Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зелена вертикална лентичкa при изпуснат Samsung Galaxsy S10

Виж решението Разрешен от dioib,

Препоръчан отговор

Моя позната изпусна смартфона си.На дисплея само на ъгъла има едва усещащо се счупено ръбче.Проблема не е в него,а в появилата се вертикална постоянно светеща ярко зелена вертикална тънка лентичка,която върви по самия ръб на извивката,от долу до горе.Тя си свети постоянно,дори когато смартфона е в спящ режим.Тази светеща лента гасне единствено,ако се изключи захранването на телефона.Въпроса не е да я пращаме на сервиз,защото е ясно че това е решението.Тя пита дали ще остане постоянно така и дали може да се повреди повече,докато си купи друг телефон.Иначе всичко си работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти гарантира това. Праща се в сервиз и там установяват щетите, след като разглобят телефона. Ако го изпусне пак, може и повече да не светне изобщо. Това

преди 19 минути, Димитър 59 написа:

докато си купи друг телефон

е много бъдеще-неопределено. До тогава може да се случат много други неща с този телефон. Да си пази важната информация на друг носител или онлайн и това е, каквото ще се случи в бъдеще никой не може да каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Праща се в сервиз и там установяват щетите

Нали уточних,че това я ясно?Сега остава и друг да каже ,,на сервиз"...!А информацията,видеа,снимки са прехвърлени вече на друг носител.Въпросът сега се свежда до това,дали може да го използва така,поне няколко месеца или половин година?И дали няма да се промени в по зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти даде такава информация, без да го отвори, защо трябва да се повтарям? Как мислиш според теб, тук някой боб ли ще хвърля или ще включи кристалната топка, за да ти даде такъв отговор? При това изтърване може да са се случили много неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Димитър 59 написа:

Проблема не е в него,а в появилата се вертикална постоянно светеща ярко зелена вертикална тънка лентичка

вероятно отлепена от стъклото найлова проводяща шина
решението е притискане на мястото с нещо
не знам как е изпълнението при телефоните, но при мой стар лаптоп, наврях хартиено рулце за да притиска лентата към стъклото
това разбира се е за хора дето обичат човъркат нещата...просто за шуто
 инак си е за сервиз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, дръндю написа:

решението е притискане на мястото с нещо

Всъщност,то е било само пукнато ръбчето,но тя отишла да и залепят нов протектор на дисплея,след което е светнала тази лентичка,от самото притискане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Димитър 59 написа:

Тя пита дали ще остане постоянно така и дали може да се повреди повече,докато си купи друг телефон.

Да, ще си остане така и не, не може да се повреди повече, стига да не го изпусне отново. 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

,от самото притискане.

и са отлепили лентичката
демек те са виновни за немърлива работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

и са отлепили лентичката
демек те са виновни за немърлива работа

Дръндрю,тя знае виновника,знае че и тя има вина за изпускането.Просто ме пита всеки ден,дали ще се развали повече,а аз не мога да отговоря,защото не знам отговора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Просто ме пита всеки ден,дали ще се развали повече,а аз не мога да отговоря,защото не знам отговора.

ами лентата тръгнала да се разлепва
може да остане така, а може да се разлепи още повече и има една малка вероятност, през лятото от жегите да се самозалепи
това  ми го каза кристалната топка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

ами лентата тръгнала да се разлепва

Разлепените ленти,постоянно ли светят,като в случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Разлепените ленти,постоянно ли светят,като в случая?

зависи колко е разлепена
при малко отлепена, променя цвета при някакъв натиск
при повече, остава постоянно светеща 

пп

ако от натиска е прекъсната, остава постоянно свтеща и няма възстановяване

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, dioib :cat написа:

Да, ще си остане така и не, не може да се повреди повече, стига да не го изпусне отново. 

Това изобщо не е вярно! Гарантирам дори, че "лентичките" ще започнат да се увеличават, защото съм го виждал нееднократно.

Не е излишно да се пробва и това:

Цитат

наберете  * # 0 * # и след това щракнете върху Червено зелено и синьо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Joss Bomon написа:

Гарантирам дори, че "лентичките" ще започнат да се увеличават

И поради каква причина? Ударът е един. В последствие някой е направил "забит пиксел" и как точно ще се размножи?

Обоснови се. Щото моята кристална топка ми говори друго ... :) 

Ето начин, за евентуална проба за "отстраняване" ...

Цитат

Забилият пиксел се появява във всеки от цветовете, които формират трите му под-пиксели, т.е. червено, зелено или синьо. 

....

Ако никой от тези инструменти не разреши проблема ви със заседналите или мъртви пиксели, ето един последен шанс. Можете да комбинирате някой от инструментите по-горе със силата на собствените ви ръце. Ето какво може да направите:

- Изключете монитора.
- Вземете влажна мека кърпа, така че да не надраскате екрана.

- Натискайте върху зоната, където е заседналия пиксел. Опитайте се да не оказвате натиск никъде другаде, тъй като това може да повреди други пиксели.

- Докато натискате, включете компютъра и екрана.

Това е за монитор на ПК (не пулемьот кълъчникоф) от тук, но може да окаже ефект и на екрана на телефона.

п.п. Нещо повредено не може само да се до-повреди! Предполагам не го ползва за игри и постоянно да натиска докато спука и друг пиксел. :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, dioib :cat написа:

И поради каква причина?

Поради температурни разширения и свивания и възможността от проникване на влага. Да, ще може да се ползва още доста време, но лентите ще се увеличават с времето и температурните разлики. 

Всякакъв натиск ще се отрази отрицателно, а не положително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Joss Bomon написа:

Да, ще може да се ползва още доста време

Въпросната дама е решила да сменя телефона и до тогава хипотезата ти е неоснователна.

п.п. Лично при тоя случай аз бих сменил дисплея, а не телефона. 

И, ДА, ако реши може умишлено да натиска повече и повече в зоната на повредата и да се появят още линии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib :cat написа:

до тогава хипотезата ти е неоснователна

Не. Твоето твърдение е невярно:

преди 5 часа, dioib :cat написа:

Да, ще си остане така и не, не може да се повреди повече

Не спори с мен! Опасно е за здравето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Не. Твоето твърдение е невярно:

Не се налага да споря с теб, защо съм по-добър пророк от теб. :) 

п.п. Начина по който ти боравиш с повреден телефон е различен спрямо реалния ползвател. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib :cat написа:

Лично при тоя случай аз бих сменил дисплея, а не телефона. 

Да,но в сервиз са казали,че смяната на дисплея за този модел,ще струва над 450 лв.

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

Гарантирам дори, че "лентичките" ще започнат да се увеличават, защото съм го виждал нееднократно.

От една седмица е така телефона и не се променя нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Димитър 59 написа:

От една седмица е така телефона и не се променя нищо.

Виждал съм го и на S6 и на S7, въпрос на ползване е. Ако си стои кротко на бюрото, може да изкара дълго...

преди 2 часа, dioib :cat написа:

защо съм по-добър пророк от теб.

Нямам претенции за вещерски способности. Чисто и просто опит и наблюдения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

image.jpeg.e31a315137b745e27cf1071936b09778.jpeg

преди 9 часа, Димитър 59 написа:

На дисплея само на ъгъла има едва усещащо се счупено ръбче. Проблема не е в него,а в появилата се вертикална постоянно светеща ярко зелена вертикална тънка лентичка,която ...

... при завъртане на телефона - на 90 градуса - ще стане ... ХОРИЗОНТАЛНА!

Това „само ръбче в ъгъла“, е като блондинката-шофьор - „Гумата е спукана само отдолу“.

преди 8 часа, Димитър 59 написа:

Сега остава и друг да каже ,,на сервиз"...

Не - в магазин и църква (в предпочитан от вас ред).

Магазина - за нов телефон и задължително - КЕЙС (или калъф). В църквата - да опеят този апарат!

Мите, Мите - уж си И ТИ спец, а не се сещаш какво представлява AMOLED дисплеят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Мите, Мите - уж си И ТИ спец, а не се сещаш какво представлява AMOLED дисплеят!

Въпроса беше ясно поставен:Дали ще изкара известно време така?Един отговори че не се знае,друг че може да изкара,трети че ще се увеличи артефакта с времето.Ти пък нищо не каза по въпроса,а се подиграваш само...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Димитър 59 написа:

Въпроса беше ясно поставен: Дали ще изкара ли известно време така? Един отговори че не се знае,друг че може да изкара,трети че ще се увеличи артефакта с времето. Ти пък нищо не каза по въпроса, а се подиграваш само...

Отговора е пред очите ти!

Ще изкара ... НЕизвестно време.

Пп. Не бъди толкова сериозен - усмихни се. Шегувах се - след всички коментари!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Виждал съм го и на S6 и на S7, въпрос на ползване е. Ако си стои кротко на бюрото, може да изкара дълго...

Нямам претенции за вещерски способности. Чисто и просто опит и наблюдения.

Сам си отговаряш. Въпрос на ползване. Там, с минимум данни за човека който го ползва съм по-вещер от теб.

п.п. Нищо лично!!! И аз говоря от някакъв опит с хора.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване