Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Деинсталиране на win 10 21H1

Препоръчан отговор

Как бих могъл да се върна на предната си версия която беше 2004 20H1  сервиза са го ъпдейтвали ,но забелязвам едва вчера . Искам да се върна на предната си версия защото тази прави разни шашми(проблеми) дискънектва wifi всеки ден и не го кънектва и трябва всеки път аз да го кънектвам ,което е дразнещо имам и други забележки но тази е главна. ,опитах да деинсталирам актуализацията  по начина в тази  СТАТИЯ,но изписва  " грешка не всички актуализации са деинсталирани успешно" нямам rollback options. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vanko929 написа:

Как бих могъл да се върна на предната си версия която беше 2004 20H1  сервиза са го ъпдейтвали ,но забелязвам едва вчера . Искам да се върна на предната си версия защото тази прави разни шашми(проблеми) дискънектва wifi всеки ден и не го кънектва и трябва всеки път аз да го кънектвам ,което е дразнещо имам и други забележки но тази е главна. ,опитах да деинсталирам актуализацията  по начина в тази  СТАТИЯ,но изписва  " грешка не всички актуализации са деинсталирани успешно" нямам rollback options. 

How to uninstall Windows 10 21H1, May 2021 Update

Пп. За протокола - не е сервиза виновен, просто Windows е предложил новата актуализация и те ... са разрешили.

Spoiler

Деинсталирайте Windows 10 21H1 от версия 20H2 или 2004

За да деинсталирате Windows 10 21H1 (актуализация от май 2021 г.) от версия 20H2 или 2004, използвайте следните стъпки:

1. Отворете Настройки в Windows 10.

2. Кликнете върху Актуализация и сигурност .

3. Кликнете върху Windows Update .

4. Кликнете върху опцията Преглед на историята на актуализациите .

Windows 10 21H1 преглед на историята на актуализациите Windows 10 21H1 преглед на историята на актуализациите
  5. Кликнете върху опцията Деинсталиране на актуализации .

Опция за деинсталиране на актуализации Опция за деинсталиране на актуализации
  6. Изберете  Feature Update до Windows 10 21H1 чрез Enablement Package (KB5000736), който съответства на датата на инсталиране.

Деинсталиране на Windows 10 21H1 (KB500736) Деинсталиране на Windows 10 21H1 (KB500736)
  7. Щракнете върху бутона Деинсталиране .

8. Щракнете върху бутона Да, за да потвърдите.

9. Щракнете върху бутона Рестартирай сега .

След като изпълните стъпките, актуализацията, съдържаща битове версия 21H1, ще бъде премахната, връщайки устройството към версия 2004 или 20H2.

Можете също да гледате този видео урок, за да премахнете пакета за активиране, за да се върнете към предишната версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, hudyr написа:

Добре... Аз от януари съм на 21H1 и не съм го срещал този проблем. Що така рязко решаваш, че windows ти е виновен, вместо да диагностицираш проблема?

Защото ... проблемите са „екстра“ - не са за всеки!
И как си от януари, като тук пише - „Windows 10 21H1 (актуализация от май 2021 г.) е официално достъпен за съвместими устройства от 18 май 2021 г.“ Бета-тестер ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жорге, KB5000736 е наличен от януари насам. ;) А и е факт, че, макар и 21H1 да е пуснат официално, въпросният ъпдейт не е променян от доста време и се придобива от едно и също място - бета канала. С други думи - от незнание леко наричаш всички с 21H1 след май месец "бета тестери".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, hudyr написа:

Жорге, KB5000736 е наличен от януари насам. ;) А и е факт, че, макар и 21H1 да е пуснат официално, въпросният ъпдейт не е променян от доста време и се придобива от едно и също място - бета канала. С други думи - от незнание леко наричаш всички с 21H1 ПРЕДИ май месец "бета тестери".

Въпроса към теб беше проформа - лаф да става, докато питащия каже - дали се е оправил. Ти даже не си го осмислил!

А на автора му отговорихме с два варианта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще повторя, понеже категорично не си разбрал. Дали ще си свалил ъпдейта като мен, или ти е дошъл по windows updates от Май насам, САМИЯТ KB5000736 Е ЕДИН И СЪЩ. Вдяваш ли какво ти казвам? Всички ъпдейти за 20H1/20H2/21H1 са ЕДНИ И СЪЩИ. Кумулативен отделно за единия, втория или третия НЯМА! И това е установено от далеч по-умни хора от мен и теб.

А за автора правилният отговор е: Защо в техически форум търсиш плацебо решение, вместо да диагностицираш проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писна ми!
Автора попита - „Как да деинсталирам Windows 10 21H1 (актуализация от май 2021 г.) и да се върна на версия 2004?“

Всички разсъждения - кой какво е разбрал - са спам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не водете излишни спорове кое от кога е няма значение просто казвам с какво бях и какво забелязах че имам в момента както се вижда инсталирано е на 20.05.2021 , както споменах не съм го инсталвал може би е късно за връщане защото срока е 10-15 дни а те са изтекли нямам стари инсталационни файлове в системата. Пробвах да деинсталирам но не се получава дава грешка.  

2021-06-12_163621.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за да не разваля нещо просто според мен проблема дойде с новата версия по мои наблюдения как да диагностирам проблема ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало, можеш да погледнеш в device manager-a дали устройството работи коректно. Следваща стъпка е инсталацията на свеж драйвър. След това нещата принципно стават специфични за машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, hudyr написа:

Като за начало, можеш да погледнеш в device manager-a дали устройството работи коректно. Следваща стъпка е инсталацията на свеж драйвър. След това нещата принципно стават специфични за машината.

Това устройство работи правилно. (device manager) според програмата на интел за проверка на драйвери няма ъпдейт към по нова версия за уифито и всичко е актуално .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

според програмата на интел за проверка на драйвери няма ъпдейт към по нова версия за уифито и всичко е актуално .

А няма ли възможност (в момента не мога да ровя) за изтегляне на по-стара версия?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това устройство работи правилно. (device manager) според програмата на интел за проверка на драйвери няма ъпдейт към по нова версия за уифито и всичко е актуално .

а отметката за икономично захранване, махната ли е?
от свойствата на връзката на WIFI-то, превключено ли е на автоматично свързване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, дръндю написа:

а отметката за икономично захранване, махната ли е?

Къде е тази отметка , и ппц да на автоматично е  между другото намерих по нов драйвер  от ТУК странно ,че според програмата на интел нямаше по нова версия... това което имаш беше драйвер от 2015 г. сега този е 2019 г 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vanko929 написа:

Къде е тази отметка

ето тази отметка трябва да махнеш
675021928_.thumb.JPG.19ee3235bdb71a588aeb43e871095b72.JPG

преди 33 минути, дръндю написа:

от свойствата на връзката на WIFI-то, превключено ли е на автоматично свързване?

383365154_Bitmap.jpg.2d919938787a3d2fffcdc19ec70d1a23.jpg

183793307_1.JPG.839cb94eefe23ae23c56b771734037bb.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм обърнал внимания ,че има такава опция там за изкл.на у-во с цел пестене на енергия . Това нова опция ли е или я има и при други версии на 10ката ? Махнах тикчето а това което показахте на снимките и при мен е така благодаря за отзоваването и да се надяваме от това да е било  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... между другото намерих по нов драйвер  ...

По-нов не винаги означава - „по-хубав“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, vanko929 написа:

според програмата на интел за проверка на драйвери няма ъпдейт

Драйвър се търси според модела на устройството в сайта на прозиводителя.

Там, където си видял, че wifi ти работи "нормално", отиваш на Подробни данни, от падащия списък избираш хардуерен идентификатор и го споделяш тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 13.06.2021 г. в 6:42, hudyr написа:

Драйвър се търси според модела на устройството в сайта на прозиводителя.

Там, където си видял, че wifi ти работи "нормално", отиваш на Подробни данни, от падащия списък избираш хардуерен идентификатор и го споделяш тук.

PCI\VEN_8086&DEV_08B1&SUBSYS_40608086&REV_73
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&SUBSYS_40608086
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&CC_028000
PCI\VEN_8086&DEV_08B1&CC_0280

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване