Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Бонбон с катран! написа:

В GitHub има ВСЯКАКВИ проекти! Така че подозрението ми не пада. Той да каже какво е новото. Аз само ще гледам сеира. :) 

Всякакви има де? И какво от това? Не можеш да отсяваш ли? Сеира е за твоя сметка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

току-що, B-boy/StyLe/ написа:

и дори MS се канят (ако не са ги) да ги купят.

2018 още го купиха. И се притеснявам за GitHub.

https://www.cnbc.com/2020/11/29/microsofts-github-has-become-magnet-for-thorny-issues-like-riaa.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Бонбон с катран! написа:

Някакъв колхозник, ентусиаст,

Да ти напомня ли плюването ти по повод едни други инструмент, господин Програмист.
Аре спри с просташките си изявления!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vpvelev написа:

2018 още го купиха. И се притеснявам за GitHub.

https://www.cnbc.com/2020/11/29/microsofts-github-has-become-magnet-for-thorny-issues-like-riaa.html

Да, явно това ми е останало в съзнанието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Пробвах WSL2 с едно Ubuntu 20.4 и работят нещата и в Win11. Явно искат от M$ да съберат всичко под една шапка (тяхната) - Линукс, Андроид, Епъл...

Не ги интересува, че монопола води до застой, а конкуренцията е развитие.

До каквото измислено от друга фирма се докоснат и го съсипват - Nokia, Skype...

Това значи, че го могат и затова го правят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vpvelev написа:

И това е вярно, но се надявах да е за добро.

И аз така съм си мислел, когато скипе беше една от перфектните програми а Nokia водещ свтовен лидер в комуникациите.Да не го избиваме на политика, но американец от где е минал е оставял само....разрушения. Историята , а не аз, го потвърждава!  :offtopic_s:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, vpvelev написа:

Те са ти написали хората: "Може да пробваш отново по-късно" :) 

Това е същата бележка и за нетфрейма! Тоест - актуализациите си куцат! Не знам защо се отричат. @цър-вул тогава посъветва някого да инсталира през инсталационния диск за да е успешно! С което му сработило. И което е повече от смешно потребител да търси алтернативи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Бонбон с катран! написа:

Това е същата бележка и за нетфрейма! Тоест - актуализациите си куцат! Не знам защо се отричат. @цър-вул тогава посъветва някого да инсталира през инсталационния диск за да е успешно! С което му сработило. И което е повече от смешно потребител да търси алтернативи.

Човече, спри да се киселиш на ИЗТЕКЪЛ ДЕВ БИЛД все едно е финална версия и повече нищо никога няма да се промени по нея. 😃

Само на мен ли ми се струва, че задължителното TPM се въвежда за борба срещу пиратството? В смисъл Windows 11 криптира с ключ, който само той си знае, почти всички системни папки в C и ще хакваш, ама друг път? Това в духа, че искат да насърчат създателите на програми и да лапат проценти от продажбите през магазина им?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

win11-language-trouble.png

Алоу, програмиста! Да беше видял, че няма българска поддръжка!? А не у 'сяка страница да пльосссваш по 1/12 страница картинки! Аре, сопи се, де!
Едно нещо като го няма от къде се допуска да ти позволи да го инсталираш?
???https://support.microsoft.com/en-us/topic/how-to-download-text-to-speech-languages-for-windows-10-d5a6b612-b3ae-423f-afa5-4f6caf1ec5d3

Виждаш ли Български в списъка?
До сад но е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че това е причината за ежедневните съобщения за неуспешно инсталиране на услуга. Търсих я в "Услуги", за да я деактивирам, но я няма (щом не е инсталирана). Как да спра тези ежедневни опити? 

33.png

32.png

11.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, цър-вул написа:

При мен дава някаква грешка тази програма. Нещо за дебъгинг пишат.

2021-06-28-19-20.png

И ако продължа ми дава това:

2021-06-28-19-35.png

Явно тази програма е в супер-алфа фаза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това излезе току що във виртуалката. Сложил съм на Dev Insider Channel. Погледнете и при вас как е.

Screenshot 2021-06-28 200120.jpg

Sent from my  iPad Air 4 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Snap2.png.3292b40ace47a4f049399621dfe18c84.png
Даа, и минаваме на ръчен режим..
Snap3.png.cfde0df50667f8de84c583bf43c7e115.png

Някъде из английските форуми четох, че за сега не е лимитира инсталацията през Dev Insider Channel. Пробва ли Get Started и да избереш Dev?

Edit: https://thewincentral.com/microsoft-windows-11-builds-to-be-available-for-dev-beta-channel-insider-pcs-not-meeting-minimum-requirements-too/
Не си единствен и други го получават. Пробвай през ъпдейт ако излезе нещо и рестартирай.

69762e6819966135bbb1948d74789dae.jpg

Sent from my  iPad Air 4 using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудо!!!
Паленето на свещи помогна!

"As we release to Windows Insiders and partner with our OEMs, we will test to identify devices running on Intel 7th generation and AMD Zen 1 that may meet our principles."
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/06/28/update-on-windows-11-minimum-system-requirements/ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ицо Велев написа:

Някъде из английските форуми четох, че за сега не е лимитира инсталацията през Dev Insider Channel. Пробва ли Get Started и да избереш Dev?

След Get Started иска рестарт, който не извършва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ицо Велев написа:

След Get Started иска рестарт, който не извършва...
Разгеле, след N опита ме закачи към профила ми, но не ми дава да ъпдейтна, т.е. няма налиа актиализация.
Сега ще пробвам да го намамя с помощта на Win2HDD
Опитите продължават....

преди 2 часа, цър-вул написа:

Даа, и минаваме на ръчен режим..

И ме посреща с TPM 2.0... дори и със заместен appraiserres.dll

преди 14 минути, vpvelev написа:

Свалих и стартирах 1 и инсталирах създаденото 2.

И получих трипръстова комбинация, т.е. трибуквена (TPM)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

И получих трипръстова комбинация, т.е. трибуквена (TPM)

Явно много държат на TPM от M$. Грижат се за нашата сигурност ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване