Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с нова конфигурация

Препоръчан отговор

преди 14 минути, vlado1985 написа:

Май май не си свързал както трябва някои кабели снимай да видим какво си сътворил

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Сигурен ли си, че връзваш монитора във видео картата, а не в дъното. Няма да повярвате колко наши клиенти ни се обаждат, че не им работи новата конфигурация, а всъщност не са вкарали HDMI кабела където трябва :) .

ПП. Дори и да тръгне компютъра, съвета ми е сегашното захранване да се смени минимум с някое от следните:
https://factorbravo.com/product/cougar-vte500-500w-bronze

https://factorbravo.com/product/be-quiet-system-power-9-500w-bronze

https://factorbravo.com/product/gigabyte-gp-p550b-550w-80-bronze

А ако смяташ след време да слагаш по-мощна видео карта може да се хвърлиш направо на:
https://factorbravo.com/product/super-flower-legion-gx-650w-80-plus-gold-pro

Захранването му е само с 1х4 пинов CPU конектор, по-горе съм дал връзка към упътването и цитат, че няма да запали така, ама няма кой да чете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Raze написа:

Захранването му е само с 1х4 пинов CPU конектор, по-горе съм дал връзка към упътването и цитат, че няма да запали така, ама няма кой да чете.

Той ако има още един свободен 4 пинов конектор пак може да го свържи и да запали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Raze написа:

С този процесор не би трябвало да е проблем дъното да запали с включен само един 4 пинов конектор на правилното място (то и няма как да го обърка, защото влиза само в единият край на 8 пиновия конектор на дъното). Най-много ако клоква да стопи конектора на захранването, но компютъра трябва да запали ако всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, дъното не поддържа 4 пинов конектор, както поддържаха някои по-стари дъна с 8 пина. Пише си го и в упътването това, но докато не се тества с друго захранване, няма как да се разбере на 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Raze написа:

И откъде ще го намери? Гледа ли схемата в упътването? Ако си прави експерименти, най-много да изгори нещо.

Може да ползва 4 пиновия конектор който върви с 24 пиновия трябва само да види как върви 24 пиновия конектор и да ли позволява да се откачи и ако е хванат с свинска опашка да го освободи и да го сложи към другия 4пинов конектор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Raze написа:

Така като гледам, дъното не поддържа 4 пинов конектор, както поддържаха някои по-стари дъна с 8 пина. Пише си го и в упътването това, но докато не се тества с друго захранване, няма как да се разбере на 100%.

Как го гледаш? Къде го пише в упътването? В упътването пише, че ако не се включи 12V захранващ конектор компютъра няма да стартира, което е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших по-добре да взема директо ново захранване. Както ме посъветвахте, няма смисъл да си играя и да тествам и да рискувам да увредя някоя част.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ESEA написа:

Реших по-добре да взема директо ново захранване. Както ме посъветвахте, няма смисъл да си играя и да тествам и да рискувам да увредя някоя част.

Най-добре там от където си си взел захранването и процесора си поръчай и читаво захранване (дадох ти няколко примера) и ги попитай дали ще ти вземат пари да ти свържат правилно компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, ESEA написа:

Качи снимка да видим как си свързал всичко много си мисля че може да не си сложил Power Software буксата правилно на мястотои и за това да не включва системата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Gaming_Solutions написа:

Как го гледаш? Къде го пише в упътването? В упътването пише, че ако не се включи 12V захранващ конектор компютъра няма да стартира, което е нормално.

Там, където съм дал връзката, даже и съм цитирал. Има и схема.

Все още чакаме автора да даде снимки да видим този конектор как го е вързал, ако го е включил по средата, няма да стане работата, въпреки че ме съмнява да влезе там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Там, където съм дал връзката, даже и съм цитирал. Има и схема.

Все още чакаме автора да даде снимки да видим този конектор как го е вързал, ако го е включил по средата, няма да стане работата, въпреки че ме съмнява да влезе там.

Няма как да влезе, може да влезе само по един начин (правилният), те и за това ги правят така конекторите. Инче има доста теми по чуждите форуми, където питат същото, включително и с това дъно и други стари захранвания с 4 пинов конектор. Направих си труда да потърся ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и аз търсих, но нищо съществено не намерих/разбрах. А и не съм си правил подобни експерименти, не ми се е налагало. Не ми се рискува и с моето b450 дъно да вадя единия конектор, въпреки че съм сигурен, че нищо няма да се повреди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така ще бъде като предпочитате асемблирани самоделки. Купувайте маркови компютри и няма да имате проблем ,Те са тествани хардуерно и софтуерно съвместими а не като тези самоделки Това са мойте компютри Дела е на 7 години а Еисъра на 2 месеца

Inspiron_3847.jpg

CAM00193.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, krasimir.krstev написа:

Това са мойте компютри Дела е на 7 години а Еисъра на 2 месеца

Браво! Показа си пиш... машините... 

Получаваш дружеско потупване по рамото и двучасови овации

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един заблуден експерт... "тествани хардуерно и софтуерно съвместими"... А бе да!? Въобще някога имал ли си идея какви са предимствата да си сглобиш компютъра сам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, hudyr написа:

Още един заблуден експерт... "тествани хардуерно и софтуерно съвместими"... А бе да!? Въобще някога имал ли си идея какви са предимствата да си сглобиш компютъра сам?

Е те на ли в магазина са му сглобили някоя смешна кошница и са го излъгали че е най добрата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия готови "геймърски " конфигурации са тип конфекция ,да играеш на тях тетрис или супер марио ,за балъци дето някой в некоя желазария ги е подлъгал ,че могат да цъкат на тях Crysis 3 .Колкото до автора ,тва говняно захранване става само за машина дето некоя баба да си гледа фейса или некоя домакиня докато е по ролки да зяпа поредната сапунка онлайн :) .Дори да откачи 12 волтовата линия от 24 пиновата букса и да я лепне за дъното няма гаранция ,че ще палне конфигурацията .Абе хора четете и питайте преди да правите неща дето ще ви бъркат в джоба .

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-HEXA-PRO-500-500W/

http://nikem-bg.net/computer-components/Zalman-PSU-GigaMax-550W-Bronze-ZM550-GVII/

Заповядай захранвания средна хубост :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване