Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 часа, Тамболианеца написа:

Малко фън с Майкрософт Иван,

Предпочитам гласа на Zira, ама тя не знала български :)

Интересно, че не работи ключа в регистрите за виждане на секундите, който работи при Win10.

2021-07-03-23-08.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Майкрософт временно е махнал PC Health Check за даунлоуд.
Сега е в статус: COMING SOON

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-11#pchealthcheck

Преосмислят явно техническите си изисквания за процесори/чипсети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След 2-3 месеца ще се разбере окончателно, дали 11-ката е изцяло отцепил се нов клон за развитие от 10-ката, или просто маркетингово ребрандирана 10-ка 21H2 единствено с нов дезайн и изкуствено-наложена бариера за ъпгрейд от по-стар хардуер. Ако е 2рото обаче, какво ли възнамерява Майкрософт за след 4 години? Само да не е от същото - нов ребранд от 11 със звучното име Windows 12. 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Тамболианеца написа:

какво ли възнамерява Майкрософт за след 4 години

Всичко зависи от това накъде ще поведат хорото Intel и AMD и от Закона на Мур.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При вас вървят ли игрите на Win11?

Crysis Remastered и Far Cry New Dawn, които играех на Win10 сега не тръгват. Само върти пясъчния часовник и нищо не се случва. Няма и съобщения за грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vpvelev написа:

При вас вървят ли игрите на Win11?

Потвърждавам ,че пасиансите вървят без никви проблеми. 🤣

Spoiler

Възможно е игрите ти да проверяват за версия на Уиндоуса, да се ошашкват като виждат 11 и само заради това и да не тръгват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1298376922_.png.3964a0c425fc9b1a6c19e6ce77ab8120.png

При мен, явно няма как да стане всичко съвместимо с този процесор. При опит за ъпдейт на първата версия на Win11 не се получиха нещата. Дори и при стартиране на инсталатора на новата версия ми показа грешка, че не могло да го инсталира на виртуален драйв(vhd) :) За това директно го форматирах и налях новата версия. Сега да видим дали тя ще се ъпдейтва или пак ще има греда заради виртуалния хард. Доста се променили нещата в 22000.51. Не ми допада, неработещата икона на звука в трея и изобщо управлението на иконите които са там. Усеща се и едно леко забавяне преди да тръгне дадена програма и дано това да го няма в по-новите версии. Оправили са проблема ми и с Fido секюрити донгъла. Общо казано, харесва ми. Малко повече време ми трябваше за да се ориентирам в новото меню с настройки. Там определено има какво да пооправят, защото сега мяза на такова за мобилно устройство, но не и за ПС от към бутони и управление. Доста лутане имаше до де настроя регионалните и някои други настройки. Та чакам следващия билд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Пробва ли стартиране в съвместим режим?

Да, пробвах и това. И старт като администратор пробвах, но не става.

преди 13 часа, цър-вул написа:

При мен липсва подключът Advanced на ключа Explorer

Може и въобще да е отпаднал този подключ (Advanced) и затова да не работят и секундите. При мен да е останал от предишния билд евентуално. Може да са преместени нещата в Win11 в друг подключ, защото има неща като дали да се вижда статус бара и др.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След доста време разглеждане на игрите в Microsoft Store, съм вече абсолютно сигурен.
След като Microsoft e безапелационно единствената гейм платформа за заглавия от C до ААА заглавия в PC гейминга въобще, сега чрез MS Store нанася окончателен смазващ удар на Linux и в областта на безплатните игри. Хем са в порядък повече - преброих над 1100 безплатни/P2W към днешна дата, хем като графично качество далеч превъзхождат подобните в Linux.  Явно целта на Майкрософт да придобие статут на Game Store и конкурира Steam не са са само хвалби. Интересно е, че при платените има интеграция с други платформи като EA Access/Play, GoG, че и Steam. Собственият им GamePass също е сравнително евтин за ултрагеймъри, които за сумарната цена от 3-4 отделни ААА игри чрез GamePass за същата сума получават достъп до 100+ А+ игри в продължение на година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:emoji_symbols-100: Инсталиране на чист Windows 11 без никакво модифициране на файлове!

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Бонбон с катран! написа:

без никакво модифициране на файлове!

А стартирането на модифицирания .reg файл какво е? А който не се е сдобил с него... ?

Освен това, решението вече беше дадено по-назад в темата -> https://www.comss.ru/page.php?id=9241

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

А стартирането на модифицирания .reg файл какво е? А който не се е сдобил с него... ?

Модифицираш регистъра, защото на него му е нужно. Какво не си разбрал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Бонбон с катран! написа:

Модифицираш регистъра, защото на него му е нужно. Какво не си разбрал?

Озаглавил си поста си "без никакво модифициране на файлове". 

Същото е дадено с подробности точно една страница назад:

Аз няма какво да разбирам. Ти си човека с НЕразбирането. Колкото и :emoji_symbols-100: да нацвъкаш, топлата вода вече е открита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Озаглавил си поста си "без никакво модифициране на файлове". 

Същото е дадено с подробности точно една страница назад

Ами да - вярно е! Нищо не модифицираш.
А тези, които искат да приложат науката, да го правят нагледно, а не с прикрити връзки и препратки, сервирани с още много шлака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците колко сложно са го направили импортирането на двата записа. Докато може да се направи така:

reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /f /v "BypassTPMCheck" /t REG_DWORD /d 1
reg add "HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig" /f /v "BypassSecureBootCheck" /t REG_DWORD /d 1

Двата реда се копират в bypass.bat и се запазва в корена на флашката.
При инсталирането се стартира command prompt с [Shift]+[F10]. Стартира се diskpart
lis vol
Вижда се буквата на флашката (познава се по размера на дела - примерно N) и се изпълнява:
N:\bypass11.bat
exit
exit

И се продължава с инсталирането.
Хайде да ги кача готови и двата файла:

Bypass11.reg

Bypass11.bat

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

А тези, които искат да приложат науката, да го правят нагледно, а не с прикрити връзки и препратки, сервирани с още много шлака.

Виж сега, в твоя клип е даден линк към необходимия файл, НО ако не обърнеш внимание на съдържанието на файла, можеш да си активираш и някоя дупка в регистрите. Съвсем друго е да си създадеш сам файла и да знаеш на какво цъкаш, без да се налага да го теглиш от някъде си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Виж сега, в твоя клип е даден линк към необходимия файл, НО ако не обърнеш внимание на съдържанието на файла, можеш да си активираш и някоя дупка в регистрите. Съвсем друго е да си създадеш сам файла и да знаеш на какво цъкаш, без да се налага да го теглиш от някъде си.

Аз не знам защо ти не виждаш записите за регистъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване