Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

не би трябвало, след като ОС е въведена в този режим!

преди 16 минути, NEVADA написа:

записи на грешки в Event Viewer

Пусни една проверка на системните файлове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 6 минути, цър-вул написа:

не би трябвало, след като ОС е въведена в този режим!

Пусни една проверка на системните файлове

Направих го и няма намерени повредени файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, therock81 написа:

наскоро актуализираните приложения

Виж в Library

преди 3 минути, NEVADA написа:

Не, нито веднаж.

Свиркай си. За тях се отнася. Можеш сда го откачиш и от лентата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mr. 5r0ff написа:
Цитат

Хотя Windows 10 в целом будет поддерживаться до конца 2025 года, выпуски LTSC будут поддерживаются еще дольше. Windows 10, версия 1607 и 21H2 должны поддерживаться до 2026 года, а версия 1809 должна поддерживаться до 2028 года. (обратите внимание, что версия 21H2 является первым новым выпуском LTSC с пятилетней поддержкой вместо десятилетней).

Дефакто, както съм писал неведнъж, 1809 LTSC ще е 10-та с най-дълга поддръжка. Който не държи на новите неща от 11, може да си "умре от скука" до 2029г.

преди 1 час, killchain написа:

Сигурно интересното ще дойде, когато се появи обновление с цял нов билд.

Така или иначе, инсталацията е тестова и за привикване с незначителните промени от 10 и не е проблем да се преинсталира на чисто с ново исо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

image.png.ea3db4c93c8a94c41638e94d8393ab7a.png

Тук гледам, десетки приложения има, но не и тези, които са се актуализирали. Например днес се ъпдейтнаха 3, но липсват. Явно още не е дооправен магазина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали по-назад в темата някой да го е споменал, но сега забелязах, че контролата за сила на звука през иконата до часовника вече работи при мен. Това на версия 22000.71. На предната, гарантирано не бачкаше при мен.

Screenshot_2.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен и при двете издания  (65 и 71) явно по подразбиране се инсталира Микросовски драйвер, но аз го заменям с Realtek в зависимост от модела на компютъра и неговото дъно. Микросовският съм го деактивирал само, без да го деинсталирам. На пряка реч не се забелязва осезателно но при музика добре се усеща разликата. Постът ми беше информативен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Kolev71 написа:

На пряка реч не се забелязва осезателно но при музика добре се усеща разликата.

Зависи и от плеар и настройките му, както и от филтрите /ако имаш инсталирани/. Иначе, би трябвало и драйвера който слага Windows да си е от производителя /в случая Realtek/.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, пък, имам заигравка - при събуждане се активират двата монитора, а е зададено да е на 2. монитор...Е, два клавиша и един клик и е ОК...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, цър-вул написа:

Винаги е работил контролът, но за да се ползва скролът на мишката, трябва да си върху лентата... 

При теб може и да е работил. При мен за пръв път се показва изобщо този прозорец. Нямаше никаква реакция с ляв бутон върху иконата за звука и мрежата. Писал съм и по назад в темата за това. Това с драйверите за Sound Blaster Z, последните налични от сайта на производителя. Тези на MS нямат контролен панел и това хич не ме устройва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чрез Windows Updates, можеш да инсталираш драйвърите на Creative. Панелът на Creative, можеш отделно да го инсталираш, като махаш отметките на bloatware-a. Поне аз така правя от години...не е за разправяне, само ще кажа, че втори път дъно с Creative чип няма да купя, нито тяхна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В темата за Windows 10 писах за един мой проблем. Накратко: Windows 10 1909 върви без проблеми, но при опит за надграждане до по-новите десятки 2004, 20H2 и 21H1 се показва син екран с код на грешката за проблем в хардуера. Същото се получава и при опит за чиста инсталация на 21H1.

Реших обаче да пробвам 11-ката, но нали съм мързел, не пуснах TPM (дъното ми го поддържа), а извлякох всички файлове от iso-то на Win 10 21H1 в една папка на харддиска и заместих само install.wim от направеното iso на 11-ката свалено от uupdump.net , следвайки един от съветите някъде назад в темата. Стартирах setupprep.exe директно от папката... и взе, че се инсталира от раз.

Трябваше да преинсталирам драйверите на видеокартата, че бяха остарели, но останалите неща сякаш работят. Тепърва ще разучавам новите менюта. Яд ме е, че затриха старт екрана, който ми беше много удобен. Яд ме е и че бутоните на стартираните програми в таскбара не могат да се разшират и да се премахне групирането им, което, хем води до излишни кликания, хем и лентата стои празна и неизползваема. Чудя се дали има надежда да ги върнат тези неща?

Spoiler

y4mosoMBtvSfAfUQ4n93ijqx2B9W4ids8t1iz-Da

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които са с Win 11, има нова кумулативна актуализация от версия 22000.71 до версия 22000.100   (KB5004300)  . Актуализацията протече  много добре в рамките на около 30 минути.      https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/07/22/announcing-windows-11-insider-preview-build-22000-100/  

1.jpg

2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четвъртъците май се заформиха като ден за нови билдове 
бекъп-ъпдейт-бекъп - и пак съм във вихъра с Windows 11. ;)
Впрочем ъпдейтът беше малък - само ~=190 MB
Много промени/фиксове по таскбара, но моята болежка си остана - на малък по размер таскбар - разместени/отрязани фонтове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване