Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Тамболианеца написа:

7. Реших да ставам инсайдер да го добутам до 22000.65
- направих си Майкрософт акаунт;
- логнах се в него даже да видя дали работи;
- тръгнах да го линквам за инсайдерство.

Достатъчно условие - локален акаунт и в инсайдър секцията вързан инсайдърски акаунт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 8 часа, цър-вул написа:

Достатъчно условие - локален акаунт и в инсайдър секцията вързан инсайдърски акаунт

Tам е рабата, че процедурата не ми позволи да стана инсайдер - т.8.
Така и не успях да линкна този майкрософт акаунт към инсайдерство -заради проверката за съвместимост на хардуера ми за W11.
Постигнатият максимум беше единствено нормалнен логин с майкрософтски акаунт.

Както и да е, да не ровим повече.
Ясното е, че съм следвал нормална процедура за ъпгрейд чрез диск - такава каквато ще е и при релийза. Инсайдерската част ме възпираше, но някакси се провали да ме спре и аз се ъпгреднах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

Ти си дърт инсайдер, аз кандидат след 24.06.2021 - това е разликата в процедурата за позволение за W11.

All Windows Insiders who have already been installing builds from the Dev Channel on their PCs up through June 24, 2021 will be allowed to continue installing Windows 11 Insider Preview builds even if their PC does not meet the minimum hardware requirements.

https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/06/24/preparing-for-insider-preview-builds-of-windows-11/

Ти си минал по горната логика, мен не ми е било позволено, но бъгче в логиката на процедурата ме е опущило даже без да съм инсайдер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Тамболианеца написа:

Ти си дърт инсайдер

😂мерси...коет' сий верно - истина е. (старо куче медалист)
Заобикалянето на инсайдърската регистрация на ОС не е голяма философия. Явно не допускат повече инс. регистрации в самата инс. програма.

Вариант - на един друг дял направи една бърза инсайдърска 10-ка и от там пробвай да създадеш инс. акаунт.

преди 23 минути, цър-вул написа:

Тук трябва да се регистрираш, след като се логнеш с акаунта си в M$:
image.png.589d0ea4e376da6d956de6392406ebe9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този съвременен модул TPM, който е инсталиран на стар компютър? :ohmy:

Между другото, модулите изчерпани на пазара!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разгеле. Таман щях да питам дали някой знае защо последната версия ми даваше такъв резултат:

Image-220.png

Ама забравих да пиша на автора. В новата версия имаше доста промени и видях това:

Fixes Odd Issues with 8.1 Color Detection

В новата е наред, а нещата в червено са лесно поправими (то половината от тях са. защото не съм с 10 дори).

Image-215.png

преди 1 час, цър-вул написа:

WhyNotWin11 2.3.1

ReadySunValley v0.30.0

Т.е. едната засича, че имаш TPМ, другата не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@B-boy/StyLe/ интересно и двамата ползвате една и съща версия на инструмента, но извежда различни точки на търсенето, например за теб дава архитектура, а за цървул няма такава проверка. Да няма да се оказват някакви настройки какво да се търси? При него няма и лого картинки! А ползвате една версия! Относно неговия TPM, изглежда го има по-стара версия. Или както казват, нещо му емулира... :idea:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки почна да бълва програми за проверка за съвместимост с W11,
Сега видях, че и девелоперите на моята чистачка са пуснали такава - CheckIt
Един път и от рекламите в приложение да има полза.

https://i.imgur.com/e3XdGgy.png 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Тамболианеца написа:

То ще вземе да стане по-лесно да си инсталираш един Hackintosh, отколкото Win 11. 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Тамболианеца написа:

Тази я беше споделил и колегата @Proshark

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Че кога е било трудно инсталирането му?
А за Hackintosh - с подходящите инструменти е също толкова "трудно"

Именно - инсталирането на Win 11 се затруднява на "несъвместим" хардуер, докато Hackintosh се инсталира все по-лесно. Та идеята ми е, че ще вземат да се разминат накрая - по-лесно ще е да се оборудваш с Hackintosh, отколкото с Win 11. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Още от първото издание нямаше никакъв проблем да се инсталира в setupprep режим. И не мъцна, че няма TPM...

Дано така си остане и след RTM версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очакванията ми се оказаха верни - без инсталация на Десктоп във WSL, приложенията зареждат значително по-бързо, мигновено даже.
Макар, че за еднакви по същество приложения, се губи смисъла да се ползват тези от Линукс - естетиката на Уиндоуските ги смазва.

https://i.imgur.com/Uz4NDff.png

https://i.imgur.com/xBomMTf.png

Явно подходът във WSL трябва да бъде допълване на липсващи, а не замяна на съществуващи програми от Уиндоус.

И друго много ме впечатли - няма разлика в скоростта на 4К видио от Тубата във Firefox/Windows и Firefox/WSL-Linux. И в двата случая - абсолютно гладко се гледа, без никакъв дроп на пакети.

WSL - кърти, чисти и извозва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой инсталирал ли го е без TPM и Secure Boot? 

Има ли някаква разлика дали ще са включени или ще се заобиколят?

Записах го на флашка и съм пред дилема дали да го инсталирам? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@PsyManDelic работи си нормално. Никакви забележки. Мечката имам бегъл спомен, че спомена за промяна на полицата при ползване на BitLocker. Ето тук виж как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да си прекомпилирам WSL-Linux кернела и добавя към него ZFS поддръжка
Както и да закача Linux ZFS диск към WSL.

Сега не само, че от WSL мога да ползвам ZFS, но и директно и от Windows мога да го ползвам в read/write режим !! При това в офлайн режим за Disk Management-a !
Направо е невероятно, как само с едно 'щракване с пръсти' през WSL Windows 11 (10 21H2 също) получава достъп до абсолютно всички поддържани файлови системи от Linux!
Btrfs, extX, f2fs, hfs, jfs, reiserfs, squashfs, ufs, xfs, zfs - от по-известните и много, много други.

https://i.imgur.com/j65MJFN.png 

WSL2: The future is now
Вярно е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, killchain написа:

Гледам обаче все още закача диска като мрежов, което тук-таме създава проблеми.

Предполагам, че това е by-design, все пак Windows няма native драйвери за тези файлови системи и ги достъпва през layer предоставена от WSL2 архитектурата.
За практически цели на десктоп употреба не смятам, че ще представлява какъвто и да е проблем, за сървър - там е друга бира.
Лично за мен тази възможност е прекрасна, защото всичките ми дискове са ZFS и сега мога от Windows да си работя/стартирам  файловете, музиката и видеото директно оттам.

Успях да смъкна менюто на изгледа в папката при пингвина. 
https://i.imgur.com/ppo83ez.png 

Бъгче някакво, и пак се наложи ръчно да се ръга по регистъра.
Тези от Майкрософт са лукави палавници, ей!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване