Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 10 минути, цър-вул написа:

@TS3TS0, защо разбуждаш дракона...🤣

Просто ми е интересно колко време ще му трябва преди да обяви, че ъпдейт без TPM е невъзможен и само той от цял свят го е разбрал и ни просветлява. 😂 Offtopic 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, TS3TS0 написа:

ъпдейт без TPM е невъзможен и само той от цял свят го е разбрал и ни просветлява.

Работата с тоя ТРМ била сериозна... -> https://www.nahuatl-adventurer.com/windows-11-технологията-tpm-без-свобода-в-името-н/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Joss Bomon написа:

Интересно четиво, благодаря. Иначе и аз мисля, че е доста сериозна, особено за източна Европа - с новия модул могат да ти откажат тотално достъп до някои системни папки и край с пачове и кракове. DRM съдържанието става също трудно за възпроизвеждане без валидни ключове. Знам ли... ще се реве, но "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."

Ще видим кой кого. 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с TPM2 модул, но на неподдържан процесор Intel 5-та генерация си се ъпдейтна без грижи. Учудващо, дори този път не ревна, че била инсталирана на виртуален дял. За сега, все още се усеща една лека мудност при стартиране на приложения на компютъра ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно е така, което ми харесва. Поне към момента, нямам никакво намерение да упдетейвам системата от към хардуер. Добре, че преди година във форума на asrock се бяха оплакали, че дъното ми нямало поддръжка на tpm2 та са направили бета bios за него и сега нямаше проблем с добавянето на модула. преди това беше с поддръжка само на tpm1.2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно! Rufus апелира да се забрани Secure Boot, а Майкрософт апелира да се разреши Secure Boot! Две взаимно свързани несъвместими неща. Как тъкат на един стан, не знам! Сигурно се мразят. :giggle1: В крайна сметка Майкрософт командва и Руфъс отива някъде в мъглата да бере череши.

ИЗТОЧНИК

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Joss Bomon написа:

Страшни приказки да плашат децата в тъмното ...

Истината е друга:
https://www.youtube.com/watch?v=ZST2Cmt5Fm4 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11-ката се обнови до 22000.65, без да имам TPM модул...не трябваше ли да изкара съобщение, че е несъвместим хардуеъра? Признавам си, че не следя изобщо, какво се случва с новата ОС, само тук чета по диагонал, каквото дойде хахах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Ако не си правил нищо по регистратура, явно тихомълком са направили промяна.

Демек тези упражненията тук са били излишни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих се в  длибокото и си ъпгрейднах съществуващата 10-ка на 11-ка.
След 1 час светкане, мигане и 8 рестарта  🤣 вече съм с Windows 11 директно на джелезото. 💪
Всичко що пробвах от програмите/игрите си работи безпроблемно.

Най-шокиращото обаче е, че ъпгрейдът се получи без да съм инсайдер - по едно време About показваше, че съм Dev build, но крайният резултат е. че този Dev класификация изчезна. Сега съм кат release, на локален акаунт и всякаква диагностика напълно изключена. Какво нацъках и аз почвам да се чудя. 

:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Тамболианеца написа:

Страшни приказки да плашат децата в тъмното ...

Истината е друга:
https://www.youtube.com/watch?v=ZST2Cmt5Fm4 

Още от времето на първия Windows кърпят дупки в сигурността, и ако някой се захване да направи статистика на обновленията, не се знае колко терабайта ще се окажат. Важното обаче е, че "лошите" винаги са едно стъпало по-високо, а кръпките /ако изобщо се открият уязвимостите/ се правят със закъснение и писачите на код вече са се възползвали от уменията си в достатъчна степен.

Тия приказки, че всичко се правело в името на сигурността ги слушаме постоянно, но фактите говорят точно обратното - потоци от данни текат незнайно към кого и с каква цел. Същевременно, контрола и телеметрията вървят с пълна сила и трупането на данни е чудовищно по размери. 

Естествено, на масата народ не му пука и не се съпротивлява срещу увеличаващият се контрол...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Joss Bomon написа:

Тия приказки, че всичко се правело в името на сигурността ги слушаме постоянно

За това съм спрял завинаги ъпдейтите на майкрософт никакъв ефект само точат нет трафик и заемат много място на диска .За по голяма сигурност да си спокоен най-добре антивирусна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Естествено, на масата народ не му пука и не се съпротивлява срещу увеличаващият се контрол...

Как би могъл да се съпротивляваш?

Ако не си гледал клипчето, ето кои са зад TPM: https://trustedcomputinggroup.org/membership/member-companies/

Целият технологичен сектор на практика, без значение от хардуер, ос или държава. Съпротивата е безсмислена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване