Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Тамболианеца написа:

Много промени/фиксове

Може и да се заблуждавам, но след ъпдейта графиката като цяло ми се струва по-добра, и на икони и на текст...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Windows 11 е система за хора, които да се занимават с нея по цял ден! А спомняте ли си Windows 7 как работи без да усещаш уловките, без да те принуждава да му се подчиняваш, и всичко се намира интуитивно. Когато една система ми се натяква да работя върху нея - тогава тя не работи за мен, а аз работя за нея! Ето разликата в поддръжката и качеството на бившия и сегашния Windows!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

Не съм забелязал да работя за компютъра си - върша си това, което ми трябва да свърша. Всичко ми е там, където ми трябва.

Тоест, настройваш вместо Майкрософт ли? Противодействаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Windows 7 не го ли настройваш след Microsoft?

Само за SSD функционалност еднократно. Понеже е стара генерация. Иначе отварям Старт менюто и всичко си ми е там на калъп от един поглед, при това без излишни неща и без хаотични подредби на настройките и мрежа от едни и същи настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно пак започваш да хленчиш - някой да те е бил по главата да ползваш ОС, която е в процес на разработване? Повръща ми се вече от твоето хленчене!
Върни се и си стой на Windows 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Бонбон с катран! написа:

Windows 11 е система за хора, които да се занимават с нея по цял ден!

Това пък как го реши? Вчера вечерта си пуснах някой и друг сериал, поиграх една игра и Windows-ът с нищо не ме тормози.

преди 11 часа, Бонбон с катран! написа:

А спомняте ли си Windows 7 как работи без да усещаш уловките, без да те принуждава да му се подчиняваш, и всичко се намира интуитивно. Когато една система ми се натяква да работя върху нея - тогава тя не работи за мен, а аз работя за нея! Ето разликата в поддръжката и качеството на бившия и сегашния Windows!

На 7-мицата също трябва да ѝ инсталираш DirectX 9, Visual C++ Redistributable и .NET Framework, като последните две трябва да ги поддържаш обновени, ако искаш програмите и игрите да ти вървят нормално.

На 10-ката, и най-вероятно и на 11-ката, не е необходимо да чистиш временните файлове, тъй като сама се грижи за това.

За времето, през което бях с 10-ката, установих, че тя е по-мързеливата (по-малко трябва да се занимаваш с нея).

Между другото, в 11-ка Enterprise може да се изключи телеметрията, докато в 10-ка Enterprise може само да се ограничи до "0 - Security". Да не забравяме, че и в 7-цата я набутаха с някой от ъпдейтите.

Това е от 11-ката - Local Group Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Data Collection And Preview Builds > Allow Diagnostic Data:

Цитат

By configuring this policy setting you can adjust what diagnostic data is collected from Windows. This policy setting also restricts the user from increasing the amount of diagnostic data collection via the Settings app. The diagnostic data collected under this policy impacts the operating system and apps that are considered part of Windows and does not apply to any additional apps installed by your organization.

- Diagnostic data off (not recommended). Using this value, no diagnostic data is sent from the device. This value is only supported on Enterprise, Education, and Server editions.
    - Send required diagnostic data. This is the minimum diagnostic data necessary to keep Windows secure, up to date, and performing as expected. Using this value disables the "Optional diagnostic data" control in the Settings app.
    - Send optional diagnostic data. Additional diagnostic data is collected that helps us to detect, diagnose and fix issues, as well as make product improvements. Required diagnostic data will always be included when you choose to send optional diagnostic data.  Optional diagnostic data can also include diagnostic log files and crash dumps. Use the "Limit Dump Collection" and the "Limit Diagnostic Log Collection" policies for more granular control of what optional diagnostic data is sent.

If you disable or do not configure this policy setting, the device will send required diagnostic data and the end user can choose whether to send optional diagnostic data from the Settings app.

Note:
The "Configure diagnostic data opt-in settings user interface" group policy can be used to prevent end users from changing their data collection settings.

Това е от 10-ката - Local Group Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Data Collection And Preview Builds > Allow Telemetry:

Цитат

By configuring this setting in Windows 10, end users will not be able to opt into a higher level of telemetry collection than the level you have set for your organization.  This limitation applies only to the Windows operating system and apps included with Windows, and does not apply to third-party apps running on Windows 10.

Diagnostic data is categorized into four levels, as follows:
  - 0 (Security). Information that’s required to help keep Windows, Windows Server, and System Center secure, including data about the Connected User Experiences and Telemetry component settings, the Malicious Software Removal Tool, and Windows Defender.
  - 1 (Required). Basic device info, including: quality-related data, app compatibility, and data from the Security level.
  - 2 (Enhanced). Additional insights, including: how Windows, Windows Server, System Center, and apps are used, how they perform, advanced reliability data, and data from both the Required and the Security levels.
  - 3 (Optional). All data necessary to identify and help to fix problems, plus data from the Security, Required, and Enhanced levels.

Options available to users in the Settings app are changed by configuring this setting, and even if not set, may be impacted by other group policy settings.  Note that if this policy is configured to allow a telemetry setting of Security or Basic, end users will be unable to select a higher level.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, саби написа:

в 11-ка Enterprise може да се изключи телеметрията

Нека си събират данни в началото, докато я стабилизират. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Explorer-ът крашваше при извличане на файлове от архиви (примерно субтитри) с хващане и пускане. Вечерта, като изключвах компютъра, се инсталира някакъв ъпдейт, който не го видях в Windows Update и сега гледам, вече не крашва. Не го очаквах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Kolev71 написа:

И аз за сега съм много доволен от  Win 11.

И аз, всичко което пробвах - работи, и то прекрасно.
Единственото нещо, което не ми харесва е позиционирането на таскбара долу. Харесва ми и съм свикнал да е горе - където му е най-логичното за мен място. И не съм само аз - по форумите хора почват да мърморят, че и те си искат таскбара гора. Дано телеметрията покаже на MS, колко много потребители сме преместили таскбара хакерската горе, белким размислят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам към Вас едно,две питания по следният въпрос.  Машинката, на която съм инсталирал Win 11 e  мини комп  HP Elite 8200 USDT в който реално има място за 1 диск и записвачка. Дискът, който ползвам е много стара  Тошиба от 2006г 2,5 инча 160 гига и 5400 оборота. На мястото на записвачката имам диск  Хитачи 1 терабайт 7200 оборота за сторидж. Основният диск, Тошиба е разделен на 2 - 50 гигабайта за операционната система и останалото за работен диск. Самият диск  със ""Speccy"" ми съобщава  "Внимание" или жълто триъгълниче със удивителен. При първоначално вклчване тръгва всичко без проблем и за около минута и 10 секунди е заредил операционната система Редно е при този стар и бавен диск да е така. От тук насетне, всичко се отваря, сякаш операционната система и софтуера към нея са качени на SSD диск. Без значение е какво отварям. Забелязвам реално че с Edge,  мигновено  отварям всеки сайт , докато със Cent,  леко се забавя. Просто ме учудва бързината с която работи този мъник, а сами ще видите по долу от снимките какъв му е процесора, паметта и всичко останало, Все си мисля че тази 11 работи много по бързо от десятката при моя случай. Тук да отбележа, че на всички останали  машини   OC ми е   1607 - LTSB. Не го хваля,  защото не е за хвалене, но мен напълно ме устройва за моите нужди, че ги и минава. Единствено, което ми е криво е това, че след версия 1803 на Win 10, няма "Домашни групи и споделяне", което за мен е много важно. Независимо от това, ако всичко върви така добре до Нова година, ще мигрирам на Win 11  на всички машини. Ето какво има в кутията, която е 240 х 240 х 65  мм.

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot003.jpg

преди 1 час, цър-вул написа:

Да,бе, да - в дясно му е мястото... ;) 

При наличен монитор  16:9  и на мен много ми допада така. Но  при 16: 10, аз лично предпочитам или горе, или долу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, цър-вул написа:

ScreenShot003.jpg

За тази удивителна ли става дума? Контролерът е SATA3, а дискът (Toshiba ...) - SATA2

Аз това го зная и не се плаша, ако само с това е свързано напомнянето от софтуера. Иначе на по подробен тест не дава нищо заплашително. Само че работните му часове са много, но това е машина и диск за експерименти със всякакъв софтуер. Не я ползвах до сега, докато качих 11- ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

И питането е...?

Питането идва от само себе си. Може ли това да е реално в описаният случай, защото точно по начина работи и ме радва. Мислех си , с този калпавия процесор от 3 генерация, че не е възможно. Явно не си разбрал какво съм питал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Да

Виж сега. Тези неща ги знаят и децата, за да ми ги обясняваш. Да не си останал с убеждението, че чак сега я виждам тази чуденка? Хаде да се уважаваме, ако искате, ако ли не, затварям страницата и няма да препаря тук. А ако искаш, можеш и въобще да не ми отговаряш!

преди 1 минута, цър-вул написа:

Удивителната е, че дискът не уплътнява скоростта на SATA контролера....

Ти това откъде го прочете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kolev71 написа:

Ти това откъде го прочете?

преди 2 минути, Kolev71 написа:

А ако искаш, можеш и въобще да не ми отговаряш!

Добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на процесора, а и една ОС е най-малкото което може да му даде зор. Иначе, да, Edge на 11 работи удивително пъргаво за сега... не се знае какво ще е положението с финалната версия, защото досега неведнъж сме били свидетели на бързи алфи и бети, и после не толкова бързи финални версии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване