Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изтегляне на официално исо

_HAKERA_
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам 1 стар лаптоп от ментелците.

Диска е заминал. Сложил съм нов, но не мога да изтегля

официалното исо. Искат да напиша сериен номер.

Пиша го и ми дава "Въведеният от вас продуктов ключ изглежда е за софтуер, който е предварително инсталиран от производителя на устройството. Свържете се с производителя на устройството за информация относно опциите за възстановяване на софтуера."

Звънях на мтел, 3-4 препращания и все нищо.

По принцип алтернатива би било както съм сега с ХР да имаше драйвър за видеото Intel 945 express chipset family.

На сайта имато само за 7ца 32 и 64-битова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точния модел на лаптопа? 

Ако Лаптоп е с ОС Windows XP, отдавна, трябва да го пенсионираш.На  Windows 7, също му е спряна подръжката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Mr. ?? написа:

Ако Лаптоп е с ОС Windows XP, отдавна, трябва да го пенсионираш.На  Windows 7, също му е спряна подръжката. 

Ако му върши работа за софтуера който ползва, какво значение има дали е спряна поддръжката ?!

преди 1 час, _HAKERA_ написа:

Звънях на мтел, 3-4 препращания и все нищо.

Какъв е смисъла да им звъниш?

Занеси лаптопа в някой сервиз да ти инсталират каквото ти трябва. Ще ти струва не повече от 20-30лв. От така зададеното питане си личи, че си далеч от материята...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лиценза е за Windows 7 starter.

Лаптопа е mtel lightbook N270 mini01.

Това е дъното: 196059741_804655493526460_11886103243908

Като цяло не ми пречи дали ще е с ХР или 7. Искам да имам 1024х768 резолюция.

Имам в момента сложено ХР, но нямам драйвър на видеото.

Ако сложа 7ца ще имам драйвър на видеото, но не мога да си изтегля официалното ис...

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Ако му върши работа за софтуера който ползва, какво значение има дали е спряна поддръжката ?!

Какъв е смисъла да им звъниш?

Занеси лаптопа в някой сервиз да ти инсталират каквото ти трябва. Ще ти струва не повече от 20-30лв. От така зададеното питане си личи, че си далеч от материята...

Изобщо не съм далеко. Мога да си го инсталирам, но понеже имам лепенка със

сериен номер искам да имам официално исо, а не нещо от замундата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _HAKERA_ написа:

искам да имам официално исо

Нещо бъркаш понятията. ISO за Уиндоус може да се изтегли от много места, но проблемът ти е с продуктовия ключ, който не върши работа. Така, че понятието "официално" е неудачно използвано. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, _HAKERA_ написа:

Изобщо не съм далеко. Мога да си го инсталирам, но понеже имам лепенка със

сериен номер искам да имам официално исо, а не нещо от замундата

:lol6:Няма никакво значение дали е официално или е от маймунарника, стига да не е много модифицирано. По време на инсталацията ще ти се появи прозорец, в който да си въведеш номера от лепенката.

Иначе, ето ти официално от къде да си изтеглиш -> https://www.kaldata.com/софтуер/microsoft-windows-iso-download-tool-112968.html

Твоят ключ важи за точно определена версия и трябва да изтеглиш същата за да проработи ключа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NEVADA написа:

Нещо бъркаш понятията. ISO за Уиндоус може да се изтегли от много места, но проблемът ти е с продуктовия ключ, който не върши работа. Така, че понятието "официално" е неудачно използвано. 

е, не смятам да тегля от замунда, където номахерчо или разни други са правили

****** по образа.

Т.е искаш да кажеш, че ако примерно си сваля исото от замунда или някъде

другаде, започна инсталация и напиша моят си сериен номер от лепенката и няма да ми го приеме?!?!

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

:lol6:Няма никакво значение дали е официално или е от маймунарника, стига да не е много модифицирано. По време на инсталацията ще ти се появи прозорец, в който да си въведеш номера от лепенката.

Иначе, ето ти официално от къде да си изтеглиш -> https://www.kaldata.com/софтуер/microsoft-windows-iso-download-tool-112968.html

Твоят ключ важи за точно определена версия и трябва да изтеглиш същата за да проработи ключа.

МЕрси.

Е, то точно това е, че разни тъпани само чоплят и окъкват нещата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Олеле-е-е-е!!! Защо толкова много приказки???

Автора - ти си си отговорил сам:

Искат да напиша сериен номер. Пиша го и ми дава "Въведеният от вас продуктов ключ изглежда е за софтуер, който е предварително инсталиран от производителя на устройството. Свържете се с производителя на устройството за информация относно опциите за възстановяване на софтуера."

Става дума за „original equipment manufacturer (OEM)“ или на български казано - фабрично инсталиран Windows. За това дъно и този харддиск.

Или търси производителя на лаптопа (не е Мтел - А1) или си сложи Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows7

Въведи си тук продуктовия ключ

точно от там ми започнаха проблемите :)

mikrosoft.png

преди 1 минута, jhoro написа:

Олеле-е-е-е!!! Защо толкова много приказки???

Автора - ти си си отговорил сам:

Става дума за „original equipment manufacturer (OEM)“ или на български казано - фабрично инсталиран Windows. За това дъно и този харддиск.

Или търси производителя на лаптопа (не е Мтел - А1) или си сложи Линукс.

така е, но ако ти изгори харда, значи оставаш без лиценз?

Е, то други модели няма по лаптопа.

Трябва ми бозичка :)

Той с този интел атом и 1гб рам не става и за клипове в тубата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _HAKERA_ написа:

точно от там ми започнаха проблемите

Ами, не си го споделил!

преди 3 минути, jhoro написа:

Или търси производителя на лаптопа

Точно там е истината - от сайта на производителя на лаптопа, но ме съмнява, че се продава, а не е свободен за изтегляне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _HAKERA_ написа:

така е, но ако ти изгори харда, значи оставаш без лиценз?

Е, то други модели няма по лаптопа. Трябва ми бозичка :) Той с този интел атом и 1гб рам не става и за клипове в тубата.

1. Затова никога не си купувам компютър с OEM лиценз!

2. Верно - дърво е, но с едно леко линуксче ще баца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Ами, не си го споделил!

Точно там е истината - от сайта на производителя на лаптопа, но ме съмнява, че се продава, а не е свободен за изтегляне

още в първият пост написах за тази грешка, че ми излиза при изписване на ключа...

току-що, jhoro написа:

1. Затова никога не си купувам компютър с OEM лиценз!

2. Верно - дърво е, но с едно леко линуксче ще баца!

знам, че линукса е по-лек, но ми трябва за няколко програмки

за диагностика, справка и тем подобни....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ами, не си го споделил!

Аааа, казал си е човека:

Искат да напиша сериен номер. Пиша го и ми дава ... нищо не ми дава!

преди 1 минута, цър-вул написа:

Чакай първо да го намерим този производител, пък после ще му мислим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, _HAKERA_ написа:

Лиценза е за Windows 7 starter.

https://51-89-52-202.xyz/Getintopc.com/Windows_7_Starter_32_Bit.iso?md5=9ZpBKdX7MuVy_LffpemTuA&expires=1626003073

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _HAKERA_ написа:

Той с този интел атом и 1гб рам не става и за клипове в тубата.

То и 7 ще му е тегав. На такъв умрелтяк съм слагал оптимизирано ХР за да се търпи някак. За лицензите не му мисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Аааа, казал си е човека:

Чакай първо да го намерим този производител, пък после ще му мислим.

Пиша го и ми дава "Въведеният от вас продуктов ключ изглежда е за софтуер, който е предварително инсталиран от производителя на устройството. Свържете се с производителя на устройството за информация относно опциите за възстановяване на софтуера."

Те това ми е още в първият пост. Преди малко го качих и като снимка на екрана...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

То и 7 ще му е тегав. На такъв умрелтяк съм слагал оптимизирано ХР за да се търпи някак. За лицензите не му мисли.

Може и ... 3.11.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

няма да има интернет, антивирусна и тем подобни.

само боза, евентуално ъпдейти за .net framework и 2-3-4 програми...

Драйвъра на видеото ме мъчи на ХР, че го няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _HAKERA_ написа:

...

Я виж тук ... https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows7-starter-oem/c5008db9-9daa-4cd8-ab0c-275ff00c5f49 ... ако се оправяш с английски.

В момента го чета, ама вие много бързате!

Пп. Това също - https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-what-are-my-options-for-obtaining-windows-7/528163c1-0b2e-4ad2-a26d-7112851d1dc2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване