. Плащат ти на теб от чужд труд :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, PsyManDelic написа:

Как се става програмист през 2021г.

1. Дават ти задача 

2. Ти я даваш по форуми за помощ

3. Пишат ти я 

4. Плащат ти на теб от чужд труд :D

Основен принцип - Don't reinvent the wheel!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това няма да ставам програмист!😄

И не разбирам защо точно моята задача предизвика толкова бурни и отрицателно настроени коментари. Докато разглеждах форума се натъкнах поне на още 10 такива питания, но на тях им се отговаряше адекватно по темата, а не им се държеше сметка!🤯

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Теди Димитрова написа:

Аз за това няма да ставам програмист!😄

И не разбирам защо точно моята задача предизвика толкова бурни и отрицателно настроени коментари. Докато разглеждах форума се натъкнах поне на още 10 такива питания, но на тях им се отговаряше адекватно по темата, а не им се държеше сметка!🤯

Не знам, дали се усещаш, но виж как изглеждаш отстрани: идваш, хвърляш листа със задачата – решавайте, срокът е до 16 юни!

Даже едно "здравей" няма от теб – не, че е задължително, но помага, принцесо!

Другите питащи показват поне минимално лично участие, загриженост за решението.

Ако ти почукам на вратата и заповядам "Лягай на леглото!", веднага ли ще изприпкаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Марчо Пирчов написа:

Не знам, дали се усещаш, но виж как изглеждаш отстрани: идваш, хвърляш листа със задачата – решавайте, срокът е до 16 юни!

Даже едно "здравей" няма от теб – не, че е задължително, но помага, принцесо!

Другите питащи показват поне минимално лично участие, загриженост за решението.

Ако ти почукам на вратата и заповядам "Лягай на леглото!", веднага ли ще изприпкаш?

exqgug5p.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ice_lion__01 написа:

Бързо програмистите давайте, че остават само 6 дни!

От една страна са „само 6 дни“, но от друга ... 144 часа, 8640 минути ...

Такава задача се решава „в движение“ - между сутрешното кафе и миенето на зъби. Няма нужда да викате екипа на „Скорпион“ - не спасяваме света.

Но авторката трябва сама да си раздвижи ... каквото там и да си научи урока.

А тя - даже не е като студента от вица:

Цитат

На изпит студент тегли един билет - не знае, тегли втори - не знае. Трети - същата беда, четвърти, пети… Професора взема книжката му и пише тройка. Другите студенти се възмущават:
- За какво?
- Как за какво! - отговаря професорът - щом търси, значи нещо е научил!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10.06.2021 г. в 8:51, ТДД написа:

И не разбирам защо точно моята задача предизвика толкова бурни и отрицателно настроени коментари....

Не е заради теб! По принцип е такова отношението на програмистите към всички търсещи решение на задачите им наготово.

Донякъде е добре, че не искат да правят мечешка услуга, но има някои хора като вас, които просто нищо не разбират от програмиране. Не им се отдава и няма да стават програмисти. Не ги интересува и им трябва просто нещо което да покажат за едната оценка колкото да завършат. В някои ситуации трябва да се помогне. По пет реда код да пишат всеки ден и досега щеше да е решена задачата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ice_lion__01 написа:

Не е заради теб. По принцип е такова отношението на програмистите към всички търсещи решение на задачите им наготово.

Донякъде е добре, че не искат да правят мечешка услуга, но има някои хора като вас(и мен), които просто нищо не разбират от програмиране. Не им се отдава и няма да стават програмисти. Не ги интересува и им трябва просто нещо което да покажат за едната оценка колкото да завършат. В някои ситуации трябва да се помогне. По 5 реда код да пишат всеки ден и досега щеше да е решена задачата.

Има логика в казаното от теб, но ... не забравяй думите - „че Бог не ни дава по-големи изпитания, отколкото можем да понесем“.

Навремето - като студенти - питахме „И що ни е тая виша математика - нии ша стаами Енжинери бе!“
А после се разбра, че ако „диференцираш“ проблема, а после „интегрираш“ отделните решения - всичко се получава!

Програмирането не е като копаенето - преди всичко е начин на мислене. А мислене наготово не се получава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

не забравяй думите - „че Бог не ни дава по-големи изпитания, отколкото можем да понесем“.

Не съм вярващ... Тези думи за мен нямат особен смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ice_lion__01 написа:

Не съм вярващ... Тези думи за мен нямат особен смисъл.

Замени думата „Бог“ с „Вселената“ или нещо друго. Винаги има „нещо отгоре“!

Пп. „Вярваш“ и „религиозен“ са различни неща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване