Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Много бавно запазване на файл в Windows Movie Maker

Препоръчан отговор

Здравейте!
Питането ми е относно муви мейкъра в windows.
С windows 7 x64 съм, 3 гигахерца двуядрен процесор и 2 ГБ рам.
Файловете за които става на въпрос са над 2 часа и към аудио файл слагам снимка за да стане видео и за качване в youtube.
Всичко е наред, но като му дам да го запази в mp4 започва един процес от 9 или 10 часа за 2 часа файл.
На други приятели такъв файл го сейва за примерно час или два.
Питането ми е защо толкова дълго време запазва файла и има ли начин процеса да се ускори?
Ако няма такъв начин моля ви препоръчайте някоя простичка програмка която да е лека за слагане на снимка в аудио файлове и която да е бърза или поне задоволително бърза!
Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А твоите познати с какъв хардуер са? Какви са пропорциите на използваните файлове и какви са настройките за encoding? При смятането, освен процесора (колкото повече нишки, толкова по-добре). видеокартата (макар че не знам дали Windows Movie Maker-a използва някакво GPU хардуерно ускорение), значение има и диска. На бавен диск е нормално да се смята и по-бавно като цяло.

Иначе алтернативни програми има бол. Защо не пробваш демо версията на Filmora да видиш дали има разлика в скоростта на смятане или друг безплатен видео редактор като Shotcut, OpenShot, KDenlive, DaVinci Resolve и т.н.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ivan Zangagolev написа:

С windows 7 x64 съм, 3 гигахерца двуядрен процесор и 2 ГБ рам

Като ти гледам нещата долу горе са като моите на моя лаптоп . Не е зле да се сложи ССД и още една плочка рам и тогава ще усетиш разликата . При някои е бързо , защото имат съвсем различен и модерен хардуер от твоя .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То зависи и с какъв битрейт са самите файлове. Ако са сниманите с голям такъв, а за изгоден файл е заден по-нисък например (за да се намали размера на файла за качване в тубата) самото мачкане (компресиране) също отнема повече време. Но хардуера тук играе роля. На старата система един едночасов клип го смятах за 1 час (в реално време), но на новата за 10 мин. (над 4x пъти по-бързо). На SSD или на някой RAID ще се смята доста по-бързо. Или на скъзи дискове (но такива не знам дали се ползват още). Лошото при тях е, че искаха дефрагмент след всяко смятане. Тогава още работих с dpsVelocity като работих за последно с такива.

преди 23 минути, adersa написа:

Като ти гледам нещата долу горе са като моите на моя лаптоп . Не е зле да се сложи ССД и още една плочка рам и тогава ще усетиш разликата . При някои е бързо , защото имат съвсем различен и модерен хардуер от твоя .

Не знам дали има смисъл да налива пари за стара машина с двуядрен процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Иначе алтернативни програми има бол. Защо не пробваш демо версията на Filmora да видиш дали има разлика в скоростта на смятане или друг безплатен видео редактор като Shotcut, OpenShot, KDenlive, DaVinci Resolve и т.н.?

Shotcut....последните версии на 2 GB RAM ще се сърди .... Самата програма е уникална (за безплатен софт), но си иска хардуер....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, NewRedDragon написа:

Shotcut....последните версии на 2 GB RAM ще се сърди .... Самата програма е уникална (за безплатен софт), но си иска хардуер....

Така си е. Пък за Adobe Premiere хич няма и да споменавам колко е лакома. Колкото и РАМ да и заделиш, все не и стигат. :D Просто исках да предложа алтернативен софтуер за да види дали е от програмата, защото Movie Maker-a не поддържа май никакви хардуерни ускорения (CUDA, OpenCL, DXVA) и т.н. Но 100% няма да е само от софтуера...просто хардуера е зле за видеообработка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Пък за Adobe Premiere хич няма и да споменавам колко е лакома. Колкото и РАМ да и заделиш, все не и стигат. :D

Всичкото Adobe е така....казваш му да ползва 16 гъби, то си лапа всичко свободно и врещи за още :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ivan Zangagolev написа:

Здравейте!
Питането ми е относно муви мейкъра в windows.
С windows 7 x64 съм, 3 гигахерца двуядрен процесор и 2 ГБ рам.
Файловете за които става на въпрос са над 2 часа и към аудио файл слагам снимка за да стане видео и за качване в youtube.
Всичко е наред, но като му дам да го запази в mp4 започва един процес от 9 или 10 часа за 2 часа файл.
На други приятели такъв файл го сейва за примерно час или два.
Питането ми е защо толкова дълго време запазва файла и има ли начин процеса да се ускори?
Ако няма такъв начин моля ви препоръчайте някоя простичка програмка която да е лека за слагане на снимка в аудио файлове и която да е бърза или поне задоволително бърза!
Благодаря!

Ти сериозно ли имаш подобно питане? Хардуера ти не става за браузване в интернет, ти си тръгнал с подобна антика видео да обработваш! Телефони от преди 5-6 години са с по-добър хардуер, и то не от най-високия клас. 2 GB RAM само за ОС няма да ти стигне, а с тези 2 ядра си за никъде, стига наистина да са толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! От изброените програми пробвах Openshot, но като пусна да запазва файла по някое време програмата крашва.
Ще се търси друго решение на въпроса. Още веднъж много благодаря! Вярно е, че машината е стара, но за нуждите е идеална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Ivan Zangagolev написа:

Благодаря на всички за отговорите! От изброените програми пробвах Openshot, но като пусна да запазва файла по някое време програмата крашва.
Ще се търси друго решение на въпроса. Още веднъж много благодаря! Вярно е, че машината е стара, но за нуждите е идеална.

Цитат

minimum system requirements:

64-bit Operating System (Linux, OS X, Windows 7/8/10)

Multi-core processor with 64-bit support.

4GB of RAM (16GB recommended)

500 MB of hard-disk space for installation.

Optional: Solid-state drive (SSD), if utilizing disk-caching (and an additional 10GB of hard-disk space)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Не знам дали има смисъл да налива пари за стара машина с двуядрен процесор.

Е колко да му излезе всичко 140 150 лв . То и моята е стара ама имам мерак да работя още 2 3години  с нея може и само ссд да сложе  150 гб 70 лв вървят .

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

На старата система един едночасов клип го смятах за 1 час (в реално време), но на новата за 10 мин. (над 4x пъти по-бързо).

Къде отиваш ти може би ? За стара машина може и 2 часа да е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За малко над 200  лева ще вземе много по-съвременен хардуер с I5 и поне 8 GB RAM втора употреба. Няма смисъл да налива пари в сегашната си антика.

Компютър DELL OptiPlex 990 с процесор Intel Core i5, 2500 3300Mhz 6MB 4 cores, 4 threads, RAM 8192MB DDR3, 500 GB SATA, А клас X064081 | Outlet • PC (outletpc.bg)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A и не мога да разбера , защо автора мъчи харда с такава тежка програма да провери с програма , колко живот му остава на харда .

преди 2 минути, Raze написа:

За малко над 200  лева ще вземе много по-съвременен хардуер с I5 и поне 8 GB RAM втора употреба

Ако иска да рискува и с какъвто и да е съвременен хард да не умре след 1 месец работа все пак това е втора употреба хелоу .Но всеки си решава как да си дава парите .

Компютъра е като колата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и с новите

преди 2 минути, adersa написа:

Ако иска да рискува и с какъвто и да е съвременен хард да не умре след 1 месец работа все пак това е втора употреба хелоу .Но всеки си решава как да си дава парите .

Цитат
Гаранция 12 месеца

И да умре нещо, има гаранция. Неговия диск едва ли е по-добре, със сигурност е и много по-стар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

със сигурност е и много по-стар.

Toва е 100 % за да бави толкова ама както казах по горе може и ССД да сложи за брауз и подобна работа за видео обработка  и ще усети разликата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, adersa написа:

Toва е 100 % за да бави толкова ама както казах по горе може и ССД да сложи за брауз и подобна работа за видео обработка  и ще усети разликата .

Чудно ми е колко ли голям е изходния файл създаван от питащия, че точно твърдия диск да е слабото място ... питам за приятел.

Това, че има малко RAM и вероятно постоянно ползва Swap файла е съвсем друг фактор товарещ диска и спъващ работата глобално.

Отново няма никаква точна информация за хардуера, а описанието на работата ... хм да видим имам една статична картинка с музика и това 2 часа продължителност и ми трябват 10 часа за да го създам? А ако беше истинско видео? Има нещо гнило тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Eclipse2G написа:

+това може диска да има лоши сектори.

Едно адекватно мнение да чуя  в темата .Както писах да си вземе едно ССД за 70 лв и ше литне .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, adersa написа:

Едно адекватно мнение да чуя  в темата .Както писах да си вземе едно ССД за 70 лв и ше литне .

Ще литне за браузъване, не и за видеообработка. Диска е само едното от слабите му звена. Ако процесора и видеокартата му бяха ОК, да добави РАМ + SSD съм за с две ръце. Но не и ако другите неща са антики. Тогава ситуацията няма да се подобри, защото нишките на процесора ще са все така малко, както и видеокартата (която и да е тя) не се знае колко CUDA ядра има (ако изобщо е на nVidia и дори ако изобщо не е с вградена такава).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече се чудя дали има смисъл да се набиват пари в тая стара машина. "Наливай пусто в празно".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хванах му цаката! С Windows Movie Maker си обработвам файловете. Проблема бил в fps и в резолюцията и изобщо високото качество. Като му смъкнах качеството и му дадох да запазва файловете за компютър и всичко си дойде на мястото.
Още веднъж благодаря за помощта!

Относно машината:
Диска и изобщо всички компуненти ми работят перфектно, няма лоши сектори по харда, най редовно си го проверявам понеже постоянно с нещо правя на компа било то да свалям музика, било то да ровя в нета, аудио обработка и Т.Н. Също съм си конфигурирал пейдж файла точно заради това че има 2 ГБ рам. Но...
Не бих си взел нова машина поради няколко причини и едната от тях е, че ще трябва да се инсталира всякакъв windows различен от 7 и XP а мен това не ме устройва.
Единствено съм съгласен за видео картата, но това е нормално на стара машина да е слаба видео картата.
Това което исках се получи благодарение на първоначалния съвет на B-boy/StyLe/ заради което се надъхах да ровя опциите на Movie maker и разбрах как да си го конфигурирам за нуждите които имам, за което много благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко нов хардуер ще вземеш, но дори и хардуер от последните 2-3 години може да поддържа windows 7. С предложените втора употреба конфигурации няма да имаш проблеми с windows 7. Друг е въпроса защо държиш да ползваш неподдържана и остаряла ОС?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са част от видеата които обработихме с жена ми Мария! Давам линкове за да стане ясно, че дори и тази машина върши перфектна работа за нашите нужди.
Не претендираме изобщо за професионализъм, просто сложихме снимка на видеата за да може да се качват в youtube.
Абсолютно начинаещи сме и аз не виждам, а тя вижва, но и двамата не сме обработвали видео до преди няколко дни.

https://www.youtube.com/watch?v=6H0Z1c132-8

https://www.youtube.com/watch?v=Etqb8kCy6Ig

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук реално нямаш видео, просто статична картина с добавено аудио към нея. Първия клип е с 1080p резолюция, но картинката е оразмерена и качеството е лошо, не че има особено значение. Втория клип е със SD качество, но пак си е статична картинка с музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване