Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за профилактика на лаптоп Asus VivoBook15

Препоръчан отговор

Здравейте!

Дайте съвет дали според вас трябва да се направи почистване и смяна на термопаста на гореспоменатия лаптоп,който е в гаранция още около 6 месеца(личното ми мнение е -ДА),но мой познат ми вика да не пипам термопастата.Идеята му е,че да стои със заводската е най-добре.Притесненията ми са,че взе да шуми доста,но темперетурите са ОК сякаш.Ще се радвам на съвет от хардуерните специалисти.Мерси и поздрави!

DESKTOP-O0SATTI.LOG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, d_ivanov написа:

Здравейте!

Дайте съвет дали според вас трябва да се направи почистване и смяна на термопаста на гореспоменатия лаптоп,който е в гаранция още около 6 месеца(личното ми мнение е -ДА),но мой познат ми вика да не пипам термопастата.Идеята му е,че да стои със заводската е най-добре.Притесненията ми са,че взе да шуми доста,но темперетурите са ОК сякаш.Ще се радвам на съвет от хардуерните специалисти.Мерси и поздрави!

DESKTOP-O0SATTI.LOG 231 kB · 0 изтегляния

Ако е в гаранция се възползваш от нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притесненията ми са,че взе да шуми доста, но темперетурите са ОК сякаш.

Щом шуми - вероятно вентилатора е за почистване. Емо ти е казал
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заводската паста на лаптопите в повечето случаи не е добра - личен опит. Пробвай да го върнеш към търговеца с описание на проблема, но имай в предвид, че ако имаш лична или важна информация на дисковете си я прехвърли на друго място, няма гаранция, че ще ти я запазят. Възможно е да ти вземат пари за профилактика.

От това, което си дал, не се виждат температури на хардуера под товар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Емил Костов написа:

преди 2 минути, Raze написа:

Заводската паста на лаптопите в повечето случаи не е добра - личен опит. Пробвай да го върнеш към търговеца с описание на проблема, но имай в предвид, че ако имаш лична или важна информация на дисковете си я прехвърли на друго място, няма гаранция, че ще ти я запазят. Възможно е да ти вземат пари за профилактика.

От това, което си дал, не се виждат температури на хардуера под товар.

Благодаря ви за бързия отговор.От кое да се възползвам? Подобен тип манипулации не са ли платени без значение дали е гаранционен или не,просто трябва да намеря оторизиран сервиз на Асус в Добрич.(от емаг е купуван лаптопа) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно от гаранцията. Свържи се с търговеца и питай как да им го пратиш, например им кажи, че при голямо натоварване изключва, да си го тестват и почистят (това последното не им го казвай). Вече те ще ти кажат какво и как трябва да се направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нуждата от смяна на термопаста не е дефект, така че не намесвайте гаранцията, тя няма нищо общо. Това си е просто техническо обслужване и поддръжка. Друг е въпросът, че след като лаптопът е купен от Емаг, няма валидна българска гаранция, и никой БГ сервиз не е оторизиран да му прави гаранционен ремонт.

Личното ми мнение: ако шуми и вдига температури - сменяй. Майната ѝ на гаранцията, досега ако имаше заводски дефект, щеше да се прояви. Ако не можеш сам, помоли някой познат, който разбира. В краен случай го дай на сервиз, ама много ясно, че там ще ти вземат пари за услугата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи. Понякога минава номера, понякога връщат лаптопите към клиента с наложен платеж. Преди години работех към голяма верига магазини на рекламации и от там имам наблюдения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Rudy M. написа:

Нуждата от смяна на термопаста не е дефект, така че не намесвайте гаранцията, тя няма нищо общо. Това си е просто техническо обслужване и поддръжка. Друг е въпросът, че след като лаптопът е купен от Емаг, няма валидна българска гаранция, и никой БГ сервиз не е оторизиран да му прави гаранционен ремонт.

Има едно нещо, нарича се световна гаранция! ASUS е мощна, голяма фирма. Следователно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако асуса ти е като тоя на клипа смяна на пастата няма да ти помогне, с такова пикливо охлаждане или минаваш на доунклок на процесора с 10% и повече ако трябва или на смяна на лаптопа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Заводската паста на лаптопите в повечето случаи не е добра - личен опит.

Е, значи при мен е от „по-малкото“! Оригинална паста (не макарони) на 11 години!
Лаптопа е отварян само веднъж. Почистване, само от отвън - с прахосмукачката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, adersa написа:

Eдно почистване + смяна на термопаста най-малко 30 лв да излезе , ако попадне на свестен сервиз .

Няма проблем затова,че съм дал 30-40 лв. идеята ми беше да чуя вашето мнение :) Иначе смятам,че бих се справил и аз,но не го правил n пъти,затова бих се доверил на сервиз.

преди 21 часа, ined написа:

Ако асуса ти е като тоя на клипа смяна на пастата няма да ти помогне, с такова пикливо охлаждане или минаваш на доунклок на процесора с 10% и повече ако трябва или на смяна на лаптопа

Много песимистична прогноза,надявам се не си прав :D Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, d_ivanov написа:

Иначе смятам,че бих се справил и аз,но не го правил n пъти,затова бих се доверил на сервиз.

Настолният сам си го почиствам , обаче там лаптопа вътре вече е друга бира :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване