Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изтегляне на официално исо

Препоръчан отговор

преди 3 минути, jhoro написа:

Я виж тук ... https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows7-starter-oem/c5008db9-9daa-4cd8-ab0c-275ff00c5f49 ... ако се оправяш с английски.

В момента го чета, ама вие много бързате!

Пренасочват към един сайт с инструмента, споделен по-нагоре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, _HAKERA_ написа:

а може и само гол ДОС :)

Гол ... надей - хладно е! По-добре - FreeDOS!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _HAKERA_ написа:

Пренасочват към един сайт с инструмента, споделен по-нагоре

А втория линк - отвори ли? Прочете ли?
Едва ли - доста е дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _HAKERA_ написа:

а може и само гол ДОС :)

Оправяй се, като ти е смешно, Умник!

преди 2 минути, jhoro написа:

Гол ... надей - хладно е! По-добре - FreeDOS!

И тоз голям умник, въпреки че и на снимка не е виждал такъв боклук...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета - не сте избрали момента, да се бъзикате! Станал съм преди половин час (нощес работих), а компа го пуснах преди малко.
Някой „ще влиза в бокса“!

А на @_HAKERA_ ще кажа - „Пич, смени си ник-а. Баси „хакера“ си - щом един Джам не можеш да „хакнеш“!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, _HAKERA_ написа:

404 Not Found

nginx

при натискане на бутона "download", всеки път дава различен линк
за това давам линк към страницата
https://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-starter-free-download-iso-32-bit-1600073/

белким го активираш с твоя ключ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така - да спрем с простотиите!

преди 45 минути, jhoro написа:

Чакай първо да го намерим този производител, пък после ще му мислим.

Лаптопа не е

преди 1 час, _HAKERA_ написа:

... mtel lightbook N270 mini01.

просто така е „брандиран“ - лаптопа е HP Mini 110-1131LA!

Даже не е „дърво“ - повече бие на „талашит“! Паметта може да стане 2 GB, но е DDR2 SDRAM на 533 MHz. И с тези 128 MB за видеото ...

@_HAKERA_ - пускай го в коша и си намери „second hand“ нещо по-прилично. Или звънкай на HP - дано помогнат.

Пп. Ако все още ти е интересно - виж и това:
HP PCs - Creating Recovery Discs or Saving a Recovery Image to a USB Flash Drive (Windows 7)
Компютри HP - Създаване на дискове за възстановяване или запазване на изображение за възстановяване на USB флаш устройство (Windows 7)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, vlado1985 написа:

Е толкова ли е трудно направо да го преинсталираш и следтова да си го активираш с някой loader

:stop:   Не е трудно, но не е и законно!  :stop:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, дръндю написа:

при натискане на бутона "download", всеки път дава различен линк
за това давам линк към страницата
https://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-starter-free-download-iso-32-bit-1600073/

белким го активираш с твоя ключ

Мерси. Ще видим какво ще се случи

преди 4 часа, jhoro написа:

Лаптопа не е

Даже не е „дърво“ - повече бие на „талашит“! Паметта може да стане 2 GB, но е DDR2 SDRAM на 533 MHz. И с тези 128 MB за видеото ...

@_HAKERA_ - пускай го в коша и си намери „second hand“ нещо по-прилично. Или звънкай на HP - дано помогнат.

HP PCs - Creating Recovery Discs or Saving a Recovery Image to a USB Flash Drive (Windows 7)
Компютри HP - Създаване на дискове за възстановяване или запазване на изображение за възстановяване на USB флаш устройство (Windows 7)

лаптопа за моите нужди е перфектен + малките размери + батерията, която я

засякох, че издържа около 90-100мин си е направо перфектен

преди 1 час, vlado1985 написа:

Е толкова ли е трудно направо да го преинсталираш и следтова да си го активираш с някой loader

по принцип мога, ама нали си има лепенка....

преди 53 минути, jhoro написа:

:stop:   Не е трудно, но не е и законно!  :stop:

така е, но едвали могат в цялата държава да се намерят над 200 домашни потребители, които

да са си платили за лиценз....

преди 4 часа, jhoro написа:

Лаптопа не е

как да го направя това с рековъри диск/флаш, след като харда е умрял :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

лаптопа за моите нужди е перфектен + малките размери + батерията, която я засякох, че издържа около 90-100 мин си е направо перфектен

За тези неща не казвам нищо. Щом те кефи - ползвай си го! Ама ...

как да го направя това с рековъри диск/флаш, след като харда е умрял :)

... да чакаш харда да се скапе и тогава да търсиш варианти???

по принцип мога, ама нали си има лепенка....

Хайде бе - лепенка!!!

В хладилника в службата имаше кифла... Vicove.biz

така е, но едва ли могат в цялата държава да се намерят над 200 домашни потребители, които да са си платили за лиценз....

Аз съм първи в списъка!

Не, че съм давал пари - просто ... ЛИЦЕНЗА Е БЕЗПЛАТЕН!!! Линукс бе пич!

А за Windows-ките машини си имам и холограмни стикери! И оригиналдЪ дискове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си някаква 7ца в замунда има чисто непипано копие на последната му версия теглиш инсталваш и толкова не мисли за активацията той ще си намери ключа и ще работи . Поне при мен така имам лиценз за 7-ца минах на 10ка преинсталирах и не съм я активирвал има си номер и ъпдейтите идват дори... За Windows 7  няма смисъл дори от активиране при положение ,че няма поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vanko929 написа:

Изтегли си някаква 7ца в замунда има чисто непипано копие на последната му версия теглиш инсталваш и толкова не мисли за активацията той ще си намери ключа и ще работи . Поне при мен така имам лиценз за 7-ца минах на 10ка преинсталирах и не съм я активирвал има си номер и ъпдейтите идват дори... За Windows 7  няма смисъл дори от активиране при положение ,че няма поддръжка.

Ти ... пиян ли си, дрогиран ли си?

Защо торент-сайтове, като има официални източници?

Не бъркай спряната безплатна поддръжка с липса на каквато и да е поддръжка!

Пп. Имам пакети за всички версии - от 3.11 до Win 10. И не OEM, а Retail/Volume. Но нямам продуктови ключове за активиране!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Не бъркай спряната безплатна поддръжка с липса на каквато и да е поддръжка!

Не съм нито едното нито другото и не се бъркам няма поддръжка (ъпдейти ) и да може да се работи с нея просто казвам как би било най-лесно да направи вместо да се мъчи с ключ да тегли и просто споделям 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vanko929 написа:

Не съм нито едното нито другото ...

Това беше метафора!

преди 1 минута, vanko929 написа:

и не бъркам няма поддръжка (ъпдейти ) и да може да се работи с нея просто казвам как би било най-лесно да направи вместо да се мъчи с ключ да тегли и просто споделям 

А знаеш ли, че - въпреки, че поддръжката на Win XP е спряна отдавна - пак има ъпдейти? И не само за корпоративни клиенти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в подкрепа думите на Jhoro, ето:

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/microsoft-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d0%ba%d1%83%d0%bc%d1%83%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%bd%d0%be-%d0%be%d0%b1%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%8f%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%b7-362203.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да си играя да цитирам философите, направо ще изредя:

1. Няма никакво значение ОТ КЪДЕ ще се изтегли .iso файлът(или който и да е файл по принцип), ако имаме налични контролни суми и можем да ги сравним. Например, MDL форумът е чудесен източник и за двете - оригинални образи на microsoft продукти и съответните контролни суми за сравнение.

2. Официалният източник, както в случая, често се оказва по-трудният източник за използване, когато по така страшните за вас тракери предлагат един прост бутон или магнитен линк, през които се сваля нужното съдържание без никакви драми.

3. Конкретно за windows 7:
 - mainstream поддръжката е спряна от Януари 2020. В момента, до Януари 2023 тече удължена поддръжка, която по принцип не е безплатна, но също е лесно усъществима, ситга да можете ей толкова да мислите извън кутията.
 - между retail и volume license каналите има два вида образи - retail и vl респективно. Всеки retail образ(starter / home / pro / ultimate) съдържа в себеси ВСИЧКИ retail издания(затова са и еднакви по размер... почти). Ограничени са с един елементарен ei.cfg файл, в който е написано кое издание може да се инсталира - демек записваме на флашка, изтриваме този ei.cfg файл и бум - AIO флашка с всичките издания. За vl канала има professional vl и enterprise и те са абсолютно самостоятелни в образите си. Други налични издания в тях няма.
 - всеки windows 7 образ може да бъде с лекота обновен преди да бъде записан/инсталиран на каквото и да било. Осъществява се посредством simplix updatepack7r2 и три добавки за directx/visual c++/.net framework. За чевръстите с руски или английски, въпросните материали могат да бъдат намерени в oszone или mdl форумите респективно.

4. Наличието на лиценз в bios-a на машината не означава, че windows X универсално не се нуждае от активация или че си я намира сам. Не! Това просто мнението на човек, който няма едни базови познания в материята.
При използване на образ, съдържащ няколко издания в себе си, инсталацията автоматично подхваща наличния лиценз и избира съответното издание по този лиценз(това в случай, че няма наличен ei.cfg файл, който да контролира нещата,). Ако решим, че от тези няколко издания искаме Pro, но имаме лиценз за стартер - създаваме ei.cfg, вътре вписваме Professional за EditionID и си инсталираме Pro. Примерен случай.

Бих дал на автора няколко линка, но гледам е "хакер" и е много на "ти" с нещата, та май няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, hudyr написа:

Няма да си играя да цитирам философите, направо ще изредя:

1. Няма никакво значение ОТ КЪДЕ ще се изтегли .iso файлът(или който и да е файл по принцип), ако имаме налични контролни суми и можем да ги сравним. Например, MDL форумът е чудесен източник и за двете - оригинални образи на microsoft продукти и съответните контролни суми за сравнение.

...

Наред с много разумните неща написани в поста има и една тотална глупост. Контролните суми не дават 100% сигурност че образа е същия. Прочетете какво пише за колизиите на хеш: https://en.wikipedia.org/wiki/Hash_collision

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е като "ножовете крият риск от порязване" и давай да не ползваме ножове в кухнята. :) Параноята във форума, както винаги, е на ниво. Поздравявам те, че се хвана за буквата.

Ето ти интересна занимавка. Нещо далеч по-деструктивно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, capnemo написа:

Наред с много разумните неща написани в поста има и една тотална глупост. Контролните суми не дават 100% сигурност че образа е същия. Прочетете какво пише за колизиите на хеш: https://en.wikipedia.org/wiki/Hash_collision

Същото си помислих, четейки предишния пост. Особено когато ...

преди 5 часа, hudyr написа:

...MDL форумът е чудесен източник и за двете - оригинални образи на microsoft продукти и съответните контролни суми за сравнение.

Двете неща - образ и контролна сума - идват от едно и също място!

Ползвайки тази „контролна сума“ ще знаеш само едно - че изтегления файл е същия, като този при източника. Че няма „Изгубени в превода“ части.

А не - че „.iso файла“ от този източник е същия, като „.iso файла“ на Microsoft.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пп. За тези, които не са разбрали до тук - ще обясня по-просто.

Представете си, че си купувате мебел (гардероб) от Ikea. А този „.iso файл“ е кашона, който ще получите.
Вътре има всичко необходимо - частите на гардероба, крепежните елементи, инструментите - с които ще го сглобите ...
Вътре ще има и списък - от кое колко. Това е равнозначно на „контролната сума на iso файла, получена от криптографска хеш функция“.
Успешното сравняване гарантира само, че сте получили всичко. Но не и - че няма да се получи следната ситуация:

Цитат

В ИКЕА
- Извинете,това ли е отдела за рекламации?
- Да. Какво искате да върнете?
- Това...
- А какво е то?
- Честно - не знам! Докато го сглобявах става на диван, на шкаф, а по едно време даже хващаше Канал 1...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутията ви е много здраво затворена. Трудно е мисленето извън нея. Аз бях до тук. Някой, ако обича, да ми деактивира/изтрие/заличи от лицето на земята акаунта, моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, hudyr написа:

Кутията ви е много здраво затворена. Трудно е мисленето извън нея. Аз бях до тук. Някой, ако обича, да ми деактивира/изтрие/заличи от лицето на земята акаунта, моля.

Дишай дълбоко... Останаха няколко човека в тоя форум, знанията на които са от полза, и ти си един от тях. Аз съм твърдо против това, да си поредния спрял да помага заради келешки и непремерени изказвания и ненужни спорове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, hudyr написа:

Кутията ви е много здраво затворена. Трудно е мисленето извън нея.
Аз бях до тук. Някой, ако обича, да ми деактивира/изтрие/заличи от лицето на земята акаунта, моля.

Гневът е лош съветник!

Няма смисъл от толкова нерви!

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

Дишай дълбоко... Останаха няколко човека в тоя форум, знанията на които са от полза, и ти си един от тях. Аз съм твърдо против това, да си поредния спрял да помага заради келешки и непремерени изказвания и ненужни спорове!

Казано е - „Който има очи ще види.., който има уши ще чуе.., който има ясно съзнание – ще осъзнае...“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване