Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Най-слабата видео карта за B450

Виж решението Разрешен от Ивайло Димов,

Препоръчан отговор

Форумци, имам проект и се чудя между MSI B450 GAMING PLUS MAX и ASRock B450 Steel Legend

За CPU Ryzen 5 2600. До колкот знам, първото няма да тръгне без видео карта, вероятно и второто. Видео няма да ми трябва, понеже ще се ползва само remote,  а за инсталацията на ОС ще ползвам картата от друга машина. Забелязах, че някой производители публикуват невярна информация за поддържани процесори. Например на някой дъна ryzen 5 2600 тръгва, но при ъпдейтнат BIOS. А за тази цел, трябва по-стар процесор, което означава, че ъпдейт на БИОС е невъзможен, тъй като няма да имам друг процесор. За видео карта си мисля за ASUS ATI Radeon HD 2400 Pro 128MB PCIe

Конкретният ми въпрос е, с видео картите пак ли е същата каша както с процесорите или на PCIx16 би трябвало да тръгне абсолютно всяка видео карта без значение от чипа и генерацията на PCI - 1,2,3 или 4. Дефакто и 1лв. да струва картата - пари на вятъра, защото няма да я ползвам. Трябва да я сложа само, за да може да работи машината и гледам за най-евтината.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази видео карта не се поддържа и от двете дъна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Ивайло Димов написа:

Тази видео карта не се поддържа и от двете дъна .

А как да разбера кое дъно каква видео карта поддържа? В смисъл, само тези ще тръгнат на MSI дъното, така ли? Никакви други?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
   https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS-MAX#support-vga
  Nvidia Geforce GT 710 това е най-евтиния вариант стига да намериш втора ръка :)

https://desktop.bg/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-inno3d_geforce_gt_710_1gb 

тук я има нова

Същата карта ще работи и на другото дъно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То в ибей е пълно, ама.. Голяма гавра стана с таз изцепка за видео карти.. Дали процесор без графика и отделна такава или нещо направо с G, които пък са поизчерпани на пазара.. Благодаря за отговорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са глупости. Всяка видеокарта поддържаща съответния Pci-e стандарт трябва да тръгне. Това че производителя е сложил някакъв списък с тествани, не означава, че само те ще работят на дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, freen написа:

То в ибей е пълно, ама.. Голяма гавра стана с таз изцепка за видео карти.. Дали процесор без графика и отделна такава или нещо направо с G, които пък са поизчерпани на пазара.. Благодаря за отговорите.

За какво реално ще се ползва тази машина ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата е на PCI-E слот и ще тръгне на това дъно. Друг е въпроса дали ще става за нещо, дори и за remote. Процесора няма вградено видео, така че без външна видеокарта няма как да тръгне. И няма нужда да се обновява BIOS, за да се подкара въпросния процесор с B450 чипсет, той излезе след Ryzen 2600 поколението.

MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation

ASRock > B450 Steel Legend

Виждат се съвместимите процесори, като при Ryzen 2600 е дадено, че работи с всички версии на BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.06.2021 г. в 16:33, baitexpo написа:

Това са глупости. Всяка видеокарта поддържаща съответния Pci-e стандарт трябва да тръгне. Това че производителя е сложил някакъв списък с тествани, не означава, че само те ще работят на дъното.

И аз така се надявам. Също се надявам и това да важи за всички PCI устройства, а не само тези от списъка им

на 6.06.2021 г. в 17:04, Raze написа:

Друг е въпроса дали ще става за нещо, дори и за remote.

За SSH не ми трябва графична карта

на 6.06.2021 г. в 16:42, Ивайло Димов написа:

За какво реално ще се ползва тази машина ?

Ще рутира, ще хоства множество виртуалки (линукс без GUI), контейнери. Зависи от ситуацията, понякога ще е доста натоварена. В началото ще ми трябват 2 гигабитови NIC към нея, с тенденция броят да нарастне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване