Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 16 минути, цър-вул написа:

Инсталирай DirectX 9.0c

Инсталира се сега с FarCry5. И разните MS Visual C++ 2005, 2008, 2010... Явно в предните игри са изчезнали по някакъв начин. Важното е че проблема не е в Win11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти работят самостоятелно игрите, изискващи VC, си копирай съответните dll файлове в папката на съответната игра и ще ти станат "портативни"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи ми впечетление, че програмите от Store-a нямат контекстно меню?

Инсталирах еднаквите 7zip и noteped++ or Store и оригиналните сайтове и разликата в липсата на контексно меню е очевадна.

Що така? Да не би да е нов писък в модата да зaтрият контекстните менюта в W11 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за клавиши, а за десен бутон на мишката и контекстно меню върху обекти,
например за оригиналния 7z имам операции:
- add to archive
- compress & email
- add to 7z
- add to zip
И това ми дава възможност да направя селекция отвън от файл менажера

в 7zip от Store, трябва да направя селекциите отвътре на архиватора
и е по-неудобно като процедура

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но нали идвам в Windows 11 най-вече да цъкъм мързеливо с мишката.

Май трябваше да си останем у конзолата на Линукса 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

Инструмент за лесно сваляне на Win 11:
https://github.com/euzzeud/GetWindows11Utility
image.png.50d460152a813099c8b3e678835fb1f3.png

Резултат: Windows_11.iso 4.08GB

Те щото Майкрософт спят. :) 

Сигурно идва от облака на Гугъл Драйв. :giggle1:

Хакнаха го бе!!!

down11-fail.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, цър-вул написа:

Аз ли да ти го разреша в стената, ве, мрън!

Не е стената бе, бате. :magnifier: Казвам ти го най-високомерно тук! :goahead:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, цър-вул написа:

Е, при мен работи - стената го спираше - пуснах и тръгна. Дреме ми на шлифера, че все при теб е куцият кон.

Недей да приказваш в минало време! Ако целта ти е да ме дракаш, не си интересен така!
Промених име на папка, изтрих цялото съдържание и отново извлякох, все същото си е. И всеки ще потвърди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не става през горната програма свалянето на файла, може и по друг начин. Тромаво и бавно е, но ти създава ISO файла накрая в папката. Сваляте архива, разархивирате в папка и стартирате uup_download_windows.cmd с админ права. Файла е настроен да свали Win11 Pro x64 ENG само, без другите версии. Преди седмица така си свалих Win11.

22000.51_amd64_en-us_professional.zip

Забравих да добавя. По добре скрипта да е на SSD, че аз направих грешката да го пусна на харда и се отчаках.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001

Този метод не работи вече, както и метода с замяната на appraiserres.dll в Windows BT папката, ако пробвам да ъпгрейдна 10-ката до 11-ка през Insider Program>Dev Channel. Нещо са променили последните часове, защото коментарите под видеото на chris titus в youtube от последните часове и там се оплакват.

Минава проверката, сваля и тръгва да инсталира и по някое време ''в момента не може да продължи инсталацията дъра бъра и т.н. (0х000005)''. Нещо такова. Сега пак пробвам, ще дам скрийншот след малко с точната грешка, ако има значение. 100% ще даде същата грешка.

Screenshot (121).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Сега го свалих и стартирах. Имам чувството, че пак ще изреве 'има проблем с инсталирането на обновленията и ще опита по-късно'. Да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Противно на слклонноста ми почти всичко ново да ме кефи - пробвах 22000 във виртуалка и, ами... нещо не е моето. Може да съм малцинство с това мнение, но старт менюто в 10 ми харесва доста, защото хем изглежда добре, хем е използваемо (заради това, че може да си подредиш кое къде да бъде в пространството). Settings аха да им свикна както са в 10, и те хоп пак на нещо ново, и мускулната ми памет отива по дяволите. Чудя се защо го засилиха като обновление на 10 Dev още отсега - тегаво, че най-вероятно в един момент ще трябва да правя гимнастики да си остана на 10; от друга страна не е лошо, понеже ще има повече маймуни на клона и ще съберат повече обратна връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Windows 1.0 как да го заобиколя? Компютъра ми е чисто нов запазен от 1988-ма година, няма да го изхвърлям.

installwarn.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Стана с winpass11. Доколкото видях, прави същото, което и аз правя ръчно - рег фикса и замяната на appraiserres.dll. НО с разликата, че аз от бързане, замених appraiserres.dll с такъв от старо windows 10 исо от преди година, докато тулчето, предполагам, сваля appraiserres.dll от последният windows 10 релийз. Ама като съм заспал...

Благодаря още веднъж.

пп визуално ми харесва. Но е леко муден и десният клик работи като дабъл клик в папките, все едно мишката е прееб@на. 

Screenshot (1).png

Screenshot (2).png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гол? Всичките програми си работят, няма нищо затрито. Папките с музика и филми на другия диск също са там. На английски е, нали и 10-ката беше на английски.
Обърни внимание на шота - 309GB free of 930GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване