Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 37 минути, цър-вул написа:

Супер!
Ъпдейтнах се мументалически.
Приказката за мен продължава - ъпдейтнах се през локал акаунт, без да съм инсайдер! Йес!!  💪

на 10.07.2021 г. в 11:14, Тамболианеца написа:

След като се ъпгрйднах, вече ми настана време за туикове.
Нагласяване размера на таскбара:  https://www.lifewire.com/change-taskbar-size-in-windows-11-5190012 

0 - създава компактност с дебелина колкото на рамката на приложение;
1 - същият размер както си идва с 11-ката;
2+ - за по-кьорави и/или за таблети/сензорни екрани.

Мернах, че има някаква регресия, компактният таскбар сега е с неподравнени срязани фонтове. Върнах TaskbarSI=1 за нормален четим вид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, цър-вул написа:

Що се бориш с регистратура, като winaero tweaker го прави с 2 клика

Качих едно Winaero да видя - да, наистина е с 2 клика.
Но най ми хареса линка във всеки tweаk "See in detail how this tweаk works", с което това тулче ме печели като негов потребител.
10x за открехването 👍

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Има портативен режим

Засега. Ето какво казва разработчикът:

"I am thinking to get rid of the ‘portable’ version of the app.
It doesn’t really work as portable anyway and leaves traces in the Registry. And they are mandatory for the app to work.".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, цър-вул написа:

Да, това е известно! Но не се нуждае от инсталация, за да работи!

Да, което е хубаво и затова се надявам да запази портативната версия - върши работа, ако искаш да си направиш Windows на работа по-приятен, но нямаш администраторски права. Просто споделих какви са плановете на разработчика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и виртуализиран пакет от FoxxApp в стил PortableApps, но е за по-стара версия на tweaker. Но като се замести съдържанието в папка с програмата .\App\WinaeroTweaker с по-нова версия, си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, цър-вул написа:

Има и виртуализиран пакет от FoxxApp в стил PortableApps, но е за по-стара версия на tweaker. Но като се замести съдържанието в папка с програмата .\App\WinaeroTweaker с по-нова версия, си работи.

Благодаря, ще го потърся.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Classic Context menu

Classic.Context.Menu.of File.Explorer.reg

преди 19 минути, TS3TS0 написа:

Благодаря, ще го потърся.

https://dox.abv.bg/download?id=c333a06678# - Линк за сваляне
Преди това деинсталирай и почисти рег/файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Тамболианеца написа:

най ми хареса

Много ме кефи търсачката - нема се ровиш кат' пра'си в картофи да търсиш - драсваш и необходимият туик изгрява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, цър-вул написа:

Много ме кефи търсачката - нема се ровиш кат' пра'си в картофи да търсиш - драсваш и необходимият туик изгрява.

Със съвременния (а и от преди още) обем данни и обогатените възможности на софтуера търсачките ще стават все по-основен елемент. Google най-бързо го схванаха и изградиха империя около една търсачка.

Но нека се върна към темата - има ли подобрение на търсачката в Win 11? Имам предвид извежда ли локални резултати с приоритет, дори когато уеб търсенето не е изключено. Признавам си без бой, че си ползвам 10 засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.06.2021 г. в 20:51, vpvelev написа:

Преди като бях с Win10 и то инсайдерска версия, като преместя прозорец от единия монитор Philips 16:9 към другия EIZO 4:3, то прозореца се преоразмеряваше, за да "пасне" в новото съотношение. Не става въпрос само за шрифтовете, а за размерите на прозореца. Това сега го няма в Win11. И Wallpaper-a при Win11 е един и същ и за двата монитора. 

Самоцитирам се, за да не го пиша пак горното, но M$ вече го оправиха това.

Направих едно клипче, за да покажа за какво става въпрос нагледно:

https://streamable.com/673jnj

Преди 1/3 от прозореца оставаше в левия монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така и не можах да направя Windows Update като отделен бутон , нещо като пряк път. Сега трябва да отворя Система и от там да проверя за актуализации. На всички предишни версии това става.

11.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излязло е preview на DirectStorage за Windows 11:
https://devblogs.microsoft.com/directx/directstorage-developer-preview-now-available/ 

Microsoft is committed to ensuring that when game developers adopt a new API, they can reach as many gamers as possible. As such, games built against the DirectStorage SDK will be compatible with Windows 10, version 1909 and up; the same as the DirectX 12 Agility SDK

This means that any game built on DirectStorage will benefit from the new programming model and GPU decompression technology on Windows 10, version 1909 and up.

With the Agility SDK model, the DirectX team fixes this problem by allowing any application to light up newer DirectX 12 functionality than what’s on a given OS

Сега да видим Wine/Proton ултрасите как ще се справят да емулират чисто новите игри оттук-натам.
Разправях им аз, че сменят ли си Майкрософт API-тата за игри - Wine/Proton-ците ще увиснат кат сополи на стена. 
Та Wine емулацията в момента покрива  80-85% от стария API модел, а сега с новия - май оттекоха за дълго време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, NEVADA написа:

Така и не можах да направя Windows Update като отделен бутон , нещо като пряк път. Сега трябва да отворя Система и от там да проверя за актуализации. На всички предишни версии това става.

11.png

преди 13 минути, цър-вул написа:

1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, цър-вул написа:

Това е само един различен път-през две менюта, с три клика. Неговият си начин е 1-десен бутон на старт-2 избор на Система-3 избор на ъпдейтване. Целта ми беше да се изведе ,напр. в лентата на задачите (както може във всички предишни версии) на бутон и с един клик да се отвори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф, кажи, че не си го разбрал, а не да разтягаш лоуми...
Направи си един пряк път за
explorer.exe ms-settings:windowsupdate-action
и го прачи на лентата?
Или ползвай препратката от архива.

WinUpdate.zip

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gpedit.msc
Computer Configuration
> Administrative Templates
> System
> Power Management
> Sleep Settings

Allow Standby States (S1-S3) When Sleeping (Plugged In) > Disabled

Ако е лаптоп и тиза насртройка:
Allow Standby States (S1-S3) When Sleeping (On Battery) > Disabled
0369_preventing-computer_2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване