Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

• Отговори 2,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 минута, цър-вул написа:

И в Dev Build канала не ме пуска - Release Preview

И аз не зная какво става при мен. В Insider Program ми казват, че не отговарям на тяхните изисквания, а съм с инсайдерско копие. Не зная докога ще ме търпят :)

2021-06-29-00-19.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в Dev Build канала не ме пуска - Release Preview

Странно. Пробвай да създадеш нов акаунт освен да видиш дали ще те пусне.

https://allthings.how/how-to-upgrade-to-windows-11-via-insider-preview-dev-channel/

Sent from my  iPad Air 4 using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решението е в редактиране на регистратурата за Dev канала:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\UI\Selection]
"UIContentType"="Mainline"
"UIRing"="External"
"UIBranch"="Dev"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability]
BranchName"="Dev"
"ContentType"="Mainline"
"Ring"="External"

Тегли се ъпдейтът...

Edit: Да, ама не...

Snap4.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този ъпдейт вече имаме доста промени (почти на всичко), а и са оправени бъгове, които имаше в първата версия. Сега net.framework може да се инсталира по нормалния начин и приложенията, за които писах, че инсталатора не бачка нормално, сега са ок. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално за изображението това е стартиране на някакъв инсталатор. Свързан е с обновяването. Същият модел виждам в интернет с единствената разлика, че вместо Setup на @цър-вул му пише Update. Едно е да стартираш инсталатор, друго е да се обновява през настройките. Това не изключва превенцията за ъпдейт разбира се.

преди 16 минути, therock81 написа:

С този ъпдейт вече имаме доста промени (почти на всичко), а и са оправени бъгове, които имаше в първата версия. Сега net.framework може да се инсталира по нормалния начин и приложенията, за които писах, че инсталатора не бачка нормално, сега са ок. 

Относно нетфрейма - грешиш. Веднъж инсталиран, след това винаги е лесен за инсталиране! Ако си деинсталирал и инсталирал отново, това не е поправка на бъг. Опитай инсталация на нетфрейм върху чисто нова (обновена) система!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Бонбон с катран! написа:

Специално за изображението това е стартиране на някакъв инсталатор. Свързан е с обновяването. Същият модел виждам в интернет с единствената разлика, че вместо Setup на @цър-вул му пише Update. Едно е да стартираш инсталатор, друго е да се обновява през настройките. Това не изключва превенцията за ъпдейт разбира се.

Относно нетфрейма - грешиш. Веднъж инсталиран, след това винаги е лесен за инсталиране! Ако си деинсталирал и инсталирал отново, това не е поправка на бъг. Опитай инсталация на нетфрейм върху чисто нова (обновена) система!

Нещо ме бъркаш с някой. Не говоря за това приложение за проверката.  А относно нетфрейма при мен не искаше да се инсталира с първата версия на 11, която беше сложена на чисто. Сега вече няма ядове. 

Проблема при мен беше този. На няколко приложения нямаше бутоните за инсталиране ( напред, отказ). Сега вече няма проблем.

2021-06-20.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Специално за изображението това е стартиране на някакъв инсталатор.

Каза програмистът И ПАК Е В ГРЕШКА!
Картинката се повява от прозореца на Windows Update!!!
Спри да дрищиш за неща, които не са ти ясни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, therock81 написа:

Нещо ме бъркаш с някой. Не говоря за това приложение за проверката.  А относно нетфрейма при мен не искаше да се инсталира с първата версия на 11, която беше сложена на чисто. Сега вече няма ядове. 

Ми нали това ти казвам! Веднъж инсталирал има приложен сертификат и се приема за доверена инсталация! :) А реално да продължава да съществува като проблем за всеки потребител с току що инсталиран Windows 11 при това обновен до по-нова версия. Ти няма как да знаеш защото вече си го инсталирал веднъж!

преди 58 минути, therock81 написа:

Проблема при мен беше този. На няколко приложения нямаше бутоните за инсталиране ( напред, отказ). Сега вече няма проблем.

2021-06-20.png

Този проблем може да се дължи на графичната среда, тоест обновил се е драйвъра за видео картата и вече приема DPI по стандартите на екрана, за които някои инсталатори са чувствителни. Ето например, за едно изображение може да се заложат няколко образа, така че да се избере конкретно изображение при стартирането. А още по-възможно е броя на цветовете да правят този негатив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно бъгче открих, не съм гледал дали е в описаните. При рестартиране клавиатурата изчезва и за да работи трябва да се извади и включи отново  в usb порта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ден работи, два-не. Става дума за скенер Канон . Инсталирал съм оригинален драйвер и програма от диск, идващ със скенера. Като не работи, го включвам в ЮСБ-2 и тогава може да се използва вградената програма "Факс и сканиране".

Screenshot (26)_cr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, NEVADA написа:

Става дума за скенер Канон . Инсталирал съм оригинален драйвер и програма от диск, идващ със скенера. Като не работи, го включвам в ЮСБ-2 и тогава може да се използва вградената програма "Факс и сканиране".

И моя е Канон, но Lide-25. И аз имах проблеми с него още при Win10. Много трудно успях да му намеря wia драйвер и в началото работи няколко дена в "Факс и сканиране" и след това пак спря.

Затова си инсталирах VueScan 9 и нямам проблеми. Тя има вградени драйвери за почти всички скенери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Покачих се и аз след дълъг размисъл...За пръв път не съм доволен...

Започва да мутира към мобилна платформа, нормално да не си доволен. 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, dimo70 написа:

Не важи тоя Windows 11. За нормален комп не става. 👎👎👎

Чакам наследника на LTSC

преди 13 минути, Joss Bomon написа:

По-добре си стой на 1809, че е с поддръжка до 2029г., а новия ще е до 2025г.

Мини направо на гол линукс! Ти програми не ползваш. Това системата я ползваш за мениджър по прехвърляне на файлове. Банкоматите работят с него. И нямат проблеми. :) Инсталираш две игри и започваш да играеш морски шах цял ден. После спиш, после пак морски шах. И така цял ден докато не си намериш работа да ходиш и да изкарваш пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Бонбон с катран! написа:

Мини направо на гол линукс!

смешки - чак пък гол

но пък хората почват да се усещат, че ролингът във всякакви форми е най-малкото досаден и излишно времепоглъщащ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Мини направо на гол линукс!

Какво общо има тук Linux ?

Казах че Windows 11 не става. За сега карам на Windows 10 21H1. LTSC е по изчистен и това ми харесва. Ако изкарат скоро нова версия на офсайта минавам на него пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vpvelev написа:

Нещо часовника се е разместил.

Не само той - регулаторът на звука е интегриран с мрежата и регулатора за яркост, настройките са изхвърлени от трея... И не може директно да се регулира с колелото/стрелките, а трябва да се застане върху него.
Часовник/календар са обединени с Уведомяванията
Малко приключение е достъпването на езиковите настройки.

Snap2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване