Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Joss Bomon
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, NEVADA написа:

виждам, че няма да стане, явно 11 иска други средства. 

най-горното, тъй като ще променяш големината на раздела
в менюто което ще ти предложи, маркираш съответното квадратче в зависимост какво искаш да направиш...какво ще местиш, няма как да зная
във моята версия маркирам долното квадратче, хващам левия край на дяла и дърпам докрай наляво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 минути, дръндю написа:

най-горното, тъй като ще променяш големината на раздела
в менюто което ще ти предложи, маркираш съответното квадратче в зависимост какво искаш да направиш...какво ще местиш, няма как да зная
във моята версия маркирам долното квадратче, хващам левия край на дяла и дърпам докрай наляво

И после? Ще трабва да освободи място след дял С за дял, да? Дали не е по-лесно да премести дял С и после да създаде дял на празното място след С?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

И после? Ще трабва да освободи място след дял С за дял, да? Дали не е по-лесно да премести дял С и после да създаде дял на празното място след С?

както казах, не знам какво иска
предположих че иска един цял дял

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преместих малкия дял на ляво, но сливането не може да се осъществи по същия начин-щом стигне до рестартиране, написва два-три реда и спира. 

Според мен така няма да стане. Защото нали си стартирал Windows 11 от дял С и той в момента е активен (mount). Така че с тоя дял не можеш да правиш такива големи размествания или сливания. Трябва от друг Window, който нямаш или с някой Линукс (Минт например) с програмата GParted.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Така че с тоя дял не можеш да правиш такива големи размествания или сливания

Може, може-програмата АОМЕИ рестартира и излиза от системата и тогава прави това, явно не си го правил, според мен в дял С: има вградена някаква защита срещу манипулации от такъв род, за това не става с никакъв метод. Не знам само с команди в ДОС дискпарт дали не може нещо, но не ги познавам, сега ще разуча.

преди 2 часа, дръндю написа:

не знам какво иска

да стане целият диск дял С:-да се слеят дял С и незаделеното място.

преди 3 часа, цър-вул написа:

отново напълни темата с несвързан с нея проблем

Съвсем свързан-уиндоус 11 не изпълнява команди на известна програма-?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

според мен в дял С: има вградена някаква защита срещу манипулации от такъв род, за това не става с никакъв метод.

Затова ти предлагам да го направиш от Линукс. Нямаш ли една флашка 4ГВ. Сваляш Линукс Минт, записваш с Rufus и влизаш наживо. Предлагам ти Минт, защото съм сигурен че в нея я има GParted. Вместо да си играеш с ДОС.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vpvelev написа:

Предлагам ти Минт

Много ти благодаря, но линукс има забрана за влизане в моите компютри, защото това не е ОС, а вирус с най-неочаквани проявления. Освен това този проблем май ще се окаже системен, след като ОС не го допуска с реномирани средства (Diskpart) , силно се съмнявам да стане с тази "мента". Имам много лош опит с нея...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, NEVADA написа:

Много ти благодаря, но линукс има забрана за влизане в моите компютри, защото това не е ОС, а вирус с най-неочаквани проявления.

И от кога линукс дистрибуция е вирус ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, NEVADA написа:

Много ти благодаря, но линукс има забрана за влизане в моите компютри, защото това не е ОС, а вирус с най-неочаквани проявления. Освен това този проблем май ще се окаже системен, след като ОС не го допуска с реномирани средства (Diskpart) , силно се съмнявам да стане с тази "мента". Имам много лош опит с нея...

Но ти няма да го инсталираш линукса. Само в RAM-а ще влезе линукса. На живо от флашката и стартираш GParted и за 2-3 минути си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами като нямаш опит с линукс, направи си жива флашка със "СергейСтрелец"- win10  с много инструменти за работа с дялове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, NEVADA написа:

Твоята програма я имам, но тя не може нищо повече от АОМЕИ.

Принципно аз не ползвам програма за тази работа, а стандартните методи на Windows. 

Има си последователност и става. Всеки принципно първо си разпределя дисковете по свое усмотрение и в последствие не се налага такива "сложни" "претакованици' ... 

За тест на ОС ползвай виртуална машина. 

Успех!

п.п. Ето аз как съм си ги спретнал:

image.png.f64da7fe0159c91595dd949263754146.png 

преди 7 часа, NEVADA написа:

Преместих малкия дял на ляво, но сливането не може да се осъществи по същия начин-щом стигне до рестартиране, написва два-три реда и спира. 

23.png

А "Буква" защо не виждам на освободените??? Въпросните "свободни" форматира ли ги??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dioib написа:

А "Буква" защо не виждам

Ти ме шашваш-всяко сливане изисква непотребния дял да е незаделено пространство-какви букви, нали е форматиран и изтрит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, NEVADA написа:

Ти ме шашваш-всяко сливане изисква непотребния дял да е незаделено пространство-какви букви, нали е форматиран и изтрит?

Недовиждам, но пише незаделен ... или руския вариант ...  

Принципно се прави елементарно, но без програма ... (Ако знаеш какво правиш). 

п.п. Ако няма "Буква" как ще го форматираш??? -> Я съм, тъп ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що пишеш откровени глупости? Колкото да си в 'жаза?

преди 12 часа, NEVADA написа:

Форматирах ненужния дял и го изтрих

Какъв е смисълът от форматирането, при положение, че ще го триеш? Точно никакъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с новата преждевременна актуализация от 24.05.2022 — KB5014019 остава некоригиран проблема с крашването на приложения!

May 24, 2022—KB5014019 (OS Build 22000.708)

Цитат

Известни проблеми в тази актуализация

Симптом:

След инсталирането на тази актуализация някои приложения на .NET Framework 3.5 може да имат проблеми или да не успеят да се отворят. Засегнатите приложения използват определени допълнителни компоненти в .NET Framework 3.5, като компоненти на Windows Communication Foundation (WCF) и Windows Workflow (WWF).

Заобиколно решение

Можете да смекчите този проблем, като активирате повторно .NET Framework 3.5 и Windows Communication Foundation във функциите на Windows . За инструкции, моля, вижте Активиране на .NET Framework 3.5 в контролния панел . Напреднали потребители или ИТ администратори могат да направят това програмно, като използват повишен команден ред (изпълнение като администратор) и изпълняват следните команди:

dism /online /enable-feature /featurename:netfx3 /all

dism /online /enable-feature /featurename:WCF-HTTP-Activation

dism /online /enable-feature /featurename:WCF-NonHTTP-Activation

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак има напредък, защото след този ъпдейт + "врътката" с .NET Framework 3.5 има ефект и Касперски вече не крашва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не ползвам АВ програми, откакто е вградена в Windows-а. Windows-a е оригинален. Лично аз не виждам смисъл от допълнителна програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, Viiipeer написа:

Отдавна не ползвам АВ програми, откакто е вградена в Windows-а. Windows-a е оригинален. Лично аз не виждам смисъл от допълнителна програма.

Да, вградения АВ става все по-добър, но все още е една идея назад от водещите безплатни АВ. В допълнение, вградения АВ има повече процеси и е малко "по-тежък" за по-слаби машини.

Windows 11 Defender vs Kaspersky Cloud free with new malware samples - YouTube

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия яко зациклиха със счупени ъпдейти!

Windows Security платформа - KB5007651 (версия 1.0.2109.27002)  грешка - 0x80070643

Update for Windows Security platform - KB5007651 (Version - Microsoft Community

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Joss Bomon написа:

Тия яко зациклиха със счупени ъпдейти!

Windows Security платформа - KB5007651 (версия 1.0.2109.27002)  грешка - 0x80070643

Update for Windows Security platform - KB5007651 (Version - Microsoft Community

Благодаря ти за известието. Сега ще проверя и при мен какво се получава.

ДОБАВЕНО !

Joss!

Това да не би да е за инсайдерската версия, защото при мен не излиза и в Актуализационния каталог на Микрософт го няма или е премахнато вече?

ScreenShot003.jpg

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/update-for-windows-security-platform-kb5007651/da66d02d-cf18-4a43-ac14-133a69cdc749

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kolev72 написа:

Това да не би да е за инсайдерската версия, защото при мен не излиза и в Актуализационния каталог на Микрософт го няма или е премахнато вече?

Не. При мен цъфна преди малко и не се инсталира с въпросната грешка. Дал си същия линк от моя пост, но с предложените команди до решение не се стига.

5.png

Възможно е да влиза в конфликт с АВ на Касперски -> Потребителите не могат да инсталират KB5007651 поради грешка 0x80070643 (windowsreport-com.translate.goog)

Да, точно в това се оказа проблема!

След спиране на защитата на Касперски, ъпдейта мина моментално.

3.png

В това видео са дадени всички възможни сценарии за решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...