Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 11 или Sun Valley и всичко свързано с него

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Тамболианеца написа:

И аз, всичко което пробвах - работи, и то прекрасно.
Единственото нещо, което не ми харесва е позиционирането на таскбара долу. Харесва ми и съм свикнал да е горе - където му е най-логичното за мен място. И не съм само аз - по форумите хора почват да мърморят, че и те си искат таскбара гора. Дано телеметрията покаже на MS, колко много потребители сме преместили таскбара хакерската горе, белким размислят.

Това ли трябва да им е форумът?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum

Аз се надявам да върнат старт екрана, че това мижаво старт меню ми е (почти) неизползваемо. Само 18 от закачените икони се изобразяват на него, за останалите трябва да се превърта. Не мога и да ги групирам иконите. Обаче не намирам някой да мрънка за премахването му, се едно никой освен мен не го използва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 минути, саби написа:

Това ли трябва да им е форума?

Блог
https://blogs.windows.com/windows-insider/
Приложение за отзиви:
[Winkey]+[R] > feedback-hub: >[OK]

преди 48 минути, Kolev71 написа:

Виж сега. Тези неща ги знаят и децата, за да ми ги обясняваш. Да не си останал с убеждението, че чак сега я виждам тази чуденка? Хаде да се уважаваме, ако искате, ако ли не, затварям страницата и няма да препаря тук. А ако искаш, можеш и въобще да не ми отговаряш!

Първо питаш, после се дръвчиш! Какъв човек си ти?
Е, как да пише човек, като дори и добре да се държи, бива наплют...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, цър-вул написа:

Блог
https://blogs.windows.com/windows-insider/
Приложение за отзиви:

Първо питаш, после се дръвчиш! Какъв човек си ти?
Е, как да пише човек, като дори и добре да се държи, бива наплют...

Интересно е, как всички о биждат точно теб. Да съм те  обидил с нещо? Кaзах ти, че това го знае всеки, но ти да покажеш, че освен теб никой не знае , продължаваш. Питам човешки. Помисли дали зная или не че е Sata 2. Не изкарвай хората виновни. Не веднаж съм ти го казвал и ще ти го казвам докато го научиш.. Не те ли уважавам за знанията ? Пред теб да не стои някой келеш .  Сега, вляво и прави каквото искаш. Наглият често си бил само ти и то не само с мен, а и с много други. В тази тема изрично казах, че всички ви уважавам. Ти като какъв се явяваш? Да не си падишаха на форума? Научи се на ред, а ако не го умееш, чупи се някъде и раздавай акъл! Ясен ли съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, саби написа:

Аз се надявам да върнат старт екрана, че това мижаво старт меню ми е (почти) неизползваемо. Само 18 от закачените икони се изобразяват на него, за останалите трябва да се превърта. Не мога и да ги групирам иконите. Обаче не намирам някой да мрънка за премахването му, се едно никой освен мен не го използва...

В момента СТАРТ менюто им е точно като широколистна ТАБЛИЦА на разноглава ламя или започваш да четеш менделеева таблица като разноглед - все ти ще си ощетения! Вместо да има чист спретнат списък, както излиза в Windows 7.
Ти си знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, цър-вул написа:

Да,бе, да - в дясно му е мястото... ;) 

Аз съм сериозен по този въпрос, точното място за таскбара за мен е горе.
Имаш каскадни подредени менюта по логически ранг:
виртуализация (ако има) --> таскбар ОС --> системни менюта --> отворена програма --> програмно меню --> табове (ако има) --> поточно съдържание
Таскбарът долу за мен е странна уиндоус алогична изгъзица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Тамболианеца написа:

Аз съм сериозен по този въпрос

Аз също съм абсолютно сериозен - на мен най-удобно ми е в дясно. Особено на лаптоп е супер оползотворяваето на площта. А левичарите, които съм оборудвал с вертикална лента, я искат в ляво.

преди 40 минути, Тамболианеца написа:

Таскбарът долу за мен е странна уиндоус алогична изгъзица.

Е, ама не - не само под Windows лентата е там...Мак, линукс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, цър-вул написа:

Е, ама не - не само под Windows лентата е там...Мак, линукс

Това е следствието. Win95 сложи таскбара долу, така че от Уиндоус иде тази мода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Бонбон с катран! написа:

В момента СТАРТ менюто им е точно като широколистна ТАБЛИЦА на разноглава ламя или започваш да четеш менделеева таблица като разноглед - все ти ще си ощетения! Вместо да има чист спретнат списък, както излиза в Windows 7.
Ти си знаеш.

В старт менюто на седмицата също прекалено малко икони могат да се окачат, като разликата е, че там бройката зависи от височината на монитора. Но на мен така или иначе пак не ми върши работа. Докато бях със 7-мицата си правих една папка с кратко име, примерно "S" от software. Слагах иконите в нея, като ги групирах по програми и игри, след което я закачвах в таскбара и от там стартирах каквото исках. А и в старт екрана не закачвам само инсталирани програми, ами и портативни такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, цър-вул написа:

Приложение за отзиви:

Пуснах едно предложение за връщане на Старт екрана. Сега ще чакаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, саби написа:

Пуснах едно предложение

Нали се сещаш, че за да се случи, ще трябват примерно десетина милиона предложения в хъба...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам спорите за таскбара. На мен ми харесва да бъде долу и възможно най-компактен за да не ми отнема от работното пространство. Знам че може да се скрива автоматично но не ми харесва така. В повечето Линукс среди мога да го наглася по вкуса ми и не разбирам защо в Уиндоус не е така. Би трябвало да може да се конфигурира спрямо нуждите и вкуса на съответния потребител а не да бъде както М$ са решили и толкова. Не разбирам какво им пречи къде ще бъде че даже го направиха по подразбиране и като в Мак ОС което за мен лично е най-неудобния вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, astankov написа:

Гледам спорите за таскбара.

Не спорим, а споделяме на кого как...

преди 5 минути, astankov написа:

защо в Уиндоус не е така

Само в тази версия на Windows

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само в тази версия на Windows
Бе и в другите настройките не позволяват кой знае какво. Например размера е само нормален и компактен а не по избор както ти желаеш и т.н. Въпроса ми беше защо не го направят да се променя абсолютно всичко по избор както се харесва на потребителя и дадох пример с Линукс. Дано във финалната версия сложат още настройки поне
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, astankov написа:

Бе и в другите настройките не позволяват кой знае какво

Това абсолютно не е вярно - в Widows 10- размерът на лентата за задачите може да се регулира плавно.
Май пишем за различни неща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това абсолютно не е вярно - в Widows 10- размерът на лентата за задачите може да се регулира плавно.
Май пишем за различни неща!
Не съм сигурен мисля можеше да бъде само компактна и стандартна. Не говорим за разни хакерски похвати чрез регистъра (като WinAero Tweaker) а чрез настройките на ОС. Ако бъркам покажи от къде може да се зададе размер по избор.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При оттключена лента с левия бутон на мишката се регулира размерът на лентата....от Win 3.1 - 10
Ще се пробва но по-късно сега нямам компютър пред себе си и ще видим дали е напълно произволен размера.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се заоблачава над притежателите на 'несъвместим' по критериите на Майкрософт хардуер.
https://www.windowslatest.com/2021/07/26/windows-11-requirements-safeguard-hold-what-we-know/ 

Как точно: 
It’s likely that the Windows 11 compatibility error will appear directly within the Windows Update or Windows Update management tools for businesses. Users cannot bypass these restrictions by modifying their Group Policy.

Нищо чудно да ни отрежат още в следващите билдове - логически погледнато за тях сме излишни в ролята на тестери с 'несъвместим хардуер'.

Но пък и този коментар под статията  ме изкефи:
The hackers credo - FOR EVERY LOCK THERE IS A KEY..... 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Тамболианеца написа:

за тях сме излишни

И те за мен стават излишни, щом са решили да обявят напълно потентен процесор, представен през 2018, за неподдържан. 😃

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Тамболианеца написа:

Нищо чудно да ни отрежат още в следващите билдове

Не бери грижа за нероден Петко. То и сегашния инсталатор се "пъне", че няма да инсталира на стар хардуер, но... има си хора за всичко, особено такива, които знаят как да натрият алчните муцуни на М$.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, TS3TS0 написа:

И те за мен стават излишни, щом са решили да обявят напълно потентен процесор, представен през 2018, за неподдържан

Доколкото четох и доколко е вярно:
Майкрософт отрязва всички онези процесори преди Intel 8-мa генерация и тези преди AMD Zen+, защото онези прословути CPU кръпки и на Intel и на AMD нищо на практика не фиксвали за тях. Майкрософт просто колегиално си мълчал по въпроса да не излага Intel/AMD. Онези проблеми в процесорите се оправяли на хардуерно ниво чак в следващата им генерация.
Не мога да изровя линка, нито пък да го открия през търсачките ... щото просто изчезна ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно, но надали някой се заблуждава, че с 11 са постигнали пълно запушване на уязвимостите за да имат някакви аргументирани претенции за тези рестрикции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Тамболианеца написа:

Доколкото четох и доколко е вярно:
Майкрософт отрязва всички онези процесори преди Intel 8-мa генерация и тези преди AMD Zen+, защото онези прословути CPU кръпки и на Intel и на AMD нищо на практика не фиксвали за тях. Майкрософт просто колегиално си мълчал по въпроса да не излага Intel/AMD. Онези проблеми в процесорите се оправяли на хардуерно ниво чак в следващата им генерация.
Не мога да изровя линка, нито пък да го открия през търсачките ... щото просто изчезна ... 

"This same blog post also revealed that 7th Gen is probably as far back as Microsoft is willing to concede. “We also know that devices running on Intel 6th generation and AMD pre-Zen will not” meet Microsoft’s minimum system requirements, said the blog post before it was edited to remove this line. It’s not clear why Intel’s 6th Gen chips are definitely off the list, but part of this decision could be related to Spectre and Meltdown — two major computer processor security bugs that affected nearly every device made for 20 years.  “Microsoft’s CPU selections for Windows 11 don’t appear much at all to do with performance but look like security mitigations for side-channel attacks,” says Patrick Moorhead, principal analyst at Moor Insights and Strategy.This same blog post also revealed that 7th Gen is probably as far back as Microsoft is willing to concede. “We also know that devices running on Intel 6th generation and AMD pre-Zen will not” meet Microsoft’s minimum system requirements, said the blog post before it was edited to remove this line. It’s not clear why Intel’s 6th Gen chips are definitely off the list, but part of this decision could be related to Spectre and Meltdown — two major computer processor security bugs that affected nearly every device made for 20 years.  “Microsoft’s CPU selections for Windows 11 don’t appear much at all to do with performance but look like security mitigations for side-channel attacks,” says Patrick Moorhead, principal analyst at Moor Insights and Strategy."

https://www.theverge.com/2021/6/29/22555371/microsoft-windows-11-cpu-support-hardware-requirements-tpm-response

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Тамболианеца написа:

It’s likely that the Windows 11 compatibility error will appear directly within the Windows Update or Windows Update management tools for businesses. Users cannot bypass these restrictions by modifying their Group Policy.

ключова дума

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване